Golf 7 Direksiyonu Çevirince Gelen Ses

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Arkadaşlar 2015 golf 7 aracımda bir kaç gündür fark ettiğim durum, direksiyonu araç durur vaziyette iken hafif şekilde sağ sol yaptığım zaman, sağa dönerken bir tık sesi gibi ses geliyor, nasıl desem sanki orada bir boşluk var gibi, sorun nedir nedendir? Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Edit: video

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu sorunun yapıldıktan sonra bile en yakın zamanda tekrar hortlayacağını düşünüyorum o yüzden dokunmayın derim.Sıfır alanlarda bile ufak bir çıt sesiyle başlayıp buralara kadar geliyor

Upvote 0

En cok araç soğuk iken duyuluyor motor ısındıktan sonra biraz hafifliyor ve düşük hizda daha fazla hisediliyor yoksa ses surekli var sadece sol virajda U dönüşlerinde falan yapiyor bunu, araç yerinde durarken direksiyonu sola veya sağ tarafa kırdığımda ses yok normal seyir halinde'iken yapiyor ileri viteslerde yoksa geri vitese attığimda ve sol manevra yaptigimda ses yok
Başka yerlere bakmak lazım amartisör takozundan da yapabilir burçlardan da ön takımı göster bence

Upvote 0
Selamlar, sorun bende de var. 2018 7,5 kasa aracımla şehir içinde gelen sesten bazen utanıyorum. Gacur gucu ses geliyor, senfoni gibi.
Hocam benim ki de 2017 aynı kasa ayrıca neden utanıyorsun anlamadım mekanik alet sonuçta arıza yapabilir direksiyonu sağa sola çevirdiğinde gacur gıcır ediyorsa direksiyon kutusundan büyük ihtimalle ustaya göster bir an önce iyice hasar alır ise tamiri mümkün olmaya bilir ve cidden pahalı 15 bin gibi

Upvote 0
Bu sorunun yapıldıktan sonra bile en yakın zamanda tekrar hortlayacağını düşünüyorum o yüzden dokunmayın derim.Sıfır alanlarda bile ufak bir çıt sesiyle başlayıp buralara kadar geliyor
İyice arızalansın yenisi ile değiştir diyorsun anlıyorum da bir direksiyon kutusu 15 bin TL cik gibi bir fiyatı var

Upvote 0
İyice arızalansın yenisi ile değiştir diyorsun anlıyorum da bir direksiyon kutusu 15 bin TL cik gibi bir fiyatı var
15i verdikten sonra 20ye birşey kalmıyor :)
Bana da haziran temmuz gibi olabilir 13.000demişlerdi.

Upvote 0
Rot başları veya salıncaklara baktırın eski aracımda tak tuk ses geliyordu sağa sola dönerken gevşemeden olduğunu söylediler halletmiştik rotbalansçılara gidip bir baktırın tespit yaptırın

Upvote 0
@Musaaksoy Ben de maalesef duyamadım tam olarak ama sanki direksiyonda boşluk varmış ta "dup-dup" gibi bir ses geliyor.

Kulaklıkları bulamadım, telefonda zor.

Bir de yeni 1.5tsi a3 lerde direksiyonu çevirince fren balatalarının tutmasına benzer "garc-gurc" sesleri geliyor, birkaç kullanıcı bu konuda şikayetçi olmuştu.
@Musaaksoy Ben de maalesef duyamadım tam olarak ama sanki direksiyonda boşluk varmış ta "dup-dup" gibi bir ses geliyor.

Kulaklıkları bulamadım, telefonda zor.

Bir de yeni 1.5tsi a3 lerde direksiyonu çevirince fren balatalarının tutmasına benzer "garc-gurc" sesleri geliyor, birkaç kullanıcı bu konuda şikayetçi olmuştu.
Evet ben ustaya sordum arka balatalardan geliyor o ses ve birde kışın bu mevsimlerde ön salıncaklar demişti sanırım gacırtı yaparmış kasis tarzı yerlerden geçerken yağladı ve ses kesildi

Upvote 0
Amortisör takozlarına bi baktırın. Bende bu sebeple benzer bir ses geliyordu.

Upvote 0
Amortisör takozlarına bi baktırın. Bende bu sebeple benzer bir ses geliyordu.
aynı sorunu bugun bende yaşadım efendım , döndürdüğümde dıreksıyon turu esnasında ses gelıyor sız çözüm alabıldınız mı?

Upvote 0
Son zamanlarda bende de bir takım sesler geliyor fakan ne youtube'de nede burada örneğine rastlayamadım. Nasıl tarif edeceğimide tam kestiremiyorum. Direksiyonu çevirince veya araç hareket etmeye başlayınca böyle bi fare ciyaklaması gibi bir ses geliyor 2-3 saniye. Yaz aylarında bu sesi daha çok duyar oluyorum. Kış aylarında ise çok nadir hatta bazen hiç duymadğım oluyor.

Upvote 0
Son zamanlarda bende de bir takım sesler geliyor fakan ne youtube'de nede burada örneğine rastlayamadım. Nasıl tarif edeceğimide tam kestiremiyorum. Direksiyonu çevirince veya araç hareket etmeye başlayınca böyle bi fare ciyaklaması gibi bir ses geliyor 2-3 saniye. Yaz aylarında bu sesi daha çok duyar oluyorum. Kış aylarında ise çok nadir hatta bazen hiç duymadğım oluyor.
Bunla ilgili çözüm bulabildiniz mi hocam

Upvote 0

Bunla ilgili çözüm bulabildiniz mi hocam
Çözümü kavrama değişimi hocam, video atmıştım konuya yanlış hatırlamıyorsam. Fakat henüz kavramayı değiştirmedim. Servis elemanı "değişim için henüz erken ileriki zamanlarda değiştiriniz" dediği için bende bıraktım öyle. Zaten aracı sık kullanmıyorum.

Upvote 0

Geri
Üst Alt