sunroof bakım ve temizliği

agacmalzeme

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Servis aracın sunroof bakımına 300₺ istemişti bende yaptıkları işe güvenmediğimden kendim yapayım dedim. Würth hhs gres almıştım yağlamak için. Baktım sunroofu dökmeden tam temizlenmeyecek söktüm komple bayağı tozlanmış ilk önce güzelce hava tuttum daha sonra sabunlu bezle güzelce sildim plastikleri. Kızakları süngerle iyice tezledim ve yağlayıp geri yerine taktım ayar vidaları dan ayarınıda yaptım tertemiz oldu. Fakat düzgün olmayan yerlerden yavaşça geçtiğimde esnediğinde kasılma sesleri geçmedi. Artık oda öyle kalsın ne yapayım.

Bunlar ilk hali

IMG_20200709_125746.jpg

IMG_20200709_125748.jpg

IMG_20200709_125744.jpg

IMG_20200709_135402.jpg

IMG_20200709_135359.jpg

@agacmalzeme ilk hali cok kötüymüs, daha önce hic mi bakim yapmadiniz ?

ben arabayi  her yikadigimda sunroof temizligini yaparim, benim bütün kis boyunca araba kasislerde-bozuk yolda araba her esnediginde sunrooftan ses geliyordu, yazin havalar isininca gecti

Servis eger düz-bozuk olmayan yolda ses geliyorsa kayit aciyor, aksi takdirde araba esnediginde veya bozuk yolda gelen sesler icin normal diyor

Daha öncede siliyordum ama cam tavanı sökmeden. Arkası hep kalıyordu 3 senelik toz birikmiş arka kızak tarafında şimdi tertemiz oldu.

@krym düz yolda gses gelmeyince bakmıyor namıssızlar. Bi kere söyledim ondada wd40 basıp geçtiler yukarı camdan izliyordum serviste. Zaten hep yağ kir biriktirmiş oralar uğraştırdı.

Geri
Üst Alt