Havaların soğumasıyla artan süspansiyondan gelen gacırtı gibi sesler

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ
Havaların soğumasıyla artan, süspansiyondan gelen gacırtılar/sesler (Serviste lastik burçlara özel bir yağ sürülüyor)

@Newerdais  Nickli Nazım Hocamdan alıntıdır:Süspansiyon'dan gelen sesler metal kısımların uçlarında yada aralarındaki kauçuk malzemeden kaynaklı imiş, kaucuk olan yerler yağlandı ses kesildi fakat daha iyi çözüm için servis Almanyadan özel bir yağ sipariş ettiklerini söyledi,15gün sonra tekrar servise geri çağıracaklar sonucu size bildiririm.

Dsg şanzımanlarda genelde parke yollarda bir lakırtı sesi duyulmakdadır bunun için yapılan bir iyileştirme duymadım.

Vites geçişlerinde turbodan gelen zırıltı yaylı kıskaç denen bir parça takılarak o ses giderildi, kesinlikle hiç ses yok.

Sizin başınıza gelen olayın aynısı bendede mevcut kapı ortasındaki o siyah bölgeye bir ayna sürtmüş olabilir sadece o siyah kapak çizilmiş.

O kapağın fiyatını servisten öğrenirim,taş çatlasa 50tl olur, vw parça sıkıntısı yok ve ucuz.

60bin bakımı için servise gittiğimde,eskiden yaptığınız şu yağlamayı yapın sesler kesilsin dedim,aracın garantisi birmiş ve o işlemin maliyetinin yüksek olacağını söylediler. Yağlama işi 300tl gibi imiş.

Newerdais dedi:
60bin bakımı için servise gittiğimde,eskiden yaptığınız şu yağlamayı yapın sesler kesilsin dedim,aracın garantisi birmiş ve o işlemin maliyetinin yüksek olacağını söylediler. Yağlama işi 300tl gibi imiş.
Hocam bu yağı kendiniz alıp uygulayabilirsiniz isterseniz ;)

@Newerdais

Değerli Nazım üstadım.

60 Bin bakımının  ne kadar tuttuğunu, Ne işlemler yapıldığını bakım konusuna yeni başlık açarak paylaşmanız mümkün müdür?

Malumunuz, sizin verdiğiniz bilgiler bu örnekte olduğu gibi kılavuz bilgiler arasına girmiş, böylelikle de unutulmayan ve unutulmaması gereken bilgiler arasında yerini almıştır. :)

Merhaba; aracımın ön kısmından takır tukur sesler geliyor. Parkeli yollarda, hız kesici tümseklerde özellikle yavaşken dayanılmaz oluyor bu sesler. Bu sorunu yaşayan oldu mu? Olduysa çözüm yolu nedir? Yarın servise gideceğim, önceden fikir sahibi olmak istiyorum.

rmzsrdr dedi:
Merhaba; aracımın ön kısmından takır tukur sesler geliyor. Parkeli yollarda, hız kesici tümseklerde özellikle yavaşken dayanılmaz oluyor bu sesler. Bu sorunu yaşayan oldu mu? Olduysa çözüm yolu nedir? Yarın servise gideceğim, önceden fikir sahibi olmak istiyorum.
Hocam bu sorun %90 ihtimalle bizden kaynaklı oluyor. Ben size karşılaştığım şeyleri yazayım. Gözlük yerindeki gözlük. Vites önündeki cepteki herhangi birşey. Kağıt bile birbirine değince ses oluyor. Çanta kullaniyorsaniz yan koltuğa koyunca onun fermuari ve içindeki anahtar vs. Çakmaklık yerinde değilse o. Ortalıkta şarj kablosu varsa o. Mont fermuari. Aracın anahtarlığı. Yan cep ve kol dayama altındaki eşyalar. Ve aklıma gelmeyen şeyler. Siz bunları bir deneyin. Hala ses varsa servis yolu görünür ;) ben çok takarım seslere. Bunların hepsi için servise gidecektim neredeyse :)

@yusuf hocam, Ses amortisörlerin bulunduğu yerden geliyor. Sanki oradaki yay ile sac birbirine temas ediyor. Bozuk zeminde sanki 85 model bir araç kullanıyormuş gibi sesler çıkıyor:(

rmzsrdr dedi:
@yusuf hocam, Ses amortisörlerin bulunduğu yerden geliyor. Sanki oradaki yay ile sac birbirine temas ediyor. Bozuk zeminde sanki 85 model bir araç kullanıyormuş gibi sesler çıkıyor:(
Hocam servise bir uğrayın. Belki bir parça yerinden çıkmıştır. Belki de bir taş girmiştir biryere o ses yapıyor. Servis çözer ama ;)

@yusuf hocam, teşekkür ederim. Yarın bakım için gideceğim, bu sesi kestirmeden dönmem:)

Aynı ses bende de zaman zaman geliyor, takip etmeye çalıştım ancak çok tutarlı değil. %70 araba soğukken denk geliyorum. Özellikle sol ön taraftan. Servisten bir cevap alabilirseniz lütfen burada paylaşın.

Aynı benzer durumu bende yaşıyorum. tırtıklı bir ses sanki sürtmeye benzer sol ön taraftan. bu konunun takipçisi olup sonuç hakkında bilgilenmek isterim. umarım korkutacak bişi değildir.

Geri
Üst Alt