Golf 7 için Spacer(flanş) önerisi

Ön tarafta 12nin üstüne çıkmaya bence gerek yok, taş ve çamur atma artacaktır. Lakin bunu ve @Aliiii hocamın aracının fotoğrafını gördükten sonra arkalarda 20mm de rahatlıkla kullanılabilir diye düşünüyorum. 

Alacağım zaman 12 mm - 20 mm olarak almaya karar verdim şu an, fikrimi değiştirecek bir paylaşım yapılmazsa eğer... :D

Aslında bizim jantlar 7,5 inç 8,5 olsa çamurlukla silme olur 1 inçte yaklaşık 2,54mm yapıyor ,demekki 2.44 denenebilir.Zaten spor süspansiyon var araba sert, yolcu binince sürtme olma olasılığıda düşük gözüküyor.Mesela Golf R 19 inç 8,5 jant kullanıyor.8,5 inç onda kötü durmadığına göre sanırım bizde de durmaz.

Aslında bizim jantlar 7,5 inç 8,5 olsa çamurlukla silme olur 1 inçte yaklaşık 2,54mm yapıyor ,demekki 2.44 denenebilir.Zaten spor süspansiyon var araba sert, yolcu binince sürtme olma olasılığıda düşük gözüküyor.Mesela Golf R 19 inç 8,5 jant kullanıyor.8,5 inç onda kötü durmadığına göre sanırım bizde de durmaz.
Jant 1 inç genişleyince 1 inç dışarı çıkmıyor ama hocam. ET değerinin aynı kaldığını varsayarak söylüyorum, yarım inç dışarı çıkar.

Yarısı içeri, yarısı dışarı yani.

@frknyldrm Eyvallah Hocam anladım.Ben yanlış yorumlamışım o zaman.mantıken söylediğiniz doğru ,sağlı sollu genişlemeli.Ben sadece dışarı doğru çıktığını düşünmüştüm.

Spacer yok. Et49 dan et33 e geçildi. Örnek olması açısından atttım. 15-20mm aralığında dışarı çıktı. 

IMG-20200504-WA0025.jpeg

IMG-20200504-WA0027.jpeg

Benimki golf değil ama fikir vermesi açısından;  Ankara'da aks spacer'dan aldım 12-15 ama beklediğimden daha fazla dışarı çıktı gözümü yoruyor.

Henüz yay almadım acaba yaylardan sonra kıvama gelir mi bilemiyorum. Pişman olmamak için deneyerek alın bence.

20200513_174021.jpg

Yerli üründe SM yi herkes öneriyor [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt