Golf mu yoksa Polo mu?

zambor007 dedi:
Polo sinifinin en dar araclarindan biri bence benim ruhum sıkılıyor polonun icinde
yaris...1695 mm

fiesta..1764mm

clio...1732mm

corsa 1746mm

polo 1682 mm bu değer poloyu sınıfının en dar  aracı yapıyor

golf 1799 mm genişliğe sahip, bu sebepten olmasın hocam  :) yani zaten biraz daha büyütse golf olacak
Genislik bir yanada on cama kelebek cam eklenirse daha ferah olur ben corsa d varken vw bayisinde golf 6 yi incelemisdim corsadan inip buna binmem dedim ama polo ile golf 7 arasinda bariz bir ferahlik farki var bu fark artik kelebek cam midir ic dizaynin profesyonelce yerlestirilmesimidir bilemem tabi uzunluk bakimindan da arka yasam alani ve bagajda bariz iyi.

Sanırım herkeste Polo'dan Golf'e geçiş var bizde ilk Corsaya bakmıştık eşimle sonra Fiestaya baktık falan iyi güzel derken birde Poloya bakalım dedik içlerinden en çok içimize sinen Polo oldu çünkü babamda Passat kullanıcısı olduğundan VW'e eğilim vardı tabi Passattan sonra hepsinin içi küçüktü :)   Sonra birde Golfe bakalım gerçi durum musait değil falan derken diğer araçların hepsi silindi kafadan aileden de biraz destek alınca işler değişti birde bakmışız Golf siparişini veriyoruz :D

KabileReisi dedi:
Sanırım herkeste Polo'dan Golf'e geçiş var bizde ilk Corsaya bakmıştık eşimle sonra Fiestaya baktık falan iyi güzel derken birde Poloya bakalım dedik içlerinden en çok içimize sinen Polo oldu çünkü babamda Passat kullanıcısı olduğundan VW'e eğilim vardı tabi Passattan sonra hepsinin içi küçüktü :)   Sonra birde Golfe bakalım gerçi durum musait değil falan derken diğer araçların hepsi silindi kafadan aileden de biraz destek alınca işler değişti birde bakmışız Golf siparişini veriyoruz :D
Bende de aynı olmuştu poloya baktık içerisini beğenmediler bizimkiler çok küçük dar filan dediler sonra golfe baktık ooo bu süpermiş oldu,sonra golf siparişi verdik sonra aracın fiyatı  olduğundan farklı  gelince kimse yanaşmadı  &: bende gittim yine  polo aldım  :)

@zambor007

:D Olsun kısmet değilmiş ne diyelim. Zaten bu zamlar çoğu kişiyi etkiledi ne yazıkki :(

Benimde önceki aracım Polo idi, 2013 model 1.6 tdi comfortline modeliydi, Donanım ve güvenlik olarak cok boş bir araçtı, sonra golfe geçiş Yaptım bir Sn dahi aramadım eski arabayı, ancak yine sınıfında dayanıklılık acısından en iyi otomobil Polo dur.[emoji106]

Sent from my iPhone using Tapatalk

enpisagor dedi:
Benimde önceki aracım Polo idi, 2013 model 1.6 tdi comfortline modeliydi, Donanım ve güvenlik olarak cok boş bir araçtı, sonra golfe geçiş Yaptım bir Sn dahi aramadım eski arabayı, ancak yine sınıfında dayanıklılık acısından en iyi otomobil Polo dur.[emoji106]

Güvenlik olarak evet o modellerde abs dışında bişey yoktu çok eleştirildi zaten bu konu hatta firma getirmiyordu yoksa başka ülkelerde daha güvenlikli satıldı ama yeni makyajlı kasayla birlikte  golften bir farkı yok güvenlik olarak  konfor olarakta biraz daha iyileştirilmiş , yeni eklenen lounge donanım paketiyle birçok eksiği giderilmiş durumda.

zambor007 dedi:

Güvenlik olarak evet o modellerde abs dışında bişey yoktu çok eleştirildi zaten bu konu hatta firma getirmiyordu yoksa başka ülkelerde daha güvenlikli satıldı ama yeni makyajlı kasayla birlikte  golften bir farkı yok güvenlik olarak  konfor olarakta biraz daha iyileştirilmiş , yeni eklenen lounge donanım paketiyle birçok eksiği giderilmiş durumda.
Evet yeni makyajlı kasa ile esp standart oldu, bu cok iyi, logunge donanımda 4 hava yastığı da bulunuyor, bu pakedin tek eksiği elektrikli katlanır yan aynalar. Yine belirtiyorum B sınıfında Polo diğerlerinden farklı ve kaliteli, i20 vb araçlar Donanım sunarak müşteri çekmeye çalısiyor ancak içine binince boş bir polonun Çok daha üstün olduğu kolaylıkla Anlaşılıyor.

yeni-fabia-dekupe2.png

01vwpolofaceliftresforweb.jpg

Golf mu Polo mu nun cevabı bence açık, benim aklıma, Polo mu Yeni Fabia mı sorusu geliyor..

