Jump to content

Son40

Motor soguk kem geç çalışma

Recommended Posts

S. A cümleten 97 golf gti 2.0 motor soguk iken veya akşam arabayı stop ettim sabah ta marşa basınca 2. marşta tekliyerek çalışıyor stop ediyor 3. Marşta çalışıyor gayet iyi loranti sabit gaz verdiğimde 10 Bn devirden 5 Bn devire düşüyor stop ediyor sonra tek marşta alıyor gayet güzel motor ısınınca herşey normale dönüyor. Sabaha kadar marşa basıyım tekte alıyor. Motor sıcakken sıkıntı yok hareret sensörü degişti gaz tank beyin hepsi kontrol edildi sıkıntı yok pompada olsa ısınınca da çalışmaz tekler stop eder VS. VS sorun neden kaynaklanıyor olabilir yardımcı olurmusunuz 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Son40 Merhaba ;

Mk3 GTI bu sorunu 2 sebepten yapıyor , Gaz kelebeği veya Rolenti Motoru , fakat ;

Yaşı itibariyle yağ buharı dönüş hattına da bakılmalı ,  uzun yıllar kullanım sonucu dönüş hattı tıkanıkları vs. de sebep olabilir....

Bilginize sunarım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu sizin söylediklerinize yakın tek kelime eden Bi usta görmedim ya bilmiyorlar yada yapmak mı istemiyorlar anlamadım bu dediklerinizi nerede yaptırma bilirim bilindik bir yer varmı acaba Ankaradayım ben

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 22.04.2020 at 3:15 PM, DoğanARABACI yazdı:

@Son40 Merhaba ;

Mk3 GTI bu sorunu 2 sebepten yapıyor , Gaz kelebeği veya Rolenti Motoru , fakat ;

Yaşı itibariyle yağ buharı dönüş hattına da bakılmalı ,  uzun yıllar kullanım sonucu dönüş hattı tıkanıkları vs. de sebep olabilir....

Bilginize sunarım...

Sizi takipteyim gerçekten sizden çok şey öğreniyoruz tüm bilgiler için teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Son40 Merhaba , Ankara'da tek bildiğimiz ustamız Kaygusuz Oto Tamir Necati abimiz , ondan fikir alabilirisiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 23.04.2020 at 4:13 PM, bf417 yazdı:

Sizi takipteyim gerçekten sizden çok şey öğreniyoruz tüm bilgiler için teşekkürler.

Ben teşekkür ederim , bildiğimiz kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyoruz , faydamız oluyorsa ne mutlu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@bf417 s. Q dediğiniz yere gittim sağolsun oradaki usta ilgilenmeyi Bırak bakmadı bile direk arkada ww.bakan arkadaşlar var onlara git Bi göster deyip başından yolladı ustam 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Son40 yazdı:

@bf417 s. Q dediğiniz yere gittim sağolsun oradaki usta ilgilenmeyi Bırak bakmadı bile direk arkada ww.bakan arkadaşlar var onlara git Bi göster deyip başından yolladı ustam 

Merhaba ben kimi önermiştim hatırlayamadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Son40 Sanırım Necati usta'dan bahsediyorsunuz , yaşadığınız yerdeki bildiğim tek usta olduğu için ismini zikrettim , yoğundur ,bakmıyordur vs. bunlar insani durumlar ,..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...