coilover mı spor yay mı

sajmora98

Üye
İsim
Zafer
konu başlığındada belirttiğim gibi coil mi spor yaymı bilemedim tecrübelerinizi düşüncelerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden

Bütçenize ve bu bütçenin karşılığında almak istediğinize bağlı. Aracınızı yalnızce 3cm düşürmek ve yol tutuşunu arttırmak istiyorsanız yay, aracınızı 6-7cm düşürmek, bu düşüşü istediğiniz gibi ayarlayabilmek (lifte kaldırmak gerekiyor düzgün iç yapılması için - özellikle arkalarda) istiyorsanız, amortisörünüzün sertliğini ayarlamak istiyorsanız (bazı markaların bazı modellerinde) coilover alabilirsiniz. 

Tamamen bütçenize ve ne istediğinize bağlı. Fakat Coilover alacaksanız benim önerim iyi markaların ürünlerini almak (KW, ST, Vogtland, Eibach), sanayi işi coiloverlar pek güven vermiyor. Yay presletmek gibi, araba bir şekilde düşüyor ama her zaman diken üzerinde oturuyorsunuz.

Vallaha ben 1 yıl eibach sportline kullandım böyle bir şey görmedi. Orjinal süspansiyondan daha stabil konforlu ve güvenli. Ama coil bana pek mantıklı gelmiyor.  Darbe emişi yayın kalitesi beni hep düşündürüyor. Orjinal alırsan sıkıntı olmaz. Başaranı çok tavsiye ediyorlar ama oda kafamı kurcalıyor. 

@sajmora98 KW Türkiye distiribütörü FT Tuning’di. Onlara ulaşabilirsiniz. Fiyatları iyice zamlanmıştır kur farkından. 2016’da 3000TL’ye almıştım Vogtland’ı, KW 4500 Bandıydı o zaman. ST 3400 gibiydi. Şimdi Vogtland 5 olmuş...

aynen öyle başaran düşünmüştüm ama kararsız kaldım ne yapacağımı şuan bilemiyorum :)

@sajmora98 herhangi bir neticeye varabildiniz mi? Spor yay araştırırken çoğu kullanıcının önlere coil arkalara spor yay taktırdigini gördüm ve araştırmaya başladım coil olayını. Aklımda 35 mm eibach vardi aslinda

ben eibach pro kit aldım başaranı aradım arkalara soğuk pres yaptırmak zorunda kalırsınız dedi orjinalliğe sadık birisiyim o yüzden bende soor yay aldım

Geri
Üst Alt