XENON ÖNERİ

@onurmat Anladım hocam

Orjinal fabrikadan hangi ampulle geliyor bilgisi olan varmı?
Fabrika çıkışı Philips XenStart D3S ile gelir fakat bu ampülü almaya kalktığınızda orjinalini bulamazsınız., Piyasadakilerin tamamı çakmadır.!! Orjinal olarak sadece serviste bulabilirsiniz ama saçma sapan bir fiyatı var tanesine 800-900 lira istiyorlar., Xenon ampül de Philips’ten uzak durun piyasadakilerin hepsi çakma ürün.!! 

Osram Xenarc Original D3S 4300K (bu ampül aracın üzerinde takılı olanın Osram’daki karşılığıdır)., 

Veya bütçe el veriyorsa Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S 4400K 

Xenon ampülde; Photon, GE, Bosch, Philips bunlardan uzak durun paranızla rezil olursunuz.! 

Birde eko seri olan Osram Xenarc “Classic” D3S diye bir ürün var., bu da yaramaz maliyeti düşük tutmak için geliştirilen ömrü kısa tutulmuş bir ürün., bu da yaramaz.!!

Philips ‘in çok güzel Xenon ampülleri var ama sahtesi çok olur., TR’de satılanların %90’ı sahtedir., Yurt dışından getirebiliyorsanız Philips X-treme Vision Gen2 D3S 4800K çok başarılı bir ampüldür! 

Özetlersek; 

-Osram Xenarc Original D3S 4300K (mercedes, bmw, audi, porsche araçların orjinal ekipmanı)

-Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S 4400K (bütçe el veriyorsa)

-Philips X-treme Vision Gen2 D3S 4800K (yurt dışından almak şartıyla)

Fabrika çıkışı Philips XenStart D3S ile gelir fakat bu ampülü almaya kalktığınızda orjinalini bulamazsınız., Piyasadakilerin tamamı çakmadır.!! Orjinal olarak sadece serviste bulabilirsiniz ama saçma sapan bir fiyatı var tanesine 800-900 lira istiyorlar., Xenon ampül de Philips’ten uzak durun piyasadakilerin hepsi çakma ürün.!! 

Osram Xenarc Original D3S 4300K (bu ampül aracın üzerinde takılı olanın Osram’daki karşılığıdır)., 

Veya bütçe el veriyorsa Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S 4400K 

Xenon ampülde; Photon, GE, Bosch, Philips bunlardan uzak durun paranızla rezil olursunuz.! 

Birde eko seri olan Osram Xenarc “Classic” D3S diye bir ürün var., bu da yaramaz maliyeti düşük tutmak için geliştirilen ömrü kısa tutulmuş bir ürün., bu da yaramaz.!!

Philips ‘in çok güzel Xenon ampülleri var ama sahtesi çok olur., TR’de satılanların %90’ı sahtedir., Yurt dışından getirebiliyorsanız Philips X-treme Vision Gen2 D3S 4800K çok başarılı bir ampüldür! 

Özetlersek; 

-Osram Xenarc Original D3S 4300K (mercedes, bmw, audi, porsche araçların orjinal ekipmanı)

-Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S 4400K (bütçe el veriyorsa)

-Philips X-treme Vision Gen2 D3S 4800K (yurt dışından almak şartıyla)
Bilgilendirme için teşekkürler hocam 😊

Konuyu hortlatayim bari. Ee ne aldiniz memnun kaldiniz mi?

Hocam malesef korona falan derken hiç fırsat olmadı değiştirmeye :D  

Konuyu hortlatayim bari. Ee ne aldiniz memnun kaldiniz mi?
Tekrardan merhaba @forzaGilles hocamın önerdiği Osram Xenarc Original D3S 4300K ampulü aldım.

Bu ampulü tercih etme sebebim hem fiyat olarak diğerlerine göre daha uygun hem de 4 yıl garantili olması, diğer ampullerin ne kadar garantisi olduğu bilmiyorum.(tabii gönlümden geçen Osram Xenarc Night Breaker Laser D3S 4400K oldu ama fiyat olarak tam 2 katı :(  )

Renk olarak sarıya daha yakın bir tonu var ve üzerinde bulunan eski xenonlardan da çok daha iyi değil.

