Golf 7 Ses Sorunları

Skyline

Katılımcı Üye

İsim
Musa
Merhabalar, herkese hayırlı ve sağlıklı bir gün diliyorum öncelikle. 2015 model golf 7 1.2 TSI aracım var memnunum fakat bir kaç tane sıkıntım var bunlardan 3 tanesini sizinle paylaşacağım ve yardım isteyeceğim.

1- Aracımda sağ ön yolcu kapısından geldiğini düşündüğüm gıcırtı tarzı bir ses var genelde hafif şekilde geliyor ama sert fren yaptığım zaman daha fazla geliyor acaba kapı ayarı gibi bir şey mi?

2- Eklediğim fotoğrafta yani egzoz tarafından araba rölantide iken tıkırtı sesi geliyor elimle egzozu tutunca kesiliyor. Buna ne yapmam gerekli.

3- Aracıma 2. El Taiwan çift u LED aldım kısalar da h7 photon milestone ampul var şimdiye kadar memnundum fakat sonradan sağ kısa far git gel yapmaya, göz, kırpmaya başladı sonra bazen gidiyor hiç gelmiyor bazen sorunsuz çalışıyordu. Yaklaşık 1 haftadır da hiç yanmıyor fara fiziki olarak hafiften vurunca geliyor gidiyor. Kablo gevşediğini sanmıyorum çünkü durduğu yerde git gel yaparken tırtıklı yollarda sorunsuz çalışabiliyor. Bu farlarda beyin var mı bilmiyorum ama birisi farın beyninin bozulmuş olabileceğini söyledi. Ayrıca bugün dikkatimi çekti araba ile alakalı mı bilmiyorum ama sol farda hiç titreşim yokken sağ fara elimi koyduğumda titreşim vardı ve sağ fardan hafif fan sesi gelirken sol fardan daha fazla fan sesi geliyordu kısa farın yanmamasına rağmen. 

Şimdiden herkese teşekkürler.

IMG_20200314_161129.jpg

IMG_20200314_161138.jpg

MErhaba hocam.

1 sorununuz için KApı yerine Ön yolcu makyaj aynasını kontrol etmenizi tavsiye ederim Kronık olum 2017 öncesi araçlarda çokça rastlıyoruz.

2- Egzost için Bağlantı yerlerini kontrol ettirin Titreşim ile bir yerlere temaz ediyor olabilir. En sağlıklısı Agzostcuya bir göstermekte fayda vardır.

3- Led Ampulunuzun kullanım ömrü sona ariyor Memnun iseniz aynısı ile 2 sinide birlikte değişmeniz sağlam olan diğer farıda Acil durumlar da kullanabilmek adına saklayabuılırsınız.

4 Son olarak Forumda Konuya dair bilgisi ve zamanı olan tüm dostlarımız konunuzu gördüğü zaman yazacaklardır. Herkes Bilgisayarında yada Telefonunda Forum sayfası Açık yaşamıyor maalesef o açıdan biraz sabırla konunuzu takip etmenizde fayda vardır.  :)

Özellikle şu sıralarda Korono Virüs Pandemi Güncelliğini korurken.

Sağlıklı günler , Keyifli Forumlar diliyorum.

Upvote 0
@Musaaksoy  iyi güler dilerim, benimde daha yeni aldığım 2015 Model TDI BLUEMATION GOLF'UM VAR,

1. sorun için benimde sağ on kapıda tızzzzz diye bozuk yolda ses gelmekte, bununla ilgili yaptığım tespit var! bir ya kadar uğraştım, arabanın içini tamamen boşaltım ses yine de kesilmedi! En sonunda sorunun arabanın kapı tarafındaki cam üst tarafındaki su almasını engelleyen lastik özelliğini kaybettiği için geldiğini tespit ettim...

2. Egzoz içinde naçizane tavsiyem, egzoz elle tutulunca geçiyorsa egzoz hareketli bir parça olduğu için içinde kırık bir parça var veya boşta bir metal var! elle tutunca egzoz gazı sıkıştırdığı için sesi kesiyor, egzoz serbest bırakınca da egzozdaki titreşim egzoz gazından daha güçlü olduğu için bu parçanın tıkırtı çıkarmasına neden oluyordur? Gaza basıp giderken bu sesi duyma imkanınız kalmıyordur! çözüm egzozun içini görüntüleyip tıkırtıyı neyin sebep olduğunu bulmak herhalde!

Upvote 0
3. Sorun içi hiçbir fikrim yok elektrik sistemleri hakkında teknik bilgiye sahip olmadığım için üzülerek yardımcı olamayacağım,

Upvote 0
Merhabalar, herkese hayırlı ve sağlıklı bir gün diliyorum öncelikle. 2015 model golf 7 1.2 TSI aracım var memnunum fakat bir kaç tane sıkıntım var bunlardan 3 tanesini sizinle paylaşacağım ve yardım isteyeceğim.

