Merkezi kilit

çağın dedi:
degerli forumdaslar 3 scenek ve iki arac test deneyimlerimiz

higline 1. secenek

arax uzun sure bekledikten sonra araca mudahale edilmez ise arac 40 45 saniye icinde kilitleniyor midline icinde gecerli.

2 .secenek arac uzin sure calismadiktan sonra araca binin bagaj haric anahtari takmadan istediginiz kapiyi acin kapatin 40 45 seniye icinde yine kilit devreye giriyor. midline icin gexerli olmuyor.

3.secenek ise anahtari takmadan kisa araliklar ile 5 10 saniye gibi kapilar acip kapanirsa denklem bozuluyor.

test eden forumdaslar varsa tecrubelerinizi bekliyoruz

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam 1.de bahsettiğiniz araç kilitliyken kumandadan kilidi açıp ama kapıları açmadan 40-45 saniye sonra tekrar kilitlenmesi mi ?

2.de bahsettiğinizi anlayamadım. Araçtan indikten sonra kendisini kilitliyor desem "araç uzun süre çalışmadıktan sonra" demişsiniz olmaz.

Biraz daha detaylı yazabilir misiniz. Tam olarak ne yapınca ne oluyor. Amacımız nedir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

vapurda acele ile yazdim hocam simdi soyle anlatayim

araci park ettiniz eve girdiniz sabah araca binmek icin kilitleri actiniz. kapilari ve bagaji acmadiginiz surece arac kendisini tekrar  40 45 saniye icinde tekrar kilitliyor. bu secenek higline ve midline icin gecerli (comfortline icin test imkanim olmadi)

2.secenek su sekilde sabah arac kilitlerini actiniz araca bindiniz ve kapiyi kapadiniz kontagi takmadiniz ve surucu kapisi haric (bagaj haric) bon yolcu ya da arka sag yolcu kapisini actiniz kapadiniz. bu kosullarda arac kendini yine 40 45 saniye icinde kilitliyor.

bu islemler higlineda gecerli oluyor midline icin merkezi kilit gerceklesmiyor.

3. secenek ise araca bindiniz kisa araliklar ile (5 10 saniye gibi) kapi kilitlerini  acip kapatirsaniz arac yorumumuzca kapilarin surekli acilip kapanacagini beynine kayit ederek bir daha kendiliginden kilitleme yapmiyo.

saygilarimla

çağın dedi:
araci park ettiniz eve girdiniz sabah araca binmek icin kilitleri actiniz. kapilari ve bagaji acmadiginiz surece arac kendisini tekrar  40 45 saniye icinde tekrar kilitliyor. bu secenek higline ve midline icin gecerli (comfortline icin test imkanim olmadi)

2.secenek su sekilde sabah arac kilitlerini actiniz araca bindiniz ve kapiyi kapadiniz kontagi takmadiniz ve surucu kapisi haric (bagaj haric) bon yolcu ya da arka sag yolcu kapisini actiniz kapadiniz. bu kosullarda arac kendini yine 40 45 saniye icinde kilitliyor.

bu islemler higlineda gecerli oluyor midline icin merkezi kilit gerceklesmiyor.

3. secenek ise araca bindiniz kisa araliklar ile (5 10 saniye gibi) kapi kilitlerini  acip kapatirsaniz arac yorumumuzca kapilarin surekli acilip kapanacagini beynine kayit ederek bir daha kendiliginden kilitleme yapmiyo.

saygilarimla

Hocam ilk durum güvenlik sebebiyle hemen hemen tüm markalarda olduğu gibi bizim araçta da mevcuttur.

İkinci duruma ise daha önce rastlamadım. Hangi kapıyı açarsam açayım araç kendini bir daha kilitlemiyor.

Üçüncü durumu kodlama denemeleri sırasında farkında olmadan bolca denemiş oldum ancak araç istisnasız her defasında kendini kilitliyordu kapı açılmadığı için. Ben o kadar aç kapa yapıyordum ki aynaların bozulmasından korkup katlanmasını ve insanların rahatsız olmasından korkup sesli onayı kapatıyordum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt