18 inç spor süspansiyon

@Aliii Bir ilan açıp spor süspansiyon, yayları ve 18 jantı satıp aracınıza uygun normal yay ve süspansiyon takımını bir de 17 jant alıp çözeceksiniz. serivise de gidip adaptasyon yaptıracaksınız.

Yalnız bir dönem golfun siparişle gelen araçlarında (2014-2015 zamanı hatırlıyorumö) amortisör sistemindeki takozların çıkarılmayı unutulup öyle satışının yapıldığı ve amortisör çalışmadığı için sert bir şekilde gezdikleri bir dönem olmuştu buna da bakabilirsiniz.

kendi arkadaşımın da  başına gelmişti o dönem spor süspansiyon 18 jant kullandığımız havalı aracın neden bu kadar sert olduğunu 50 bin km sonra patlak amortisörlerle öğrenmiştik

hatta bu konuyu ben de şu an okuyorum konuyu açıp yazan silvershadow arkadaşımız da sizinle aynı hisleri paylaşmış okuyup kontrol etmenizde fayda var.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Serkanasn @Ender @Aliii @Aliii @caglar_61 hocam 18 inç spor süspansiyon özellikli ise nasıl 16 ya geçebiliyorsunuz? 
Hiçbirsıkıntısı olmaz Rahat olun

Ayrıca Ford Fiesta ile konfor kıyaslaması yapmanız çok ironi olmuş. B ve C segment araçlar arasında bu kıyaslama sağlıklı olmaz.

Golf 16 Comfortline Jantlarıyla Kendinize Bir Yumuşak kaliteli lastikleri olan bir set yapıp takın aracınıza. Spor Süspansiyon öyle çok sert aman aman bişey değil var olan Normal yaydan azıcık daha farklı hepsi o kadar. 16 Jant  Dover ve lastik ekşpmanlar ile farketmezsiniz bile. 

Aynen ustad dediğin gibi araçta yumuşaklık istiyorsanız dover alın birde orjinal standart yaya geçiş yapın hatta bende bu dediklerim aracımda var bende jant yay değişikliğine gitmeyi düşünüyorum jantlarınız orjinalse düşünürseniz yardımcı olurum

@Aliii aynen attıgım konuyu bir okuyun daha sonra kendi aracınızı da kontrol edin. gayet kaliteli malzeme bunlar yani emin olmadan elden cıkarmanızı istemem. normal yay gibi yumusak olmaz ama en azından değişim gözlenir.

@Yehanoha @Yehanoha@Yehanoha şu an Lastikçideyim adam görünürde yok diyor olsa bile bu tüm araçlarda var amörtisörü korumak için falan dedi ne yapacağım bilmiyorum 

@Aliii koruma amaçlı olan 1 adet o normal zaten farklı bir parça. bilmiyorum artık ne yapacaksınız  :/  keşke satış sorumlusu arkadaş yanlış yönlendirmemiş olsaydı. standart golf yürüyenle takas etmek dışında bir seçenek kalmıyor. ben yerinizde olsam yapmazdım ama araca adapte olmaya calısırdım açıkçası. ki 18 durbanlar yerine 17 jant taksanız büyük bir sorun olmaz. ama büyük bir değişim de olmaz haberiniz olsun. okuyacağınız hız 100 ise 100.5 olur hesaplamalarıma göre çok büyük bir fark olmaz.

18 kullanıyorum ben konfor olarakta gayet memnunum. 

@Yehanoha kesinlikle hocam aynı kanaatteyim çok düşündüm yoruldum artık.. zoruma giden ne biliyor musunuz bize göre lükse gireck olan bu araçlardan- tabi bütçemize göre konuşuyorum-keyif alamıyoruz.. Bilmiyorum belki de kafaya taktığımdan dolayı da bu huzursuzluk dediğiniz gibi geriye seçenek olarak araç takası olur ki bu da şu an mümkün değil zira araç ötv indirimli.. Galiba 17 inçlik normal olan süspansiyon araçları deneyip aradaki farkı test etmem lazım inşallah fark çok yoktur 

@Aliii hocam şöyle 15 jant 60 yanaklı fiestadan sonra 40 yanak 18 jant spor süspansiyonla size sert gelmesi çok normal.

bu jantlardan 45 yanaklı 17 janta geçseniz de geçtiğinize değmez emin olun.

biraz daha dikkatli sürüş yapmanız sizin için daha iyi olur. şimdi kendi yürüyen setinizi verip standart golf yürüyeni isteseniz ben şahsen talip olurum. ancak yerinizde olsam arabaya uyum sağlamaya calısırım. alışık olmayınca bir de  :)  

engelli indirimi dolayısıyla donanımlı yüksek model almışsınız heralde, satarken rahat edersiniz ama. başka türlü olsa ihtiyacımız olanı almak mantıklı işte konfor odaklı olan şekilde

Bende 16'dan 18 jantı geçiş yapıcam. Yay olarak orjinal spor yay temin ettim 2 cm düşüren.Bu benim aracımda konfor kaybından başka olumsuz bir şeye sebep olur mu acaba ? 

@Sinan61 hocam yeni ilana düşen yayı mı satın aldınız  :)  herhangi bir sıkıntı yaratmaz hocam lastik değmesi çamurluk sürtmesi vs. sadece vagcom üzerinden bir adaptasyon yapılsa iyi olur lastik çapı büyüdüğü için hız göstergesinde şaşırma olabilir.

@Yehanoha forum üzerinden aldım hocam. Onu da yaptırmam gerekiyor mu ya ara ki bulasın vagcom yapan bizim buralarda 😁Bir de spacer da takıcam ben hocam orjinal yayla hoş olmaz diyorlar ama taktırmak istiyorum ya

Geri
Üst Alt