Jump to content

cemoli_52

2018 ile 2019 comfortline golf arasındaki farklar

Recommended Posts

arkadaşlar nasipse 2. el 1.0 ecotsi golf almayi dusuyorum.2018 veya 2019 model almak istiyorum.acaba her 2 yıl model araçlarda sürüş comfort ve ışık paketi mevcut mu?park sensörü hız sabitleyici v.b. özellikler standart mı?golf 7.5 olduktan sonra 7 den farklı olarak hangi özellikler standart hale geldi yardımcı olabilir misiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2018 modellerde ön arka park sensörü standarttır. 2019 model yılı itibariyle ışık ve sürüş paketleri standart oldu Comfortline'da. Normalde Highline üzerinde standart gelen cihazlar da 2019 model yılı itibariyle Comfortline'larda da standart olarak geldi. 

Normalde Golf 7.5 Comfortline araçlarda standart gelen cihaz:

image.png

2019 model yılı itibariyle Comfortline'larda standart olarak gelen Highline cihaz:

image.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@AhmetCakmak kardesim cok teşekkür ederim.internette bilgi var ama niyeyse golftutkusunda konu açmak ve sizden bilgi almak en güvenlisi.tekrar çok teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@cemoli_52 Bu arada bir ekleme yaptım. Yanlış hatırlamıyorsam 2017 model itibariyle de ön arka park sensörü standarttır Golf 7 comfortline da dahil olmak üzere. Kısacası 2019 model almanız Highline ekran vs vs olması nedeniyle avantajlı olacaktır eğer arada çok fark yok ise.

Motor adı ise Golf'lerde tsi, Leon'da ise ecotsi olarak geçmektedir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2017 model comfort sahibiyim. On koltuk alti cekmece mevcut ama ekran highline ekrani degil. Ayrica hiz sabitleme ve otomatik far ve yagmur yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)
7 dakika önce, cemoli_52 yazdı:

@reaper0690 2018 veya 2019 da hız sabitleme otomatik far ve yağmur sensörü mevcut ama değil mi arkadaşlar

2018 lerin bazılarında hız sabitleme yok

Örnek 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-boyasiz-ilk-sahibinden-837294590/detay

2. Fotoğrafta direksiyonu yaklaştırın sol taraf tuşlardan belli.

Örnek 2

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2018-golf-27-binde-hatasiz-sifirdan-farksiz-yeni-nesil-110-hp-837265075/detay

17. Fotoda direksiyon

Örnek 3

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-servis-bakimli-hatasiz-840189184/detay

Far sensörü hız sabitleme yok

tarihinde Kysr038 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

highline ekranını 2019 ve devamında comfortline'da standart hale getirdilerse ellerinde çok fazla var demektir. yakında golf 8 de sahaya çıktığında bunların servis fiyatı bizim için alınabilir düzeye iner mi acaba? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, yally yazdı:

highline ekranını 2019 ve devamında comfortline'da standart hale getirdilerse ellerinde çok fazla var demektir. yakında golf 8 de sahaya çıktığında bunların servis fiyatı bizim için alınabilir düzeye iner mi acaba? 

Kişisel düşüncem: sanmıyorum.

Sıfır araç alırken opsiyon olarak eklemekten daha maliyetli bile olabiliyor kimi zaman bu durum..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani o zaman araç bakarken opsiyonel donanımlı araçları incelemek gerekiyo.2019 comfortline da artik vw cimriliği bırakıp en azindan belli özellikleri standart hale getirmistir diye dusunuyordum ama hala paketli mi değil mi araştırmaya devam🤔

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, cemoli_52 yazdı:

@reaper0690 2018 veya 2019 da hız sabitleme otomatik far ve yağmur sensörü mevcut ama değil mi arkadaşlar

Yukarıda yazdığım gibi 2019'dan itibaren mevcut hocam. 2018'de ekstra opsiyonlu alınmadığı sürece hız sabitleyici, oto far yağmur sensörü vs. mevcut değil. Ön arka park sensörü mevcut 2018'lerde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, AhmetCakmak yazdı:

2018 modellerde ön arka park sensörü standarttır. 2019 model yılı itibariyle ışık ve sürüş paketleri standart oldu Comfortline'da. Normalde Highline üzerinde standart gelen cihazlar da 2019 model yılı itibariyle Comfortline'larda da standart olarak geldi. 

Normalde Golf 7.5 Comfortline araçlarda standart gelen cihaz:

image.png

2019 model yılı itibariyle Comfortline'larda standart olarak gelen Highline cihaz:

image.png

2019 da iki ekran da vardı hocam Comfortline araçlarda. En azından Temmuz ayında öyle olduğunu biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, frknyldrm yazdı:

2019 da iki ekran da vardı hocam Comfortline araçlarda. En azından Temmuz ayında öyle olduğunu biliyorum.