1- Aracımda sağ ön yolcu kapısından geldiğini düşündüğüm gıcırtı tarzı bir ses var genelde hafif şekilde geliyor ama sert fren yaptığım zaman daha fazla geliyor acaba kapı ayarı gibi bir şey mi?

2- Eklediğim fotoğrafta yani egzoz tarafından araba rölantide iken tıkırtı sesi geliyor elimle egzozu tutunca kesiliyor. Buna ne yapmam gerekli.

3- Aracıma 2. El Taiwan çift u LED aldım kısalar da h7 photon milestone ampul var şimdiye kadar memnundum fakat sonradan sağ kısa far git gel yapmaya, göz, kırpmaya başladı sonra bazen gidiyor hiç gelmiyor bazen sorunsuz çalışıyordu. Yaklaşık 1 haftadır da hiç yanmıyor fara fiziki olarak hafiften vurunca geliyor gidiyor. Kablo gevşediğini sanmıyorum çünkü durduğu yerde git gel yaparken tırtıklı yollarda sorunsuz çalışabiliyor. Bu farlarda beyin var mı bilmiyorum ama birisi farın beyninin bozulmuş olabileceğini söyledi. Ayrıca bugün dikkatimi çekti araba ile alakalı mı bilmiyorum ama sol farda hiç titreşim yokken sağ fara elimi koyduğumda titreşim vardı ve sağ fardan hafif fan sesi gelirken sol fardan daha fazla fan sesi geliyordu kısa farın yanmamasına rağmen.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 29150

Ekli dosyayı görüntüle 29151
Sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorun bende var rölantide egzoz sanki bir yere çarpıyor gibi bir ses çıkartıyor. Elle tutunca kesiliyor. Bugün sinirle egzoz a bir tokat attım ses kesildi. Bir süre hiç duymadım. Tam düzeldi derken yeniden başladı. Tokatlamak mı gerekiyor :)
Şaka bir yana sebep ne olabilir çözemedim bir türlü.

Upvote 0
Sorunu çözebildiniz mi? Aynı sorun bende var rölantide egzoz sanki bir yere çarpıyor gibi bir ses çıkartıyor. Elle tutunca kesiliyor. Bugün sinirle egzoz a bir tokat attım ses kesildi. Bir süre hiç duymadım. Tam düzeldi derken yeniden başladı. Tokatlamak mı gerekiyor :)
Aynı sorun eski A3'ümde vardı. Egzoz ile bagaj tabanı arasında biraz boşluk var titreşimden dolayı egzoz oraya değiyor ve ses yapıyordu. Geçici çözüm araya ısıdan etkilenmeyecek bir şeyler sıkıştırmak. Kalıcı çözüm egzoz ustasına göstermek. Muhtemelen egzoz bağlantı takozları zamanla özelliğini yitiriyor ve daha fazla titreşime neden oluyor.

Upvote 0
Hocam sonra çok takılmadım kendisi geçmişti diye hatırlıyorum, boşluktan dolayı o ses geliyor, aracı da sattık zaten :)

Upvote 0
Aynı sorun eski A3'ümde vardı. Egzoz ile bagaj tabanı arasında biraz boşluk var titreşimden dolayı egzoz oraya değiyor ve ses yapıyordu. Geçici çözüm araya ısıdan etkilenmeyecek bir şeyler sıkıştırmak. Kalıcı çözüm egzoz ustasına göstermek. Muhtemelen egzoz bağlantı takozları zamanla özelliğini yitiriyor ve daha fazla titreşime neden oluyor.
Egzozcuya daha önce gittim. Tekrar gideceğim. O zaman gittiğimde ilginç bir şekilde ses normale dönmüştü. Egzozcu uğraştı baktı etti ama sorun göremedi. Tekrarlarsa gelirsin demişti. 1 Ay kadar ses hiç gelmedi. Geçengün tekrar başladı. Sonunda sinirle egzoz a tokat atınca bir süre daha ortadan yok oldu ve yeniden duymaya başladım.

Upvote 0
En sağlıklı çözüm egzozcu yada dediğim gibi aradaki boşluğa bir şey sıkıştırman.
Egzozcuya daha önce gittim. Tekrar gideceğim. O zaman gittiğimde ilginç bir şekilde ses normale dönmüştü. Egzozcu uğraştı baktı etti ama sorun göremedi. Tekrarlarsa gelirsin demişti. 1 Ay kadar ses hiç gelmedi. Geçengün tekrar başladı. Sonunda sinirle egzoz a tokat atınca bir süre daha ortadan yok oldu ve yeniden duymaya başladım.

Upvote 0
Egzoz takozları (lastiklerinde) bir yıpranma oluşmuş görevini yerine getirmiyor olabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt