Shark Anten İçin Çift Taraflı Bant Önerisi

@Recep Gül evet hocam gri olan bant konusunda çıkarılırken bahsetmiş olduğunuz gibi oldukça olumsuz sonuçlar alan kullanıcı yorumları var.

En son silikon şeffaf bant kullanmaya karar verdim. Arkadaşların tavsiyesi üzerine. Tşkler

İşte burada tecrübe devreye giriyor.  (y)  

Yalnız şöyle bir durum var; ben bu iki bandı da gördüm, renksiz olan bant daha rijit olduğu için pek ezilmiyor gri olan süngerimsi olduğu için ezilebiliyor. 

Eğer bu shark antenin altı dümdüz ise, renksiz olan silikon bant ile yapıştırılırsa aracın tavanına tam oturmayacaktır ama kenarları biraz daha çıkıntılı olacak şekilde bir taban yapısı varsa sizin tecrübenizi dikkate aldığımızda silikon bant ile yapıştırmak daha mantıklı olacaktır.
Silikonlu falan diyince biraz karışıyor mevzu, renkleriyle anlatmaya çalışayım :D bu renkli olan evet biraz daha süngerimsi bir yapıda köşe yerlerde baskıyı içine çekme şansı var. Ama bu bant sıcak soğuk görüp bir süre durduktan sonra yüzeyden sökerken parça pinçik oluyor ve ufak ufak yüzeyde kalıyor. Sökerken silikon sökmek gibi olmasa da uğraştırıyor malesef.   Şeffaf olanı ise sıcak havada hem bant bir miktar sıcakken hem de yapışacak yer sıcakken yaparsanız daha sağlıklı olur. Çünkü şeffaf bant da ısınınca baya yumuşacık oluyor şekil alıyor, fakat soğuyunca da öyle kalıyor :) spoiler'ın yan parçalarını yapıştırırken bu durumu yaşadım, sıcak havaya alıp yapıştırınca kolaylıkla yapıştı ve oynamayacak duruma geldi.

Daha sonrasında çamurluklara gti yazılı parçayı yapıştırırken de kullandım bu şeffaf bandı. Onunda içi @ycetinin anteni gibi boşluk şeklindeydi. İçine şeffaf bandı kese kese doldurdum, çevresine de yeniden bant yapıştırdım. Fakat arabaya yapıştırdığım zaman kenara ekstra yaptığım bantlar yüzünden çıkıntı kaldı :) o yüzden yapıştırırken dışa mümkün olduğunca çıkıntı vermeden yapın derim :) veya şöyle bir alternatif de sunayım. Anteni yapışacağı yeri tavanda tamamen belirleyip çevreleyin, oraya şeffaf folyo çektirin sadece antenin yapışacağı yere. Daha sonrasında anteni dilediğiniz şekilde dilediğiniz yöntemle yapıştırın (folyolu alanı taşmamak şartıyla) 

@mustafacagri aynen hocam bende parça parça olmak üzere taban kısmını yanlardan taşmayacak şekilde sıfıra sıfır yaparak yapıştırmayı düşünüyorum. Takacağım yer konusunu yani ortalama işini henüz yapmadım. Ama ortalama konusunda aklımdaki fikir ise arka silecek dibine ip bağlayım onu doğrudan tavan çekmeyi düşünüyorum. Başka pratik bir fikriniz varsa oda olabilir.

@mustafacagri aynen hocam bende parça parça olmak üzere taban kısmını yanlardan taşmayacak şekilde sıfıra sıfır yaparak yapıştırmayı düşünüyorum. Takacağım yer konusunu yani ortalama işini henüz yapmadım. Ama ortalama konusunda aklımdaki fikir ise arka silecek dibine ip bağlayım onu doğrudan tavan çekmeyi düşünüyorum. Başka pratik bir fikriniz varsa oda olabilir.
Golf5 te yapmıştım tavanı ölçüp ama yine milim fark illaki olmuştu o zaman :) silecekten çekmek yanıltabilir belki :)

@frknyldrm @mustafacagri Selamlar,

Bantı aldım ve antenin taban kısmına yapıştırdım. İşçiliğim kötü olmuş olabilir ama ürünün kenar kısmındaki lastiklere zarar vermemek adına biraz titiz davrandım. Şimdi benim sorum şu olacak ürünün kenar kısımlarında ince conta tarzında lastikler mevcut. Benim taban kısmına yapıştırmış olduğum bant ile biraz kot farkı oldu sanki. sizce bir sıkıntı yaratır mı?

pict.jpg

@mustafacagri Hocam biraz simetri hastalığım var. Otoparkta yan komşumun aracıda golf onda orjinal anten mevcut. Gerekirse onun ölçüleri ile hareket edeceğim.

@frknyldrm @mustafacagri Selamlar,

Bantı aldım ve antenin taban kısmına yapıştırdım. İşçiliğim kötü olmuş olabilir ama ürünün kenar kısmındaki lastiklere zarar vermemek adına biraz titiz davrandım. Şimdi benim sorum şu olacak ürünün kenar kısımlarında ince conta tarzında lastikler mevcut. Benim taban kısmına yapıştırmış olduğum bant ile biraz kot farkı oldu sanki. sizce bir sıkıntı yaratır mı?

Ekli dosyayı görüntüle 29399
@ycetin Yapıştıracağınız yeri de yapışkanı da ısıtıp yapıştırırsanız o farkı minimize edersiniz diye düşünüyorum, sonradan kendini salar da yukarı kalkar mı bilmiyorum ama.

@ycetin aynı durumu çamurluk gti logomda yaşadım ve 2. Kat bandı da yapıştırdım. Böyle olunca da dışa çıkık kaldı :) ısıtarak yapıştırmayı deneyin bence tutacaktır aradaki kot farkı bant kalınlığından azsa

Merhaba Hocam;  ŞEffaf bant ile zamanında 3-5 araca yapmıştık hiçte sorun yaşamadık diyebilirim.

Gözünüzden kaçmışdır diye önce konularımızdan paylaşmak istedim burada uygulamalara bakarak sizde rahatlıkla yapabilirsiniz.  :)   (y)

@ycetin hocam taktıktan sonra fotoğraf atar mısın bende düşünüyorum bundan ama beyaz mı siyah mı kararsızım

Bende çindeki virüsten dolayı siparişi iptal etmiştim,yetkili servisten oem vidalı aldım.

Alt vida kısmını iş yerinde kesip silikonla yapıştırdım.Sonuçta bantta iz yapacak,hep kopsa gider bidaha anten alır yapıştırırım diye pek takılmadım yapıştırma olayına

Yeni tiguan’da bu antenden var,süs için mi takılmış,gerçekten anten görevi görüyormu? 

[mention=18603]Crazy112[/mention] [mention=4794]mustafacagri[/mention] [mention=16324]frknyldrm[/mention] [mention=208]Ender[/mention] operasyon tamamdır. 

/monthly_2020_03/963C7A63-4988-4751-A60C-BD058BC37997.thumb.jpeg.67bfdaa2445cc964fa82d775f4a6f1f4.jpeg
Aaaaaa yamuk olmuş

Şaka şaka güzel olmuş güle kullanin

Geri
Üst Alt