Golf 7 marş yaparken turuncu renkli hata ikonu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Egehan

Katılımcı Üye

İsim
Egehan
İyi akşamlar hepinize bugün aracımı sabah calıstırdığımda araba tekte calışırken herzaman bu sefer 5-7 saniye kendini zorlayarak calıştı ve çalıştığı an egzoz san beyaz bir duman attı ondan sonra kapatıp açtığımda sıkıntı yoktu akşam yola cıkarken aracımda böyle bir hata aldım

C3B0511D-1F4A-44B4-907B-54FEDC0F10E6.png

Aynı işaret benim araçtada oldu 3 ay önce problem egr de çıktı temizlendi şimdi çok şükür iyi

@Egehan motor arıza ışığını yakacak 1 den fazla sebep var. sanayide bir vw dükkanından arızayı bir bilgisayarla okumasını isteyin. ya da servisten. ona göre bir yol izleyin.

Valla sizinki farklı problmdir bilgisiyara bağlandğnda bende egr çıkmıştı sanayide bilgisayara bağlattr zaten anlaşılacak

Valla bilmedigimden soruyorum mazur gorun kontagi yarim acinca bu isiklar bende de yaniyor kontagi tam calistirinca tabiki sonuyorlar yalandan yere mi pimpirikbyaptim yoksa sikimti mi var

@Egehan Hocam beyaz dumanla ilgili arızayı egr ve turbodan yapabilir. Aracınızı bir servise veya sanayiye götürüp bir bilgisayara bağlatın, daha detaylı olarak kontrol ettiriniz.

@33hasan33 egr arzası olunca aracın cekişten düşmesi gerekmiyormu cevremdeki bütün VW kullanan arkadaşlarımın araçlarında sıkıntı oluşunca hepsininki cekişten düşüyordu benim araçta hiç bir sıkıntı yok suanlık

Valla bilmedigimden soruyorum mazur gorun kontagi yarim acinca bu isiklar bende de yaniyor kontagi tam calistirinca tabiki sonuyorlar yalandan yere mi pimpirikbyaptim yoksa sikimti mi var
yeni nesil araçlarda kontağı yarım açtığımızda yanan bütün lambaların  amacı

araçta mevcut olan aksamları test etmek içindir

sorun yoksa söner.. kalırsa yada sürüş sıradında sorun olursa yanar.

zaten üreticilerin bu lambaların sönmesini bekleyin, sonra marşa basın demesindeki maksat budur

beklemezsek ne olur

belki birşey olmaz ama 2sn beklemenin kimseye zararı olmaz kanaatindeyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Egehan çekişte düşüş yok ise egr den olmayabilir. Detaylı bilgi için diagnostic test cihazına bağlayın. Aracınızın egr sini ne zaman iptal ettirdiniz bu arada. Yazılımsal bir sıkıntıda olabilir 

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt