Mercekteki tozların temizlenmesi

Omer58

Katılımcı Üye

İsim
Ömer
Selamun aleyküm arkadaşlar

2014 golf 7 highline tek u led farlı aracım var

Ne zamandırki mercekleri temizlemeyi düşünüyodum çünkü gece farın aydınlatması baya kötüydü mercekle ilgili şüphelerim vardı

Nasıl temizlerim derken far sökenleri açanları gördüm bu en son ihtimaldi farı açtırmak en son ne yaparım nasıl ederim derken aklıma bi fikir geldi 

Farın iç tarafındaki kapağını söktüm ardından dinamik viraj farını çıkardım ve onun ardından daha rahat çalışmak için kare sarı parlak bi parça var viraj fsrının takıldığı düz sivri üçlu tornavida ile onu dişlilerinden kurtardım adını bilmediğim dıştan bakıncada görünen ampulün görüntüsü kapatan npkta delikli parça vardı onuda farın içine koydum zaten dışarı çıkmıyor böyle yaparsk orda 50 kuruş büyüklüğünden daha küçük bi delik açıldı ardından 20 cm lik parça biraz kalın ebatını bilmediğim çok yumuşak olmayan elektrik kablosu ve ucunada bez parçası olur peçete olur ondan bantladım (ıslak mendillede başta sildim ama mercek sıcak olduğu için suyu kuruyor leke oluyor ama peçete ile silincr gidiyor ) çıkmaması için ardından kabloyu hafif bükerek merceğe ulaştım ileri geri yukarı aşağı derken sabrederken farı hiç açmadan merceği temizledim gece bi tur atayım dedim ve fark bariz belli merceği tozlu olanlara tavsiyemdir

dışardan baktığınızda bile tozlu olan ve temizlenen yerler bariz belli oluyor

Ekli dosyayı görüntüle IMG_20200428_152823.jpg

IMG_20200428_152554.jpg

IMG_20200428_152708.jpg

Merhaba hocam. sadece  toz olayı ise şanslısınız . Şu konuya bakmanızı tavsiye ederim lekelenme varsa sizin aracınızın farlarında da. 

@Ender aynen hocam bende lekeli diye korkuyodum ama allahtsn leke çıkmadı bilsem daha önceden yapardım 😄

Geri
Üst Alt