Viraj Farı AFS Hatası

Valla hocam ben Batman'da yaşıyorum 50 dereceyi de görüyorum ama çok şükür arıza falan yok. Belki sıcaklığın etkisi vardır ama bazı servisler cidden bilgisiz
ben sıcaklığı misal olarak verdim öyle bir şey varsa değerleri epey yüksek tutmuşlardır. bu durum devam ederse apo ustayla bi görüşeyim olmadı. sıcaklıkla mutlaka ilgisi olduğunu düşünüyorum çünkü araç epey güneşte kaldığında verdi bu hatayı..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Viraj fari afs uyarisi aldim. Sinyal verince veya direksiyonu saga sola cevirince viraj farlari calismiyor. Kontagi kapatip acinca gidiyor uyari ama sonra tekrar geliyor 

foto0.jpg

AFS hatası alınca bende forumda bir araştırma yaptım. Statik dönüş farını ben sis farının içinde zannediyordum ama ampulü normal farların içindeymiş(Araç comfortline, bi-xenon far var).

foto2.jpg

Kaputu açtığınızda farın üzerinde iki tane yuvarlak kapak var. Bu kapaklardan arabanın ortasına doğru olanını çevirerek çıkardığınızda içeride iki soket var, bunlardan üstte arabanın dışına doğru olanını hafif çevirerek çıkarabilirsiniz.foto1.jpgfoto.jpg

İçerisinde Philips H7 ampul çıkıyor. ben Hepsiburadadan H7 Philips siparişi vermiştim. arabadan çıkan Almanya üretimi, benim aldığım Polonya üretimi idi.

Montajı çok basit ancak benim soldaki ampul patladı orası biraz daha dar ampul değişimi için ama biraz eliniz yatkın ise değiştirebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nasıl halletiniz acaba sıkıntıyı
Viraj fari afs uyarisi aldim. Sinyal verince veya direksiyonu saga sola cevirince viraj farlari calismiyor. Kontagi kapatip acinca gidiyor uyari ama sonra tekrar geliyor
Nasıl halletiniz acaba sorunu

Benimde 1.4 tsi cc aracımdada bu sıkıntıyı verdi sanayiye götürdüm elektirikçiye baya uğraştı yapamadı yarın gel şase yapmış dedi tamponu söküp bakıcaz dedi

Geri
Üst Alt