Spor yay jant çamurluğa sürter mi?

lasttohit

Katılımcı Üye

İsim
Kubilay
Selamın aleyküm abiler,

fotoğrafdaki jantı almayı düşünüyorum 18” ve et değeri 35

ve 3.5 cm vogtland spor yay takacağım.

Fakat aklıma takılan şey, bu takmayı düşündüğüm jant, orjinal 18” janta göre 1.6 cm daha dışarıda kalıyor.(orjinal jant et değeri 51)
ve üzerine 3.5 cm araç alçaldığı için her hangi bir darbe anında, tam tur sağa sola dönmede vs çamurluk lastiğe vurur mu?

Daha önce spor yayla beraber et35 jant takan veya fotoğrafdaki jantı tecrübe eden birisi varsa tavsiyesini bekliyorum :)  

30C0015C-3F1E-4287-8538-B9EF5016495F.png

08A56308-DFA4-49AE-B2A5-840039B5D182.png

Değerli Kubilay hocam,

Et 42 değerinde 19  pretoria jant kullanıyorum herhangi bir sürtme vs olmadı orjinal spor süspansiyon ile. Sürtme daha çok yayla  alakalı olsa da jant genişliğini de etkisi olacaktır . Kısacası sizin değerlerinizde herhangi bir sorun yaşayacağınızı sanmam. ET 35 iddaalı bir jant değeri olsa da Spacer olmadan da Güzel bir Görüntüsü olup Dolgun gözükecektir. 

Jant seçiminizide beğendim Güzelmiş Golf e yakışacaktır. Ayrıca ARICIOĞLU gibi TR de JAnt konusunda kaliteli ve Kurumsal firmadan alacak olmanız ayrıca Güzel olmuş Satış Müdürü Murat bey ile görüşürseniz Selamlarımı iletirseniz memnun kalırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
aleyküm selam... et35 genel takılıyor...

Ben lastikler 235 40 18 takmıştım çamurluğun içinin orta kısmında bir vida var oraya sürtüyordu lastik hafif sekmelerde vidayı çözdüm tabi seninde belki oraya sürtebilir. 

Yok şuan değmiyor hocam 18 inc pretoria et değeri standarttır şuan hatırlamıyorum 

Ben lastikler 235 40 18 takmıştım çamurluğun içinin orta kısmında bir vida var oraya sürtüyordu lastik hafif sekmelerde vidayı çözdüm tabi seninde belki oraya sürtebilir.
Hocam selamlar, konuyu hortlatmış gibi olacağım ama vida olayı için nasıl bir çözüm buldunuz

Hocam selamlar, konuyu hortlatmış gibi olacağım ama vida olayı için nasıl bir çözüm buldunuz
Hocam o vidayı söküp o kısmı davlumbazın içine doğru ittirince sorun çözülüyor ama önermem kesinlikle. Bir süre sonra o kısım çamurluğa baskı yapıp çamurluğa zarar veriyor içeriden. En iyisi 225 40 18 👍

Standart ölçüler 225/45/R17 , 225/40/R18 'e uygulanacak 3.5 cm'lik yaylarda herhangi bir sürtme vs. problemi yaşamazsınız.

Hocam o vidayı söküp o kısmı davlumbazın içine doğru ittirince sorun çözülüyor ama önermem kesinlikle. Bir süre sonra o kısım çamurluğa baskı yapıp çamurluğa zarar veriyor içeriden. En iyisi 225 40 18 👍
Anladım hocam, 19 kullanıyorum sürekli bir sürtme yaşamıyorum yol esnemelerinde ufak bi sürtme oluyor. Bilgi için teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt