Jump to content

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba bir konuda fikrinize ihtiyacım var. Ben aslında yeni bir golf kullanıcısıyım. 

2018 1.6 dsg olan aracım bugün Kontağı açtığımda servis süresine 30 gün dedi. Normalde üçüncü bakım zamanı Temmuz biliyorum ama sorum şu aracım henüz 20k km de yani bu yıl 5 bin km bile kullanmadık. Ben zaten 17 bin de aldım. İlk bakımı yapıldı bu ikinci bakımı olacak. 

Şimdi size sorum şu aracı yaz sonu servise soksam olur mu yani bi uzun yol yapıp! Ortalama 25-30 bin km arası. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• Kurucu Yönetici

Yukarıda hocamın dediği gibi 15 bin km veya 1 yıl, hangisi önce dolarsa o zaman bakım yapılır hocam. Araç yetkili servis bakımlı ise servisi arayın, plaka-şasi no'dan en son bakımın ne zaman yapıldığına bakarlar. Ona göre gidersiniz servise. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Aracınız DSG, servis bakımı ve iyi niyet garantisi önemli. Diğer arkadaşların söylediği gibi bakım süresi 1 yıl. Yağ özelliğini kaybediyor deniyor. Bu demek değil ki 366. gün taş olacak yağınız ama gelecekte "Abi sen bakımlarını zamanında yaptırmamışsın, aksatmışsın yada geç yaptırmışsın, bu nedenle iyi niyet %100 değil %60 karşılıyor" derse buradan kaçındığınız 1000 lirayı misli ile ödersiniz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...