Servis garantisi sorunsalı

@Unicorn55 bi önceki arızada krank keçesi sökülüp takılmış bundada değişti. Söylüyorum işte keçeden kaynaklı bir sorun bir öncekinde düzgün yapılmamış 5 ay sonra kaçırmaya devam etmiş diyorum. Yok efendim öncekinde keçe değişmediğinden bu yapılan işlemler tamamen farklı işlenmiş.

[mention=13425]Unicorn55[/mention] bi önceki arızada krank keçesi sökülüp takılmış bundada değişti. Söylüyorum işte keçeden kaynaklı bir sorun bir öncekinde düzgün yapılmamış 5 ay sonra kaçırmaya devam etmiş diyorum. Yok efendim öncekinde keçe değişmediğinden bu yapılan işlemler tamamen farklı işlenmiş.
Maalesef bu zaman da hiç bir kuruma güvenmemeli yaptirdiginiz işi noktasına virgülüne kadar takip etmemiz gerekiyor.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@agacmalzeme

Alternatif bir USTA !

evet adı değil kendisi USTA olan birini tanımadığınız sürece 

Buna biat etme deniyor...

Yıllar önce 2013

Edirne keşan da arkadaşla yol alıyoruz (trakya gezelim dedik)

Araç arkadaşın chevy cruze aracı(manuel)

Aracı bi ara ben kullanıyorum 

Hafif bir rampada 4 e aldım gaz yedirdim rampa bitti 5 atıcam ??? Hız 90 devir 1800-2000 o an 

Allah aşkına?  4 ten 5 e atıcam (bu kadar basit)

Araç 4 le 5 arasında bi yerlerde infilak etti ??

İnfilak etti derken ? 

Devir saati 5000-6000  e fırladı ve motordan gelen o an ki ses anlatımaz ? 

Frene bastım yavaşlattım kenara çektik

Vites 4 le 5 konumu arasında kilit.

Tosun gelse kafa atsa kıpırdamıyor.

Neyse kaskodan çekici geldi , çektik edirne opel / chevy yetkili servisine 

Ve film burdan başlıyor?

Şanzumanı indirmemiz lazım 

Sırf bu 600 lira 

Eeee dedik

Duruma göre Görünen o ki 6000-13000 arası masraf çıkabilir ? Diyor servis danışmanı

Ocaklarına düştük ya?

Sonra çıktık dışarı?

Aradık bizim ankaradaki OPEL /saab /gm üstadı memiş ustayı

Senaryo aynen şu 

Abicim şimdi ben istanbuldan tanıdık çekiciyi çıkartıyorum edirneye servisin oraya yolluyorum , orada yükler ankaraya kadar getirir biz burada çaresine bakarız 

Ertesi gün bir çekici geldi aracı yüklendi bastı ankaraya 

Biz 1-2 gün edirne kaldık döndük ankaraya (selimiyeyi falan gezdik ciğer yedik iyi oldu)

Gittik memişin oraya ?

Evet hocam ne oldu yaptınmı ?

İceri girdi elinde 4 dişi kırılmıs 5. Vites dişlisi

Eee borcumuz ?

850 lira edirne- ankara nakliye

900 lira 5. Vites dişlisi (işçlilik dahil)

Bu anlattıklarım herkesin bi kenarda hazırda bulundurması gereken B planıdır

Bu planları elinde olmayan mecburdur biat etmeye? 

Yine geldik 260 binlik arabaya biniyosun yarın doğusta 5-10 bin masrafına da razı ol ?

Arabayı 2 yılda 120 binden 260 bine çıkaran ben değilim....

260 binlik arabanın arıza riskleri icin memiş olmasa , elinin altında antepten istanbula kadar çıkmacı sektörlerinin telefonu olmasa ve en önemlisi USTA olmasa benim doğuşa verecek bütçem yok zaten .

Manuel özgürlüğüde bu relax romanda başrol tabi ? 

@Savatage servis arka fren balata değişimine 450₺ cik dedi dün faturaya baktım yapılması gereken onay verilmeyen balata fiyatı 250₺. Bi avuç bijon 4 civata sök tak 200₺ mis. Bundan sonra orjinal parçayı alırım servisten kendim takarım. Ben golfe eşek niyetine binerim bazen arabaya binen oooo çok güzel ah şöyle vah böyle bende derim bu araba 50 bin olsa hiç bu gözle bakmazsın. Param var daha iyi araba alırım ama gerek yok bu ülkede bu eşeğin bile masrafı çok.

@agacmalzeme

Turbom patlasa ? (Sorulur öğrenilir fiyatı gerçi)

Muhtemelen 13000 fiyat çıkarır doğuş ?

1- memişin organize sanayi alemlerinde refere edecegi turbocularda tamir / onarım ihtimalim var (turbo tamirleri için max 700-800 lira para dönüyor

2- orjinal çıkma (2-3 yıllık pert golften) turbo imkanım fix var (4-5 bin)

3- aman yetkili servis orjinal sıfır ürün olsun ?? ben 13000 cebimden verdikten sonra isterse 190 beygir ucursun , ben zarar etmisim 13 bin param gitmis , aractan soğuduktan sonra neyleyim orjinal servis işciligini...

Takarım çıkmasını 1-2 yıla satarım ? Daha da gelmem vw muhabbetine

Dandik egea denerim...

@Unicorn55 hocam 

Servisin garantiye sokmamaktan bir karı yok zira herturlu distiribütör den alacağını alir...

Cümleniz e istinaden yazıyorum 

Hiçbir distribütör işçilik ödememez tmm puan düşer düşmesine başka yaptırımlar uygulanır ama hiçbir bayi de garantiden işi çözmek istemez maaddi açıdan...

Örnekler çok fazla fakat daha önce müşteri memnuyeti ağır basiyormus anlattığınıza göre müşterinin değeri de varmış puan bile dusuyormus ne güzel...

Doğuş tan bahsediyoruz adiyla sanıyla unlenmis dsg sinde bile yok iyi niyet yok şu yok bu die milletten para alıyor millet mutlu 10 bin vereceğime 3 bin verdim :))) 

Doğuş puana bakmaz müşteriye de bakmaz para ya bakar işçilik saatlik işçilik iyi para garantiye sokmamak için elinden geleni yapar...

Mahkeme die tehdit ederseniz işiniz çözülme olasılığı %20 falan 

Mahkemeye verirseniz 3 yıl içinde işiniz cozulur...

Araba işi de beyaz eşya gibi oldu şans işi aldığın araba üretim bandında veya taşıma esnasında düşmediyse ıyisin düştüyse başına bişey geldiyse vay haline 

Ülkemize özel bir durum 

Parayla rezil olmak ilk ve tek milli özelliğimiz paramizla her alada rezil olma imkanı sunan bir ülke haline geldik...

[mention=13425]Unicorn55[/mention] hocam 
Servisin garantiye sokmamaktan bir karı yok zira herturlu distiribütör den alacağını alir...
Cümleniz e istinaden yazıyorum 
Hiçbir distribütör işçilik ödememez tmm puan düşer düşmesine başka yaptırımlar uygulanır ama hiçbir bayi de garantiden işi çözmek istemez maaddi açıdan...
Örnekler çok fazla fakat daha önce müşteri memnuyeti ağır basiyormus anlattığınıza göre müşterinin değeri de varmış puan bile dusuyormus ne güzel...
Doğuş tan bahsediyoruz adiyla sanıyla unlenmis dsg sinde bile yok iyi niyet yok şu yok bu die milletten para alıyor millet mutlu 10 bin vereceğime 3 bin verdim
)) 
Doğuş puana bakmaz müşteriye de bakmaz para ya bakar işçilik saatlik işçilik iyi para garantiye sokmamak için elinden geleni yapar...
Mahkeme die tehdit ederseniz işiniz çözülme olasılığı %20 falan 
Mahkemeye verirseniz 3 yıl içinde işiniz cozulur...
Araba işi de beyaz eşya gibi oldu şans işi aldığın araba üretim bandında veya taşıma esnasında düşmediyse ıyisin düştüyse başına bişey geldiyse vay haline 
Ülkemize özel bir durum 
Parayla rezil olmak ilk ve tek milli özelliğimiz paramizla her alada rezil olma imkanı sunan bir ülke haline geldik...
Valla mais çatır çatır ödüyordu işçilik parca vs.

Valla mais çatır çatır ödüyordu işçilik parca vs.

Bahsettiginiz sadece 2 yıllık resmi garanti süresi için hocam ??

3.yılında hadi buda bizden olsun hadi şuda hediyem olsun diyecek bir marka ben bilmiyorum

İlk 2 yıl dediğiniz gibi parçanın yanında + İşçilikte distrübütor tarafından yetkili servisin hesabına gecilir her garantili arac onarımında

Bunların ters örneklerini 

Dsg başrolde olmak diger parça arızalarında 

Özellikle VW ve Opel ÇOk yapardı?

Araç 2 yıllık resmi garantide 

KULLANICI HATASI ??

Ama bu durum 2014-2015 e kadardı 

5 yıldır bu mızıkçılığı pek yapmıyor tüm firmalar

Geri
Üst Alt