Evet hocam 2019'da normal ekranlı gelenler de varmış, şimdi siz söyleyince 1.5 tsi bakınca gördüm. Emin olmak için ilk başta 5-6 tane 1.0 tsi ve 1.6 tdi bakmıştım ve normal ekranlı yoktu. İşin özeti, fotoğraflardan bakarak araçları ona göre değerlendirmek gerekiyor. Arabadaki opsiyonları bilmeyip ilanda belirtmeyenler olduğu gibi arabada olmayan şeyi ilana yazanlar da var. Bilinçli tüketici olmak şart bu piyasada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, AhmetCakmak yazdı:

Evet hocam 2019'da normal ekranlı gelenler de varmış, şimdi siz söyleyince 1.5 tsi bakınca gördüm. Emin olmak için ilk başta 5-6 tane 1.0 tsi ve 1.6 tdi bakmıştım ve normal ekranlı yoktu. İşin özeti, fotoğraflardan bakarak araçları ona göre değerlendirmek gerekiyor. Arabadaki opsiyonları bilmeyip ilanda belirtmeyenler olduğu gibi arabada olmayan şeyi ilana yazanlar da var. Bilinçli tüketici olmak şart bu piyasada.

Aynen öyle hocam, hiçbir ilan açıklamasına güvenmemek lazım. Araştırmak, kıyaslamak lazım. Bakmaya gidilecekse de bilerek gitmek lazım.

Standart arabaya özel sipariş yazan mı dersin, olmayan özelliklerden liste oluşturan mı dersin, hepsi mevcut sarı sitede...

Bunun yanında comfortline aracını midline plus diye satan da var. Forumdan biriydi galiba, sahibinden midline plus diye aldım comfortline mış diyordu. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

2020 midline da dijital klima yağmur far sensörü kararan dikiz aynası falan koymuşlar, sanırım 2018 lerde bunlar yok.  Ama insan arka park sensörü koyar yani  en azından, şu devirde ilginç. Millet dışarda taktırıyor.

0A5C6D5C-620E-4905-A0D8-F494349D7FF4.jpeg

tarihinde Aram1tH tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Aram1tH yazdı:

Yağmur far sensörü kararan dikiz aynası  

Evet bu özelliklerin olmadığı 2018 comfortline modelleri çok.

İlanlarda sürekli fotoğrafları büyütmekten var mı yok mu anlamaya çalışmaktan yorulmuştum.

Yukarda arkadaşların dediği gibi ilan sahipleri ya bilmiyor yazamıyor ya da yanlış yazabiliyordu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim en önemli fark motorları. 2019lar yeni versiyon 115hp, öncesi ise 110hp.

Yeni versiyonda yakıt tüketiminin daha düştüğünü ve birkac degisiklik daha olduğunu söylüyorlar. Tam detaylarını bilmiyorum, iki motoru da kullanan arkadaşlar varsa daha sağlıklı bilgiler verebilirler.

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: kara55
      Merhaba arkadaşlar ; 
      Araç cam filmi için marka önerisi alabilir miyim taktırdığınızda ne gibi fayda sağlıyor ?
      Ücretleri hakkında bilgisi olan var mı ? 
      Muayene geçiş sırasında sorun olur mu ?
      Bir de ön cam filmide yaptırmak istiyorum uzun yol yapmayı seven biriyim kollarımın plajda güneşlenmiş gibi yandığını iyi bilirim
      Yönlendirebileceğiniz uygulamasını güzel yapan ve kaliteli ürün anlayışında olan firma var mı ?
      Çevremden Autoclub önerenler oldu ama film markası bilmediğim ve hangisi iyi olur anlayamacağım için siz değerli üstadlara sormak istedim.
      Malum bunun bile replikası var 89 tl ye takan yerler var   o yerlere düşmek istemezük
      Herkese İyi Forumlar Sağlıklı Günler..
    • Yazan: alp
      Ürün Adı:  Karbon Ayna kapağı
      Detaylar: Sıfır ürün 
      Fiyat:  200 tl
      Fotoğraf:  

orjinal aracımdan çıkma sinyal lambası : 100 TL

2 ürün bir arada 300 TL
    • Yazan: alp
      Ürün Adı:  Led Sinamik Sinyal 
      Detaylar:  Kayar Led sinyal (yeni tip Kristal),Kendi aracımda deneme amaçlı kontrolü yapılmıştır. İstendiği taktirde çalışır videosunu çekip gönderebilirim.Sıfır ürün. Tak -çalıştır, trim aparatı ve alyanı kutu içindedir. 
                       Not: değişim esnasında ayna camlarınızı çıkarmanıza gerek yoktur, gerekli desteği verebilirim , hayırlı alışverişler.
      Fiyat:  350TL 
      Fotoğraf:  
    • Yazan: Furkan724
      115 lik 1.0 Tsi araca yazılım attırmak istiyorum attıran yada  görüşlerinizi söylersiniz sevinirm yazılımın ciddi bir zararı yada masrafını yaşayan oldu mu 
    • Yazan: Alpertunga61
      https://youtu.be/2zz5bU5Lk7k
      https://youtu.be/ZDdsK8YPm_4

Arkadaşlar merhabalar. 
      2017 Golf tdi comfort sahibiyim. Aracı yeni aldım ve araç hakkında pek bir bilgiye sahip değilim. Aracı geçen çalıştırınca kulağıma rahatsız edici yukarıda linklerini yaklaştığım ses geldiğini duydum. Bu sesin sebebi nedir ne yapmam lazım bilgi verirseniz sevinirim. Araç 77000 binde servise gidecek şuan 71500 de. 
  • Yeni Oluştur...