Malesef zamanım olmadığı için çok karanlık yerlere girip test yapamadım fakat eski ve yeni ampuller arasındaki farkı gösteren bir kaç fotoğraf ve aracın üzerinden çıkan eski xenonun fotoğraflarını ekliyorum. (Ön camda film olduğu için ışıklar çok iyi görünmüyor.)

Fiyat olarak 780tlye geldi çifti ve isteyen olursa link paylaşabilirim.

Çok beyaz bir görüntü istiyorsanız(bmw,mercedes gibi markaların xenonları gibi) bu ürünü kesinlikle tavsiye etmiyorum hayal kırıklığı yaşarsınız.

Daha önce sağ far tek olarak değiştiği için iki farın xenonları farklıydı ve araç üzerinde gelen ampul sol tarafındaki oluyor.

Eski                                                   vs                                                         Yeni

eski.jpeg  yeni.jpeg

Eski sağ far

eski sağ.jpeg eski sag.jpeg

Eski sol far

eski sol.jpegWhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (7).jpeg

Yeni Osram ORIGINAL Xenarc D3S 4300K 

WhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (12).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (10).jpegWhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (9).jpegWhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (11).jpeg

Gece görüntüleri

WhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (2).jpegWhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (3).jpegWhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (4).jpegWhatsApp Image 2020-11-12 at 20.53.50 (5).jpeg

@lasttohit yeni Xenon ampülleri yapısı gereği ilk 5-10 saat tam performansında çalışmazlar., 5-10 saat sonrası biraz daha iyi aydınlatma sağlıyacaklardır.,

Ampülleri nerden aldınız., orjinallik sorgulaması yaptınız mı..?

eski ampülerin biri XenStart diğeri XenEcoStart neden farklılar..?

Daha sonra araştıran olursa diye son durumu yazıyorum.

Osram D3S Xenon ampullerini aldım ve yaklaşık 2 aydır kullanıyorum.

Aydınlatması orta halli ve renk tonu olarak sarıya daha yakın kalıyor, aracımda U led farlar mevcut ve U led farların yanında fark edilebilir şekilde sarı kalıyorlar bence.

Ampullerimi değiştirme sebebim sağ ve sol farlar farklı renkte yanıyordu ve o sorunu çözdüm fakat eski ampullerime göre çok daha iyi bir aydınlatma performansı aldığımı söyleyemem.

Tabi ki fiyat-performans olayından bakıldığı zaman gayet yeterli ancak eğer bütçe varsa NIGHT BREAKER LASER alınmasını tavsiye ederim.

Tavsiyelerini ve tecrübelerini paylaşan herkese çok teşekkürler :)  

Cool blue intense  veya boost modellerini öneririm  çok araştırdım ilk fırsatta alacağım bende .. 

@lasttohit laser alıp pişman olunursa çok sıkıntı. sanırım en iyisi servisten paraya kıyıp orjinal takılanı almak :/

@caglar_61 kullanmadığım için birşey söyleyemem ama youtubedaki karşılaştırma videolarına bakınca az çok anlaşılıyor :D  

Golf 7 Basic Bi-Xenon far kullanıcısıyım bende 2020 haziran ayında değiştirme kararı aldım Far içerisinde ki orijinal ampüller Philips XenStart yetersiz geliyordu aydınlatma ve sellektör performansı açısından, Osram night breaker laser next generation (Piyasanın en iyisi !) ampullerden aldım (philipsin türkiyede çakması çok ve orijinalliğini sorgulayamıyorsun o yüzden Osrama yöneldim.)  

6-7 aydır kullanıyorum bir kaç ay geçtikten sonra tam performansını almaya başladım Philips XenStart ampüllere göre daha parlak ve soğuk bir ışık sağlıyor fakat aman aman bir fark yok çok dikkat etmeyen biri aradaki farkı hissetmez bile... Türkiye'de bu ampüller çok pahalı satılıyor bu kadar fiyat farkını hakketmiyor alırken bir daha düşünün, hayal kırıklığı oldu benim için...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Photon yetkili satış noktasıyım. Led ihtiyaçlarınızda destek verebilirim. 

Geri
Üst Alt