Jump to content

farukal

Golf 8 ince bir dokunuş...

Recommended Posts

ABT adlı Almanya şirketi daha önce yaptığı gibi bu sefer Golf 8 için ince bir dokunuş yapmış. O göze hoş gelmeyen tuhaf golf taş gibi bir arabaya dönüşmüş. Tek yaptığı 20” hoş jant ve 25-30 mm spor yay olmuş. Bu ufacık değişim bile ne kadar güzel göstermiş arabayı. Eğer bulabilirsem bu jantın 18” olanını alıp takmak isterim :) buyrun fotoğraflar...

4CA0E7D9-3794-4562-BC67-EBC1A4222BCE.jpeg

03A47658-60C1-4B86-8CB3-8714C70582E8.jpeg

4A3902A9-F79B-48CC-BC50-707D654394BF.jpeg

F42AB973-7ED0-4E8C-8AEA-945EB81C99DC.jpeg

891C89A8-9EBD-4088-94A6-81949EB26770.jpeg

6CEA01F6-0BB3-4DC5-A0C3-B0169E3D1203.jpeg

0F540985-A231-489B-A4F9-D2EDF2C8D62B.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@farukal hala cirkin- bunun güzellesmesi ince bir dokunus yetmez, kafadan dalmak lazim :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu fotoğrafları gördüm bugün, zevk meselesi tabi ama bence jantlar çok kötü, bisiklet jantı gibi duruyor. Daha güçlü görünümlü bir jant tercih edilebilirdi.

Jantın tasarımından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama 20" de çok büyük kaçmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne yalan diyim jantı da çapınıda sevmedim.

Eski devasa tek teker bisikletler gibi geldi bana :) 

image.png.b48a30ab1fd7e0a0117a28b28538af0d.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@GkM_2015 ön tarafi cok cirkin, arka taraf ne kadar güzel olursa olsun kurtarmiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@GkM_2015 makyajlanir bu arac, rakipleri cok güzel, tasarimda geriye giden birtek golf var yeni kasasinda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, krym yazdı:

@GkM_2015 ön tarafi cok cirkin, arka taraf ne kadar güzel olursa olsun kurtarmiyor

Arka taraf ? 

Show tv de 3554 kere tekrarı verilen kemal sunal filmleri  muadili?

Tiguandan al yapıştır...o filmi de seyrettik 1000 kere...

Ön taraf  zaten  golf soykırımı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, GkM_2015 yazdı:

@krym buda olmazmi :)

IMG-20200301-WA0010.jpg

@Savatage bu arka tarafi kast etmistim, yoksa standart kasanin arkasida güzel degil ama ön tarafi gibi faciada degil, yani arkanin genede gideri var ama ön tarf olmazzz-makyaj sart

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, farukal yazdı:

@frknyldrm güçlü görünüm nasıl olur hocam

Hocam emanet gibi durmuş bu jantlar, zayıf ve cılız gözüküyor bence. Bir geyik vardır ya, jantın arabası var diye öyle olmuş. Körün gözüne sokar gibi. :)

Aşağıdaki 19" Talladega nasıl duruyor sizce? 

9635277_GolfR12.jpg.4f884e1d33058bf8ad1020743ffe25e5.thumb.jpg.c397d9df7112111f36ddfe27520aad26.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm çok hoş tabi ki bu jantlar. Son seri jantlardan değil ama eskidi işte bu biraz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, farukal yazdı:

@frknyldrm çok hoş tabi ki bu jantlar. Son seri jantlardan değil ama eskidi işte bu biraz...

Ben bunu örnek olarak attım hocam, güçlü jant nasıl olur dediniz ya ondan attım. Arabaya bakınca ne jant geri planda kalıyor, ne araba. İkisi de ölçü ve tasarım olarak uyum içerisinde. 

Eğer bu Golf 8, ABT'nin yeni bir jant modelini tanıtmak için yapıldıysa eyvallah, amacına ulaşmış. Çünkü arabaya bakınca "o jant neymiş öyle ya?" dedirtiyor; olumlu veya olumsuz jant ön planda.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@farukal Hocam zevk meselesi tabi ama ilk gördüğümde aklıma gta vice city’deki o büyük jantlar geldi.:)

4DF9895B-62D6-4EC0-80C8-C32B819CC6CA.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Beterin de beteri  var

image.thumb.png.6ac8daf19a9957c308e2248d85c852a1.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ABT'ye gelince, 20" jantlar görsel olarak (kimine) hoş görünse de üzerinde gelen 235/20-20 lastiklerle işlevsel olmaz Türkiye yollarında,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, cembo yazdı:

Beterin de beteri  var

image.thumb.png.6ac8daf19a9957c308e2248d85c852a1.png

Beterin beteri demişsiniz ama bence çok daha güzel olmuş bu jantlar. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ön tasarım gerçekten çok kötü fakat tasarım göreceli bir kavram., 

Ancak bu aracın malzeme kalitesinin 2 jenerasyon geriye gittiğini söylememiz lazım.,

Kimse bu aracın işçiliğinin vasat olduğu hakkında bişey demiyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@forzaGilles kesinlikle hocam asil sorun o , 7.5 kasalarda bile neleri eksiltip kalitesini bozduklari ortada. Vw golfe cok aci sekilde yazik etti 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam boşuna şu arabaya tak takıştır yapıp güzelleştirmeye çalışmayın, olmaz. Ön tasarım berbat ne yaparsan yap bu araç düzelmez. Göze hiç birşekilde güzel gelmez. Alacak olanlara da hayırlı olsun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Golf tutkunu değilim, ve de tasarım işi biraz zevk meselesi kuşkusuz. Ama ben alışılacağını ve bunun da bir tutku aracına dönüşeceğini düşünüyorum. 40 yıldır temel tasarımından ödün vermediği halde tutkunu bu kadar fazla olan bir otomobilde bu da önünde sonunda kabul edilir. Tabii Covid-19 izin verirse. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@cembo hocam zamanka alisilir elbet ancak bu zaman bayagi uzun olur, onceden de yazmistim mesela 7 kasasi geldiginde ulkemize gelen ilk bayagi dolu bir golf vardi pasifik mavi u led cam tavanli araci gorur gormez vay be diyordu insanlar forumlarda falan, cok net soyluyorum mk 7 kasasi mk8 kasasindan daha yeni kasaymis gibi duruyor sanki eski olan kasa mk8, yeni olan mk 7 gibi resmen dis tasarim anlaminda. Mk8 i ilk gordugumde arac bana yeni bir arac izlenimi hic yaratmadi sanki senelerdir trafikteymis gibi on tasarim zaten 8 senelik auris tasarimi gibi, arka tasarimda 3 senelik tiguan. Arac daha satilmadan eski duruyor tam anlamiyla

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ZITIPAŞA yazdı:

@forzaGilles kesinlikle hocam asil sorun o , 7.5 kasalarda bile neleri eksiltip kalitesini bozduklari ortada. Vw golfe cok aci sekilde yazik etti 

Bana göre şuan en iyi C segmenti araç;

-2021 ‘de çıkacak olan yeni Audi A3 (kokpit efsane olmuş)

-Mercedes A serisi 

Ama bu virüs yüzünden insanın araba zevki falan hikaye oldu.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...