GOLF 7 TAMPON

driven

Üye
İsim
Murat
Araç
Golf 7 Tsi
Merhaba, 13 Model Golf sahibiyim Gti ön tampon almak istiyorum servis ücreti 5000 tl civarı replicalar ise yaklaşık yarı fiyatı gibi. Yolda gördüklerimden yola çıkarak bazılarının çok kötü göründüğünü söyleyebilirim. Hangi replica oeme en yakın hangi satıcıyı tavsiye edersiniz. Diğer bir seçenekte 7.5 r görünüme çevirmek far ve tampon yanında çamurluklarda değişmesi gerekli fiyatları hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam Golf 7 için 7.5 tip replika farlardan takarsınız, çamurluk değişimi vs gerek kalmaz. Golf 7.5 r tamponu için de kaportacıda biraz işlem yaparak takarsınız diye düşünüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@driven Murat hocam aslında Türkiye'ye gelen Bodykit'lerin hepsi aynı yada benzer satıcılardan geliyor. Bir geldimi, yavaş yavaş tüm Türkiye'ye yayılıyor ürünler. Fark yaratan iki şey var. Bunlardan bir tanesi gelen setin zamanı (bilmeniz zor). Çünkü konteyner konteyner geliyor mallar. Bir seri belki diğer seriye göre daha düzgüne yakın olabilir. Çünkü Plastik kalıp yapan arkadaşlarımızda ilk çıkan seri'de yaşadıkları problemleri diğer serilerde kalıplarını güncelleyerek düzeltiyor. 

İkinci fark yaratan ki bence bu çok önemli "Boya-Montaj". Orjinal bile olsa malzeme, montajı kötü yapılır ise inanılmaz kötü sonuçlar çıkıyor ortaya. Aynı şekilde boya da böyle. Şunu söylemek istiyorum, sensör deliklerini 90 derece açmazsa çarpık duruyor. Trimleri doğru sıra ile takmaz ise aralarında açıklık kalıyor, trimler kasıyor. Far yıkama yoksa ve kesip yerini açıyorlarsa olay bambaşka hale geliyor (seviyesi genellikle farklı oluyor, çarpık duruyor vs.) Yani size ABS plastik kalıplarından ziyade iyi bir boyacı ve montajcı bulmanızı öneriyorum ben.

Taiwan - Çin malı diye kandırmak isteyecekler, bunlar yeni abi daha iyi Taiwan diyecekler. İnanma! Hepsi Çin menşei'li. Taiwan - Çin BMW serisi için geçerliydi 2014 lü yıllarda. Özellikle F30 serisine gelen M sport M3 bodykitlerinde Çin ve Taiwandan gelen iki farklı kalıp vardı. Çin kalıbı yerine otururken kasıyor, taiwandan gelenler daha iyi oturuyordu. Daha sonra Çin'de plastik kalıplarını güncelledi ve sıkıntı yaşanmamaya başlandı. Fakat o zamandan kalma bir jargon, adamlar sattıkları stoptan fara kadar herşeye Taiwan deyip müşteriyi kandırıyor. 

Aslında olay şu, Kardeşim bu Taiwan daha iyi diyerek senin internette orada burada daha ucuza gördüğün fiyatı yalanlama şansı doğuyor. E abi ben 1500e setini gördüm? O Taiwan değildir ... :)

7.5 GTI tamponunun 7'ye uyan versiyonu TR'ye gelecekti. Bu şekilde bir post gördüğüme %100 eminim. Yani far ve çamurluk dudaklarını buna göre ayarlayıp bir kalıp yapmıştı Çinli arkadaşlar. Belki bu işin peşinden gidebilirsin. Hatta ben gördüğümde yakında R da gelir o zaman demiştim ama bir daha göremedim hiç bir haber. 7.5 R tamponunu alıp, aracınızın üzerindeki 7 tamponuna plastik kaynak işciliği ile çevirebilirsiniz. Tamponunuz kabaca plaka çizgisinin üzerinden komple kesilip diğerine plastik kaynak ile kaynatılacak, macun zımpara işciliğinden sonra boyaya ve montaja hazır olacak. İyi usta bulmanız lazım hem plastik işciliğinde hemde boyada. Sonraki günlerde kılcal macun çatlağı oluşması da ayrı muhtemel. Arka tampon zaten 1e1 uyuyor onda bir sıkıntı yok. 

Sonuç olarak ne olursa olsun iyi boyacı, iyi montajcı aramanız benim önerim. Kötü tuningci orjinal yedek parçayı çöp, iyi usta yansanayi parçayı OEM'den iyi hale geti  

@driven Murat hocam aslında Türkiye'ye gelen Bodykit'lerin hepsi aynı yada benzer satıcılardan geliyor. Bir geldimi, yavaş yavaş tüm Türkiye'ye yayılıyor ürünler. Fark yaratan iki şey var. Bunlardan bir tanesi gelen setin zamanı (bilmeniz zor). Çünkü konteyner konteyner geliyor mallar. Bir seri belki diğer seriye göre daha düzgüne yakın olabilir. Çünkü Plastik kalıp yapan arkadaşlarımızda ilk çıkan seri'de yaşadıkları problemleri diğer serilerde kalıplarını güncelleyerek düzeltiyor. 

İkinci fark yaratan ki bence bu çok önemli "Boya-Montaj". Orjinal bile olsa malzeme, montajı kötü yapılır ise inanılmaz kötü sonuçlar çıkıyor ortaya. Aynı şekilde boya da böyle. Şunu söylemek istiyorum, sensör deliklerini 90 derece açmazsa çarpık duruyor. Trimleri doğru sıra ile takmaz ise aralarında açıklık kalıyor, trimler kasıyor. Far yıkama yoksa ve kesip yerini açıyorlarsa olay bambaşka hale geliyor (seviyesi genellikle farklı oluyor, çarpık duruyor vs.) Yani size ABS plastik kalıplarından ziyade iyi bir boyacı ve montajcı bulmanızı öneriyorum ben.

Taiwan - Çin malı diye kandırmak isteyecekler, bunlar yeni abi daha iyi Taiwan diyecekler. İnanma! Hepsi Çin menşei'li. Taiwan - Çin BMW serisi için geçerliydi 2014 lü yıllarda. Özellikle F30 serisine gelen M sport M3 bodykitlerinde Çin ve Taiwandan gelen iki farklı kalıp vardı. Çin kalıbı yerine otururken kasıyor, taiwandan gelenler daha iyi oturuyordu. Daha sonra Çin'de plastik kalıplarını güncelledi ve sıkıntı yaşanmamaya başlandı. Fakat o zamandan kalma bir jargon, adamlar sattıkları stoptan fara kadar herşeye Taiwan deyip müşteriyi kandırıyor. 

Aslında olay şu, Kardeşim bu Taiwan daha iyi diyerek senin internette orada burada daha ucuza gördüğün fiyatı yalanlama şansı doğuyor. E abi ben 1500e setini gördüm? O Taiwan değildir ... :)

7.5 GTI tamponunun 7'ye uyan versiyonu TR'ye gelecekti. Bu şekilde bir post gördüğüme %100 eminim. Yani far ve çamurluk dudaklarını buna göre ayarlayıp bir kalıp yapmıştı Çinli arkadaşlar. Belki bu işin peşinden gidebilirsin. Hatta ben gördüğümde yakında R da gelir o zaman demiştim ama bir daha göremedim hiç bir haber. 7.5 R tamponunu alıp, aracınızın üzerindeki 7 tamponuna plastik kaynak işciliği ile çevirebilirsiniz. Tamponunuz kabaca plaka çizgisinin üzerinden komple kesilip diğerine plastik kaynak ile kaynatılacak, macun zımpara işciliğinden sonra boyaya ve montaja hazır olacak. İyi usta bulmanız lazım hem plastik işciliğinde hemde boyada. Sonraki günlerde kılcal macun çatlağı oluşması da ayrı muhtemel. Ara tampon zaten 1e1 uyuyor onda bir sıkıntı yok. 

Sonuç olarak ne olursa olsun iyi boyacı, iyi montajcı aramanız benim önerim. Kötü tuningci orjinal yedek parçayı çöp, iyi usta yansanayi parçayı OEM'den iyi hale geti  
Replika body kitler ile alakalı açılan ve açılacak tüm konularda forum otomatik olarak bu mesajı paylaşsa süper olur. İşin özü budur.  (y)

7 için 7.5 gti Tampon mevcut sarı sitede ilanlarını gördüm, bende r line olanı beklemekteyim.

@Aliiii iyi boyacı ustam var trimlerin montajı hangi sırada olmalı o konuda bilgim yoktu. O halde en uygun fiyatlı tamponu almakta fayda var. Beyaz garajın elinde 7 ye uymlu 7.5 Gti tampon var fakat bu sefer replica 7.5 görünümlü far almak gerekli o yüzden o şıkkı eliyorum ya komple 7 yada 7.5 yapacağım.

Geri
Üst Alt