VAGCOM VE OBDELEVEN

İsim
Yusuf
Ekli dosyayı görüntüle 30446

Merhabalar Cümleten.

Aranıza yeni katıldım.

Aracım Golf 7 Highline 2016. Aracımda Higline ' a ek olarak Uzun Far Asistanı ( Light Assist ) bulunmaktadır. Bu bağlamda bir kaç yerde forumlarda okudum fakat soruma cevap alamadım. Light Assist bulunan bir araçta Lane Assist özelliği açılabilir mi ? Ya da aracın ön camında bulunan cihaz sadece Light Assist ' in çalışmasına mı yarıyor ?

Şerit takip ve tabela okuma sistemi aktiv olur 

Tabela dediysem yanlış anlaşılmasın hız limitlerini ekranda gösteriyor 

@orhanburak Tabela okumayı ilk defa duydum.
TABELA OKUMA KODLAMASI

*5F - (INFORMATION ELECTRICAL)
*ADAPTATİON
*CAR_FUNCTİON_ADAPTATİONS-GEN2-MENU
-menu_display_road_sing_identification

DEĞER: active

*GO TO "LONG CODING"
*Byte 24 ,Bit Activate 6

*CONTROL UNIT A5 (FRONT/ADVANCE CAMERA)
*Security Access - Acces CODE : 20103
*LONG CODING
*Byte16 - Activate Bit 4

*Select Control Unit 17 (Dashboard)
*Control Unit LONG CODING
*Byte 5 - Activate Bit 2

*Control Unit A5 (Front /Advance camera)
*Adaptation
*Road Sign Detection Fusion mode
*Change To " ROAD SING FUSION"
Tabela okuma yeni duydum derken hocam  ?

LANE ASSIST KODLAMASI

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Recep Gül İlk defa duydum derken yanlış anlaşılmasın. Açılabildiğini ilk defa duydum demek istemiştim. 

@Recep Gül İlk defa duydum derken yanlış anlaşılmasın. Açılabildiğini ilk defa duydum demek istemiştim. 
Anladım hocam, Eğer ön camın üst kısmında Kameranız varsa bu iki özelliği aktif edebiliyorsunuz. OBD eleven'da kanalları gruplaştırarark sundukları için bunların yerleri farklı olabiliyor, yarın müsait olursam bi şansımı denerim ama eğer elinizde Kablo mecvutsa kablo ile yapın şimdilik. 

Bir sorum daha olacak. OBDEleven ‘ dan aynı şeyleri yapabiliyor muyuz ? Çünkü OBDEleven sipariş verdim gelmesini bekliyorum. Ona göre gidip yaptıracağım. 

Bir sorum daha olacak. OBDEleven ‘ dan aynı şeyleri yapabiliyor muyuz ? Çünkü OBDEleven sipariş verdim gelmesini bekliyorum. Ona göre gidip yaptıracağım. 
Mutlaka yapılıyor hocam,hatta Kablo ile yapamadığını extra şeyleride yapabiliyorsunuz,fakat üstte siz  mesaj göndermeden öncede bilmeden yazmıştım, Kanallar kablolu sisteme göre biraz karışık, Kanalları dağınık değilde bir araya toplayarak sundukları için LANE ASISST'in kanalını bulmak gerekiyor öncelikle

Şu an elimde kablom yok üzgünüm. Ama eğer denerseniz çok müteşekkir olurum. 
Yarın bi bakarım hocam, bulursam sizi tekrar bildilendirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Recep Gül Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Dediğiniz gibi kanalları bulmak zor biraz. Biraz uğraş istiyor. Artık OBDEleven gelince ya da yarın gidip açtırabilirim o zaman. Şöyle bir şey olabilir mi araçta Uzun Far Asistanı olup kamerası olmayan gibi bir şey mümkün müdür ?

Geri
Üst Alt