Polo genişlik: 1682    uzunluk: 3972  yükseklik: 1453  bagaj hacmi: 280

Fabia genişlik: 1732    uzunluk: 3992  yükseklik: 1400  bagaj hacmi: 305

Polo 1.2 TSI BMT 90 PS DSG Lounge: 59.000 TL  Polo 1.2 TSI BMT 90 PS DSG Comfortline: 54.500 TL

Fabia 1,2 TSI DSG / 110 HP Style: 53.200 TL

İncelediğim kadarıyla Fabia'nın Style donanımı, Lounge ile Comfortline arası seviyesinde..

Benim tercihim Fabia olurdu..

yeni-fabia-dekupe3.png

@gdervisoglu

Hocam yeni fabia gerçekten çok hoş bir giriş yaptı piyasaya. Çok hoşuma gitti her yönüyle.

Skoda çok hoş araçlar çıkarmaya başladı. Octi bolca görüyorduk. Artık fabia ve yeni süperb görmeye başlayacağız buna eminim.

@DrMobile

:) Benimde golf hayranlığım polo kullandıktan sonra ortaya çıktı

Polo böyleyken golf nasıldır sorusunu sordum kendime ve araştırmalar incelemeler testler derken bu duruma geldik hayalimize kavuşacağımız günü bekliyorum.

ahmet3976 dedi:
@gdervisoglu

Peki fabianın konsol kalitesi nasıl inceleme şansınız oldu mu poloyla kıyasla nasıl
Evet servis ziyaretimde Yeni Fabia'yı da biraz inceleme fırsatım olmuştu. Beğendiğimi söyleyebilirim. Yeni poloyu inceleme şansım olmadı o yüzden iç konsol kalitesi açısından kıyaslama yapamam..

gdervisoglu dedi:
@gdervisoglu

Peki fabianın konsol kalitesi nasıl inceleme şansınız oldu mu poloyla kıyasla nasıl
Evet servis ziyaretimde Yeni Fabia'yı da biraz inceleme fırsatım olmuştu. Beğendiğimi söyleyebilirim. Yeni poloyu inceleme şansım olmadı o yüzden iç konsol kalitesi açısından kıyaslama yapamam..
Bir kaç inceleme videosu izledim maalsef Rapidde de olduğu gibi sert plastik kullanılmış Polonun konsolunda kullanılan malzeme golfe yakın kalitede yumuşak plastikti çok hoşuma gitmişti.

gdervisoglu dedi:
yeni-fabia-dekupe2.png

Golf mu Polo mu nun cevabı bence açık, benim aklıma, Polo mu Yeni Fabia mı sorusu geliyor..

Polo 1.2 TSI BMT 90 PS DSG Lounge: 59.000 TL  Polo 1.2 TSI BMT 90 PS DSG Comfortline: 54.500 TL

İncelediğim kadarıyla Fabia'nın Style donanımı, Lounge ile Comfortline arası seviyesinde..

yeni-fabia-dekupe3.png
Hocam kafanı karıştırmak gibi olmasın ama diğer vw varyantları ne kalite olarak ne motor gücü olarak vw'ni tutmuyor vw'de audi'yi tutmuyor,fiyat farkı var ama aynı beygir ve torktaki bir araç nasıl oluyorda diğerini öyle böyle değil bariz farkla geçiyor  bunu anlamak mümkün değil, spectlerdeki gerçek değerler değil kesinlikle bunu ben kendim ışıklarda bir tane 90'lık audi a3'le kalkışta yanımdan süzülüp gitmesiyle bizzat tecrübe ettim bende de polo vardı belki dsg'yidi araç onu bilmiyorum ama yinede dsg bu kadar fark edermi bilmiyorum resmen 2-3 boy fark attı kaptırdı gitti eleman .Bunu youtube taki birçok video'da da görebilirsin

Güya aynı araçlar ama durum hiç öyle değil malesef bu duruma içerdeki kalitesiz havada eşlik ediyor bir yandan vw'den şaşmayın derim,daha iyisi için audi a1 alın, tabi fiyat farkı var ama hadi iç ambiyansı geçtim insan en azından benzer motorlardan benzer performans elde etmek istiyor. 

zambor007 dedi:
yeni-fabia-dekupe2.png

yeni-fabia-dekupe3.png
Hocam kafanı karıştırmak gibi olmasın ama diğer vw varyantları ne kalite olarak ne motor gücü olarak vw'ni tutmuyor vw'de audi'yi tutmuyor,fiyat farkı var ama aynı beygir ve torktaki bir araç nasıl oluyorda diğerini öyle böyle değil bariz farkla geçiyor  bunu anlamak mümkün değil, spectlerdeki gerçek değerler değil kesinlikle bunu ben kendim ışıklarda bir tane 90'lık audi a3'le kalkışta yanımdan süzülüp gitmesiyle bizzat tecrübe ettim bende de polo vardı belki dsg'yidi araç onu bilmiyorum ama yinede dsg bu kadar fark edermi bilmiyorum resmen 2-3 boy fark attı kaptırdı gitti eleman .Bunu youtube taki birçok video'da da görebilirsin

O zaman bu videoyu da izlemeni tavsiye ederim.. Bu sefer iki tane polo gti.. Biri beyaz biri mavi.. Sence hangisi kazanacak?

Geri
Üst Alt