Golf 7 1.2 TSI Yağ Eksiltme Sorunu

oguzhan91

Yeni Üye
İsim
oğuzhan
Merhabalar,

2013 Model GOLF 7 1.2 TSİ Comfortline 115 bin km de aracım 1500-2000 km arası yağ eksiltiyor, acaba bu durumu yaşayan, daha sonrasında çözüm bulabilenler bi yardımcı olabilirler mi ? Şimdiden teşekkür ediyorum.

2014 yılında sıfır 1.2 tsi aldım, ilk yağ lambası yaktığında servise götürdüm ve " kitapçığında yazıyor zaten bunlar yağ eksiltir normal bir durum yani, alırken kitapçığa bakmamışmıydınız beyfendi" dediler.

İlk 14bin km de lamba yandı, sonra 12bin, 10bin, sonra 9 bin, 7bin ve sattım. 

Upvote 0

Aynı sorun benim aracımda başladı, 2014 comfort benzin manuel, servisteki bakımdan 1 ay sonra yağ eksilme ikazı yandı, bunu ikinci kez yaptı. Bu sorunu yaşayan çözen var mı?

Upvote 0

Merhabalar,

2013 Model GOLF 7 1.2 TSİ Comfortline 115 bin km de aracım 1500-2000 km arası yağ eksiltiyor, acaba bu durumu yaşayan, daha sonrasında çözüm bulabilenler bi yardımcı olabilirler mi ? Şimdiden teşekkür ediyorum.
Siz sorunu nasıl çözdünüz?

Upvote 0
Aracım 1.2 2013
Bende aynı sıkınıtıyı yaşıyorum. 60 binlerde 7 bin km de uyarı verirdi. Şuan 114 de 2bin km de uyarı verdi. Yağı luqmoil . Motorda sorun yok. Mekanik bir tamir ile durum çözülebilir mi ? Bu işin ustalarından yorum cevap gelirse sevinirim

Upvote 0
Aracım 1.2 2013
Bende aynı sıkınıtıyı yaşıyorum. 60 binlerde 7 bin km de uyarı verirdi. Şuan 114 de 2bin km de uyarı verdi. Yağı luqmoil . Motorda sorun yok. Mekanik bir tamir ile durum çözülebilir mi ? Bu işin ustalarından yorum cevap gelirse sevinirim
Merhaba, bu konuyu biraz net üzerinden de araştırdım. Tsi motorlarda sekmanlardan kaynaklı bir kronik problem olduğu tespit edilmiş. Bu sorunun çözümü için de motorun inmesi gerektiğinin bilgisini edinmiştim.

Upvote 0
1.2 tsi motorlarda kronik sorun herhalde yag eksiltme cok duyuyorum
2016 model ve sonrasında bu sorunun daha az rastlandığını okudum bi kaç kez ne kadar doğru bilmiyorum. Tsi motorlar biraz yağ eksiltme kitapçıkta yazdığını gibi normal ama bu miktar az olması gerekiyor. Genelde 2.el alınan Tsi larda dikkat etmek gerekiyor önceki sahibinin sürüş karakteri,kullanılan yağın kalitesi ve doğru viskozitede olması en sonda bakımların aksatılmadan yapılması gerekiyor ama son dönemlerde sosyal mecralarda görüyorum sırf ucuz diye başka marka yağ koyuluyor, başka viskoziteler tercih ediliyor, niye tercih ediyor ucuz diye yada ustası bir şey olmaz demiş diye sonra ne oluyor bu araç satılıyor yeni alanın başına patlıyor

Upvote 0
arkadaşlar selamlar bakım yaptıralı 4000 km oldu yağ seviyseini kontrol edin diye uyarı verdi araç ve alalı bir sene olmadı bakımını vsvs yaptık ustası baktı motor iyi dedi yani uzun yola çıkacaz bu sorun anladığım kadarı ile çok kişide var bunu çözen arkadaşlar varsa tecrübe ve çözümlerini paylaşırlarsa seviniriz. ( başka bir başlığada aynısını yazdım farkedenler olacaktır insan üzülüyor böyle olmasına lütfen kızmayın saygılar)

Upvote 0
Uzun yolda motor yağı uyarısını almıştım, servise sorduğumda performanslı kullanımda olabileceğini söylemişti. Biraz performanslı kullandığımda doğrudur. Şehir içi uzun süreli kullanımlarda böyle bir uyarı almadım. Bagajda yağ taşıyorum ne olur ne olmaz :)

Upvote 0
valla videoları görüyorum segman atma filan diyorlar şimdi anlamadığım şeyler motoru açtırıp başımıza iş alacaz diye korkuyor insan bu işi çözen bir arkadaş varsa bizi de bilgilendirse çok makbule geçer

Upvote 0
valla videoları görüyorum segman atma filan diyorlar şimdi anlamadığım şeyler motoru açtırıp başımıza iş alacaz diye korkuyor insan bu işi çözen bir arkadaş varsa bizi de bilgilendirse çok makbule geçer
Merhaba birkaç yere götürdüm gösterdim. herhangi bir kaçak vs yok araçta ama eksiltme yapıyor ara ara. Ustaların söylediği piston sekmanlardan kaçırıyor. Yanma odasından egzoza oradan da buharlaşıp atıyor yağı. Motorun açılması maliyeti çok fazla bir işlem 25-30 bin liraları bulur deniliyor. İş bir kere başlamışken Turbo da gözden geçirilmeli böylelikle maliyet biraz daha artacak, takip et eksiltme yaptıkça yağı tamamla olması gereken yere kadar koy devam et dediler bende o şekilde yapıyorum. Size kalmış maliyeti göze alırım derseniz motoru açtırıp yaptırabilirsiniz ama ben tavsiye etmem bagajda 1L yağ ile gezerim kullanım tarzımı iyileştirir daha dikkat ederim (sıkıştırmam). Yağ eksildikçe de olması gereken seviyeye ekler devam ederim. O maliyetleri şu zamanda bence kimse göze alamaz.

Upvote 0
bu aracı almadan alfa romeo gt ye niyetlenmiştim çocuk abi bunlar yağ yakıyo uğraşma demişti , çocuk istemeden ahmı etti naptıysa traji komik bişi oldu bnm için , teşekkürler cvp için@Garcia

Upvote 0
Hocam benimki 9000 kmde ışık yakıyor. oda yaklaşık 10 cu aya denk geliyor. arac 85000de

Upvote 0
Bende 1.2 tsı 2013 dsg golf kullanıcısıyım aynı yağ eksiltme durumu benim aracımda da mevcut forum sitelerini okuduğumda genel olarak kronik ve normal olduğu yazıyor fakat geçenlerde araba tekleme ve silkeleme yaptı ustaya götürdüm yağ yaktığı için bujileri kirlettiğini söyledi bujiyi temizledi taktı silkeleme ve tekleme kalmadı fakat motor açılıp rektefe yapılacak dedi morlim bozuldu benim asıl anlamadığım bu arabaların dsg si yağ yakması turbosu cartı curtu pahalı olan kronik arızası bu kadar çok olmasına rağmen neden çok tutuluyor ve seviliyor

Upvote 0
Bende 1.2 tsı 2013 dsg golf kullanıcısıyım aynı yağ eksiltme durumu benim aracımda da mevcut forum sitelerini okuduğumda genel olarak kronik ve normal olduğu yazıyor fakat geçenlerde araba tekleme ve silkeleme yaptı ustaya götürdüm yağ yaktığı için bujileri kirlettiğini söyledi bujiyi temizledi taktı silkeleme ve tekleme kalmadı fakat motor açılıp rektefe yapılacak dedi morlim bozuldu benim asıl anlamadığım bu arabaların dsg si yağ yakması turbosu cartı curtu pahalı olan kronik arızası bu kadar çok olmasına rağmen neden çok tutuluyor ve seviliyor
Aracınız kaç km de?

Upvote 0

Geri
Üst Alt