Sis farı buharlaşması

Abyz0234

Üye
İsim
Ali
Aracımın sis farı led h7 yağmurlu havalrda genelde buharlaşıyo sonradan kayboluyordu yanlız 1 haftadır yağış felan yoktur sol sis farım hala buharlı bilgim olmadığı için yazayım dedim bu bir sorun mu acaba yoksa oluyormu böyle şeyler bilgilendirirseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ve buhar gitmiyor bir haftadır ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz 

Merhaba Hocam.

Bir Fotoğtaf görseli olsaymış daha sağlıklı olurmuş konunuz adına.

Ayrıca orjinal sis farlarının ampülleri H11 diye hatırlıyorum .  h7 farlarda olması gereken tipler.

Şayet sizdekiler orjinel değillerse buhar vb sorunlar daha fazla yaşanabilir. Belkide sis farı sonradan adepte edilmiştir. Buna bağlı sorun yaşanmışta olabilirsiniz. 

Aracımın sis farı led h7 yağmurlu havalrda genelde buharlaşıyo sonradan kayboluyordu yanlız 1 haftadır yağış felan yoktur sol sis farım hala buharlı bilgim olmadığı için yazayım dedim bu bir sorun mu acaba yoksa oluyormu böyle şeyler bilgilendirirseniz sevinirim
Aracın orjinal ampülü olmadığı için sislerin kapağı tam kapanmıyotdur., bu sebebten buhar yapıyor., Led H7 ‘ler boyut olarak standart H11 sis farı ampülünden büyükler..

Hava güneşli olunca buhar gidiyor akşam geri buharlaşıyor taktırdığım yere gittim dedi silikon çekmek kazım su alıyodur dedi bende servise götüreceğim maksat sök tak işlem felan olursa garantiden sıkıntı çekmeyeyim die 

Merhaba hocam

H7 ve h11 ampul tipleri çok farklidir

H11 soket tipi ampul ile butunlesiktir

Eger taktirdiginiz yer gerçekten h7 taktiysa soketi kesip bicip tadilat yapması lazim ki o işe gireceğini hiç sanmiyorum

Servise ugramaniz dediginiz gibi cok daha sağlıklı olacaktir

3f27c411378047c6c0c84e062ca128b2.jpg
d3991957e9c5955ff18d4ea696856fd9.jpg

Geri
Üst Alt