Jump to content

Jado D330 Araç Kamera Bağlantısı

Recommended Posts

IMG_9834.thumb.JPG.48f26e868f7bd52ef3513ea84aa40f59.JPG

@kralmali üstadım bu golf 7 nin arka triminin sol arka kısmındaki güç kablolarıdır. Şimdi bunlardan hangisi geri vitese akım gönderen kalbo ve elimde tuttuğum arka kameranın kırmızı kablosunu hangisine temas ettireceğim yanlış bir şey yapmayayım. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 50
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Arkadaşlar Merhaba Bugün aracıma Aliexpresten aldığım Jado D330 Marka Ön Arka GPS Wifi Modüllü kamera bağlantısını yaptım. foto çekemedim ama düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim özellikle par

rica ederim hocam bende sıkıntı yapmıyor artık. ben açıkçası ikisini de kapatıyorum evin ordayken aküye çok yüklenmesin diye  sadece kısa süreli şehir içi bir yere park edersem açmayı düşünü

@kralmali  @kralmali üstadım bu golf 7 nin arka triminin sol arka kısmındaki güç kablolarıdır. Şimdi bunlardan hangisi geri vitese akım gönderen kalbo ve elimde tuttuğum arka kameranın kırmızı ka

Konudaki görseller

4 dakika önce, sonradangolfcu yazdı:

@kralmali IMG_9834.thumb.JPG.48f26e868f7bd52ef3513ea84aa40f59.JPG

@kralmali üstadım bu golf 7 nin arka triminin sol arka kısmındaki güç kablolarıdır. Şimdi bunlardan hangisi geri vitese akım gönderen kalbo ve elimde tuttuğum arka kameranın kırmızı kablosunu hangisine temas ettireceğim yanlış bir şey yapmayayım. 

mavi siyah olan kablo hocam

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, sonradangolfcu yazdı:

soldaki soketteki kalın mavi-siyaha mı- sağdaki açık kahverengi sokettekine mi

sağdaki açık kahverengi  soketteki mavi-siyah kablo hocam

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

bağladım 1-2 çalıştı şimdi kamera açılmıyor :D ne olmuş olabilir.

açılması lazım hocam diğer bağlantılarını düzgün yaptın mı ışık yanıyor mu? 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@kralmali kırmızı kabloyu bağlamadan önce çalışıyordu normal şekilde, bu kabloyu bağlayınca 1 -2 kere deneme yaptım geri vitese alınca arka kamera devreye giriyormu diye baktım devreye girdi sonra kamera kapandı şimdi açılmıyor sadece kırmızı ışık yanıyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@kralmali kırmızı kabloyu bağlamadan önce çalışıyordu normal şekilde, bu kabloyu bağlayınca 1 -2 kere deneme yaptım geri vitese alınca arka kamera devreye giriyormu diye baktım devreye girdi sonra kamera kapandı şimdi açılmıyor sadece kırmızı ışık yanıyor.

hocam yazılım ı tekrar yükle ilk sayfada var nasıl yükleneceği

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

hemen deniyorum laptop yanımda zaten yazılımıda indirmişitim daha önce verdiğinin yerden, 

onu da yaptım hiç tepki vermedi

hocam tam açıklamalara göre yap zaten ekranda güncelleme ilerlemesi çıkacak bir yerde hata yapıyorsundur bende ilk denemede güncelleyemedim bir kaç kez denemek gerek

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tam yazdığı gibi yaptım kartı çıkardım klasör içindeki dosyaları kartın kök dizinine attım. Cihazın Gücünü çektim kartı taktım en soldaki tuşa basılı tutarak gücü bağladım bekledim bir süre ama yok tepki vermiyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

tam yazdığı gibi yaptım kartı çıkardım klasör içindeki dosyaları kartın kök dizinine attım. Cihazın Gücünü çektim kartı taktım en soldaki tuşa basılı tutarak gücü bağladım bekledim bir süre ama yok tepki vermiyor.

Hocam bağlantıyı kesin biraz bekleyin. sonra güç kablosunu bağlayın ortadaki tuşa basılı tutun açılacaktır.

bende de ilk aynısı oldu hatta bozdum sandım 

sanırım dosyaları yanlış attınız sd kartı cihazın içinden format atıp çıkarın güncelleme dosyalarını kök dizine atın

sd kartı formatladığınızda bilgisayara taktıktan sonra içinde 2 boş klasör olacak onları silmeyin onların yanına atın dosyaları.

dediğim gibi güncelleme dosyasını klasör olarak değil klasörün içindeki 6 7 Dosya var ( bin dosyası text dosyası onların hepsini kopyalayıp atacaksınız.

sonra cihazın dişini çekin sd kartı takın. En soldaki menü tuşuna basılı tutarak cihazı güç kaynağına bağlayın çakmaklıkdan güç alın otomatik güncelleyecek

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@kralmali cihaz şu anda açılamadığından formatlayarak çıkaramadım ama zaten ilk taktığımda kendisi formatlamıştı normal şekilde çalışıyordu. tekrar tekrar denedim açılmıyor bu kırmızı kablodan önceki kameramda arka kameram gitmişti şimdi komple aldı ne kadar çabuk arızalanan bir cihazmış yahu bişey de yapamıyorum dispute açacağım iade edeceğim.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sonradangolfcu yazdı:

@kralmali cihaz şu anda açılamadığından formatlayarak çıkaramadım ama zaten ilk taktığımda kendisi formatlamıştı normal şekilde çalışıyordu. tekrar tekrar denedim açılmıyor bu kırmızı kablodan önceki kameramda arka kameram gitmişti şimdi komple aldı ne kadar çabuk arızalanan bir cihazmış yahu bişey de yapamıyorum dispute açacağım iade edeceğim.

hocam bir yerleri atlıyor olabilirsiniz bi kaç kez deneyin olmadı dispute açın ben 3 4 aydır sorun yaşamadım birazda şans işi bu elektronik cihazlar

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@kralmali yok hocam hiç bir şekilde açılmıyor mesleğim gereği bilgisayarla aram çok iyidir.  çok daha ayrıntılı işlerin üstesinden gelirim. dispute açtım iade için. yahu madem arızalandın bi log dosyası oluştur değil mi girelim bakalım ne hatası vermiş. geri vitese takınca arkayı görecem diye komple kameradan oldum.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sonradangolfcu yazdı:

@kralmali yok hocam hiç bir şekilde açılmıyor mesleğim gereği bilgisayarla aram çok iyidir.  çok daha ayrıntılı işlerin üstesinden gelirim. dispute açtım iade için. yahu madem arızalandın bi log dosyası oluştur değil mi girelim bakalım ne hatası vermiş. geri vitese takınca arkayı görecem diye komple kameradan oldum.

haklısın hocam bende de 2 3 kere kapandı ama yazılım atmaya çalışırken oluyordu kendi kendine değil

en iyisi süre bitmeden dispute aç hocam 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sonradangolfcu yazdı:

@kralmali daha dün geldi cihaz zaten kabloları çektim herşey hazırdı normal şekilde çalışıyordu o kırmızı kabloyu ne zaman taktım cihaz gitti

kötü olmuş hocam 

ama ışık yanıyorsa yazılımsal bir şey gibi bence 

en güzeli dispute açmak güzel bi video falan da çekin yükleyin 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Merhaba. Bu kameradan ben de aldım. Montajını yapacağım inşallah. Sormak istediğim birşey var. Fuse tap kullanmadan tespit edilen uygun boş yuvalara direk kameraya ait sigortaları takamaz mıyız?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, isimania yazdı:

Merhaba. Bu kameradan ben de aldım. Montajını yapacağım inşallah. Sormak istediğim birşey var. Fuse tap kullanmadan tespit edilen uygun boş yuvalara direk kameraya ait sigortaları takamaz mıyız?

Sigortanın ayağına bağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken karşı ayağa değdirmemek ve elektriğin sigortaya geldiği değil sigortadan çıktığı yerden elektriği almak. Ama bu işler ile çok uğraşmıyorsanız fuse tap daha sağlıklı olur sizin için.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Sigortanın ayağına bağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken karşı ayağa değdirmemek ve elektriğin sigortaya geldiği değil sigortadan çıktığı yerden elektriği almak. Ama bu işler ile çok uğraşmıyorsanız fuse tap daha sağlıklı olur sizin için.

Anladım en sağlıklısı o galiba teşekkürler.
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Şimdi tekrar kontrol ettim de sarı ve kırmızı kablo zaten sigortalı. Çok anlamadığım için soruyorum kusura bakmayın. Resmini de ekliyorum. Bunları ben sigorta kutusunda boş girişlere direk takamaz mıyım?fc41c7fd78106fd94fd88f9f431cc063.jpg
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...