Arkadan gelen lok lok tarzı sesler

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Arkadan gelen lok lok tarzı sesler

Bende de arka taraflardan gelen bir ses mevcut epey zamandır. Kasislerden geçerken ya da bozuk yolda ilerlerken aracın arka kısmından "lok lok" gibi hafif tok hafif boğuk bir ses geliyor.

Benzin deposu muhabbeti daha önce de dönmüştü burada, dolayısıyla aynısı olabilir mi diye çok dikkat ettim ama bendeki farklı. Hatta arkadaşımın aracında da aynı ses mevcut. Özellikle soğuk havalarda daha belirgin hale geliyor.

İki ayrı servisten de net cevap alamadım. "Arka kısmı tamamen söküp amortisörlere falan bakmamız lazım." dediler. Şimdilik bekliyorum. Aynı durumu yaşayan var mı acaba aramızda?

-------------------------------------------

Orijinalden alıntı:  burakcal2Merhaba o ses bendede var. arka taraftaki tekli koltuk sallaniyor. Test etmek icin tekli koltugun kafaligina vurun ayni ses cikiyor. Cozumu bagaj tarafindan 2 koltuk arasina bir sey sıkıstırın. Ses kesilir
Orijinalden alıntı:  TiFoSi_BJKArka koltuğun yatmasını sağlayan mekanizma kaynaklı. Mil montajında hata varmış sökülüp tekrar takıldı ve düzeldi

Murat Hocam

Benzin değil demişsiniz ama yine de sormadan edemeyeceğim. Benzin azken de bu ses var mi veya benzin 3/4 ve üstü iken var mı? Gerçi bunu ayırt edebilecek hassasiyete sahip olduğunuzu yazdığınız yazılardan anlıyorum. Yine de sorma gafletinde bulundum artık :)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mandufla dedi:
Murat Hocam

Benzin değil demişsiniz ama yine de sormadan edemeyeceğim. Benzin azken de bu ses var mi veya benzin 3/4 ve üstü iken var mı? Gerçi bunu ayırt edebilecek hassasiyete sahip olduğunuzu yazdığınız yazılardan anlıyorum. Yine de sorma gafletinde bulundum artık :)

Değerli Deniz Hocam,

Tam doluya yakınken sadece başa gelen bir durumdur. Verdiğiniz bilgi nokta atışı olmuş. Hatta 3/4 ölçeğe ulaşmadan kesiliyor. Araç tamamen boşken yolcu yokken araç ağırlık transferi daha fazla olduğundan daha fazla fark edildiğini de eklemeliyim. Her zaman duymak mümkün değildir

Benim 20 ayda bir kez geldi başıma.

Full depo doldurabilenlerin dert edecekleri bir durum.... 8D

silvershadow dedi:
Murat Hocam

Değerli Deniz Hocam,

Tam doluya yakınken sadece başa gelen bir durumdur. Verdiğiniz bilgi nokta atışı olmuş. Hatta 3/4 ölçeğe ulaşmadan kesiliyor. Araç tamamen boşken yolcu yokken araç ağırlık transferi daha fazla olduğundan daha fazla fark edildiğini de eklemeliyim. Her zaman duymak mümkün değildir

Benim 20 ayda bir kez geldi başıma.

Full depo doldurabilenlerin dert edecekleri bir durum.... 8D
Bununla ilgili sorun yasadigimdan arastirdigim forumlarda o ses için çok güzel bir tespit vardı Murat Hocam. Depoyu doldurabilenler için o ses "para var huzur var" sesi imiş :D

Arka amortisörlerden kaynaklı bir seste olabilir benimkiler değişmişti en ufak bir bozuklukta çukurda ses yapıyordu sanki bir kaç somun sıkılmamış boşta çalışıyor gibi lakur lukur ses geliyordu buda kronik sorunlar arasında bağımsız süspansiyonlularda değiştiren birkaç kişi oldu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bagaj ic kapagini bagaj kapagiyla birlikte acilmasini saglayan iplerin altinda lastik toplar var. Bagaj kapaliyken o lastik toplar serbestce sallandigi icin saga sola vuruyor olabilir diye dusunuyordum. Daha detayli dinleyeyim bakalim bundan sonra.

Ses yaptigindan suphelendigim parca;

s-l225.jpg

Arkadaşlar emin olmak için soruyorum . Bende  de depo doluyken frene bastığımda arkadan 'lok lok' ses geliyor . Bu bahsedildiği gibi depo sesi mi acaba? Depo hep dolu geziyorum 2 haftadır daha yarıya bile inmedim. Acaba azalınca yine geliyor mu? Şimdiden teşekkürler . 

Arkadan gelen "lok-lok" tarzı dolu bir su bidonu taşıyormuş sesi evet dolu depodan gelen ses buna şüphe yok. Buraya yazma sebebim daha birkaç gün evvelinden yaşadığım bir ses problemi. Yolda bozuk satıhlarda ince ince tıkır tıkır bir ses duyup sınır olmaya başlamıştım son 3-5 gündür ve ses o kadar tuhaftı ki düzgün zeminlerde kesinlikle tek bir ses yoktu. En son geçen burada okuduğum acaba arka koltuk minderlerinden mi geliyor ses diye kontrol ederken fark ettim sesin kaynağını. Arka kol dayamanın içindeki tutuculardan biri yerinden çıkmış boşta kalınca araba zıpladıkça tıkırdayıp duruyordu. Benzer nitelikte ses yaşayan arkadaşlar olursa bir kontrol etsinler derim.

Arkadaşlar emin olmak için soruyorum . Bende  de depo doluyken frene bastığımda arkadan 'lok lok' ses geliyor . Bu bahsedildiği gibi depo sesi mi acaba? Depo hep dolu geziyorum 2 haftadır daha yarıya bile inmedim. Acaba azalınca yine geliyor mu? Şimdiden teşekkürler . 
Değerli Hocam 

Zenginliğin sesidir o...

Rahatsızlık veriyorsa ortalama insanlar gibi çeyrek depoyu deponun tamamen dolu olduğu biçiminde hayal ederek kullanabilirsiniz.

Hem her daim fazladan 35-40 kilo taşımak 100 km de 0.5 litre yüksek yakıt tüketimine yol açar diyerek. Kendimce teselli bile bulmuştum. :)

Değerli Hocam 

Zenginliğin sesidir o...

Rahatsızlık veriyorsa ortalama insanlar gibi çeyrek depoyu deponun tamamen dolu olduğu biçiminde hayal ederek kullanabilirsiniz.

Hem her daim fazladan 35-40 kilo taşımak 100 km de 0.5 litre yüksek yakıt tüketimine yol açar diyerek. Kendimce teselli bile bulmuştum. :)
Hocam benzine gelen zamlardan sonra depo dolu gezmek daha mantıklı gelmeye başladı.Son iki Aydır full alıyorum iki ay arasında 27 tl fark etti.Varsın 0,5 fazla yaksın yarın zam gelir daha fazla zarar ederiz  :)  Bu arada evet depoyu fulledikten sonr bu ses bendede duyulur oldu.

Saygılarla

Geri
Üst Alt