VAGCOM VE OBDELEVEN

@Recep Gül Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Dediğiniz gibi kanalları bulmak zor biraz. Biraz uğraş istiyor. Artık OBDEleven gelince ya da yarın gidip açtırabilirim o zaman. Şöyle bir şey olabilir mi araçta Uzun Far Asistanı olup kamerası olmayan gibi bir şey mümkün müdür ?
Uzun far asistanı dediğiniz, Karanlık bir yolda giderken uzunları yaktınız ve karşıdan araç gelince uzunları aracın geldiği yönden kapatan özellikten mi bahsediyorsunuz ? 

@Recep Gül  Aracın far kolunu bir defa öne ittiğimde uzun far işaretinin yanında A harfi yani Auto olarak görünüyor ve gece yolda ilerlerken açık olursa önündeki aracın ya da karşıdan gelen aracın gözünü almayacak şekilde araya alıyor ve ya kısıyor tamamen kapatıyor. Umarım anlatabilmişimdir 😂

@Recep Gül  Aracın far kolunu bir defa öne ittiğimde uzun far işaretinin yanında A harfi yani Auto olarak görünüyor ve gece yolda ilerlerken açık olursa önündeki aracın ya da karşıdan gelen aracın gözünü almayacak şekilde araya alıyor ve ya kısıyor tamamen kapatıyor. Umarım anlatabilmişimdir 😂
Anladım hocam, o özellik benim aracımdada mevcut,cevap olarak size bu videoyu bırakıyorum....

VEYA TÜRKÇESİ =)

Moderatör tarafında düzenlendi:
4 dakika önce, Recep Gül yazdı:

Anladım hocam, o özellik benim aracımdada mevcut,cevap olarak size bu videoyu bırakıyorum....

Aynen tam olarak bu. Oluyor mu yani ?

Dynamic light asist ile Light assist farklı şeyler oncelikle bu ikisini karıştırmayalım, Light assist kodlamasinda HBA yani high beam assist özelliği kazanıyoruz. Bu özellik 65 km üzerinde karşı seritten araç gelmiyor ve önde seyreden araç yok ise uzun farlari devreye alıyor ve bu şekilde sürüş yapiyorsunuz. Karşıdan gelen yada önünüzde arac belirir ise uzun fardan kısa fara geçiyor. Dynamic Light assist ise farlarda bulunan özel mekanizma sayesinde aracın durumuna göre perdeleme yaparak uzun farı kapatmadan algıladığı aracı golgeleyerek sürüş yapmanızı sağlıyor 

Obd ile acarsın forumuna gir orada var türkçeye cevirirsen daha kolay olur obd nin kendi forumuna üye ol orada var herşey @yusuffkayaa

Arkadaslar obdeleven almayı düşünüyorum sizce hangisini almayalım 2 3 farklı ürünü var başlangıç paketi pro paketi vb gibi ilk olarak passat 8.5 bağlanıp aktif olmayan özellikleri aktif etmek istiyorum passat forumlarında bu konuyu bulamadım o yuzden sizlerin tecrubelerinden faydalanmaya calışıyorum birde gümrük takılma riskini okudum onun hakkında da bilgi verirseniz cok sevinirim simdiden herkese teşekkurler

Ayrıca araştırırken birkac uygulama daha buldum Carly /  Carista / Obdapp bu uygulamaları da buldum ama en iyisi obdeleven gibi duruyor son karari sizin yorumlarinizdan sonra vermeyi dusunuyorum

@Isaa Merhaba. Benim fikrim OBDEleven almak istiyorsanız başlangıç paketini alıp yani 47 euro luk OBDEleven soketini alın derim. Pro kodunu aldıktan sonra her şeyi istediğiniz gibi halledebilirsiniz. Toplamda 68 Euro gibi bir mebla çıkıyor. Ben hala bekliyorum ayın 14 dünde sipariş vermiştim. Daha henüz ulaşmadı. Kargo ücreti de 7 euro ve 14 euro olarak söyleniyor. Benim acelem olmadığı için 7 euro luğu aldım. 

Obdeleven ile nasıl açtınız yardım edermisiniz? Bendede uzun far asistanı ve kamera mevcut araç 2020’skoda superb  

@Caner991

*5F - (INFORMATION ELECTRICAL)
*ADAPTATİON
*CAR_FUNCTİON_ADAPTATİONS-GEN2-MENU
-menu_display_road_sing_identification

DEĞER: active

*GO TO "LONG CODING"
*Byte 24 ,Bit Activate 6

*CONTROL UNIT A5 (FRONT/ADVANCE CAMERA)
*Security Access - Acces CODE : 20103
*LONG CODING
*Byte16 - Activate Bit 4

*Select Control Unit 17 (Dashboard)
*Control Unit LONG CODING
*Byte 5 - Activate Bit 2

*Control Unit A5 (Front /Advance camera)
*Adaptation
*Road Sign Detection Fusion mode
*Change To " ROAD SING FUSION"

Bu tabela okuma için kodlar fakat biraz uğraştırıcı ve zor. Yani yapmadan önce mutlaka yedek almanızı şiddetle tavsiye ederim. Sonradan sıkıntı çıkabilir. 
Lane assist i bulamadım eve gidince atacağım. 

Geri
Üst Alt