J Led Far Sorunu

Furkan96

Üye
İsim
Furkan
Dostlar herkese selamlar. Hemen konuyu anlatamaya baslayayim. Yaklaşık 1 ay önce aracima J led far aldim. Farlari taktırdıktan hemen sonra aşağıda gordugununuz gibi uyari lambalari yanmaya başladı. Zaman zaman bu uyari ışıkları sonmekte. Bir keresinde aracimi temizlerken gorselde paylastigim sorunla karsilastim . Kısa farlardan biri yaniyor digeri yanmiyordu. Onun disinda ariza lambasi yanmasina ragmen farlarda bir sikinti yoktu. Son olarakta dun gece siteye indim ozellikle kumandadan kapilari actigimda kapandiktan sonra isik verip kapaniyor. Bir de kapiyi ac kapat yaptigimda sol kisa far yanip sonuyor. Ustaya goturdugumde ise usta farlar yaniyor bir sikinti yok ama ariza lambasi neden yaniyor onu bilemiyorum dedi. Acaba J led far taktıktan sonra herhangi bir kodlama yapmam gerekiyor mu ?
Kullandigim malzemeler

-Osram d2s Night Breaker Laser Xenon Ampül
-Xenon Modül D2S Kablo Mec
-Photon Suprame Professional Balast

PhotoGrid_1590849002853.jpg

Screenshot_20200530-173332_Gallery.jpg

Sanki sokette temassızlık var gibi, 

1) Soketleri söküp tekrar iyice oturtun. 

2) Balastları birbiriyle değiştirip, sorunun balasttanmı olduğunu gözlemleyin. 

3) Ampülleri birbiriyle değiştirip, sorunun ampülden mi olduğunu gözlemleyin. 

Hayirli olsun hocam

Osram ds2 ampul de güzel seçim olmuş

Ben de cift j taktim diger takan arkadaslar da kodlamasiz hata vermeden calisiyor sizinde kodlama gibi bir duruma ihtiyaciniz yok gibi

Kodlama sadece kisa far yanarken j lerin de yanmasi icin kodlamak gerekebiliyor

Sizin xenon beyin veya dönüştürucu de sorun var diye düşünüyorum ampul de sorun olduğu sanmiyorum

Mevcut xenon ampul u diger tarafla degistirerek çapraz test ile deneyip sorun nerede bulabilirsiniz

Benzer sorun bende farları ilk taktığımda olmuştu ama sürekli değil arada bir arıza lambası yakıyordu(tek taraf) daha sonra ampülleri osram ile değiştikten sonra sadece uzun yolda 12 saat sonunda tekrar verdi kontağı kapatıp açtıktan sonra gitmişti

@HONEY hocam bende oyle dusunuyorum. Orijinal Osram ampulde bir sikinti olacani bende dusunmuyorum. En iyisi ampulleri birbiriyle degistireyim. 

@HONEY
Hayirli olsun hocam

Osram ds2 ampul de güzel seçim olmuş

Ben de cift j taktim diger takan arkadaslar da kodlamasiz hata vermeden calisiyor sizinde kodlama gibi bir duruma ihtiyaciniz yok gibi

Kodlama sadece kisa far yanarken j lerin de yanmasi icin kodlamak gerekebiliyor

Sizin xenon beyin veya dönüştürucu de sorun var diye düşünüyorum ampul de sorun olduğu sanmiyorum

Mevcut xenon ampul u diger tarafla degistirerek çapraz test ile deneyip sorun nerede bulabilirsiniz
hocam bende j led far taktım kısalarda inanılmaz bir gölge yapıyor sizde de bu sorun var mı acaba?

Hocam kısa ve uzunlar içinde geldi ben direkt taktırdım farı

Full led özellikli demişti farı aldığım yer full led olanlarda yamukluk oluyor mu

Geri
Üst Alt