Golf 7 map sensör temizliği

stark98

Üye
İsim
Umut
Merhaba arkadaşlar bugün 1.6 tdi mk7 aracımın maf sensörünü temizledim ,ancak map sensörünü de temizlemek istiyorum ve konumu bulamıyorum bilgisi olan var mı ? İyi forumlar...

@Ender Hocam Sadece sıcaklığı değil basıncı manifoldaki hava basıncını da ölçer ismide burdan gelir zaten. MAP(Manifold Air Pressure)
doğruduru hocam . fazla bilgi göz çıkarmaz :)  

Upvote 0
arkadaşlar tekrar selamlar, sadece maf sensörünü temizledim. mapın şekli şemali beni biraz tereddüt ettirtti temizleyemedim .Maf sensörü sonrası yakıt halen aynı gaz pedalı ve hızlanmalarda çok ciddi iyileşme var imkanı ve vakti olanlara öneririm. İçerisinde algılayıcı siyah bir şekilde toz bağlamıştı temizleyince, altın rengine geri döndü araç 124.000 binde ve baya kirliyidi. kilometrenin de etkisi var haliyle... ancak yakıt halen minimum 7 litre yakmakta tdi dan önce hep tsi ve fsi kullandım acaba dizeli yeterince bilmiyor olabilir miyim? örneğin benzinlideki gibi kalkışlarda /10 luk bir gaza basışla kalkıyorum yavaş hızlanmak etken olabilir mi? yada gazı bıraktığımda benzindeki gibi akmıyor araba ?sizler tdi'ı nasıl kullanıyorsunuz ?

Upvote 0
Uzun bir süredir sıkış trafikte gazı al ver yapınca hafiften yığılma ve teklemeler yaşıyordum. Yaptığım araştırmalarda hep map sensörüne işaret ediliyordu. En son youtube'da bir alman tamircinin çektiği videosuna denk geldim.
Video'da tamda benim yaşadığım sorunu anlatıyordu. Basınç sensörü (map) arızalandığında veya görevini tam olarak yerine getiremediği zamanlarda yaşadığım türde sorunları çıkartabiliyormuş. Basınç sensörünü yenisiyle değiştirdikten sonra çıktığı deneme sürüşünde sorunun artık yaşanmadığını söylüyor. Videonun linki: 

Upvote 0

Geri
Üst Alt