R line retrofit !!

Ekran'daki ayak aydınlatma renginide değiştirebiliyoruz @MSE :)

@GkM_2015 Ahmet hocam bravo, 10 numara yapmışın, güle güle bin. 
benim sorum, normal marşpiyel olmadan o ince piyano siyahı marşpiyeli nasıl tutturdun? esnek mi ? nerden ve kaça aldın.  paylaşırsan sevinirim.teşekkürler

Merhaba arkadalar.

Ara ara paylasimlarim oldu. Artik sona geldik. Tek bir baslikta toplamak istedim. Yaklasik 1.5 ay once aldigim 2017 highline aracim bazi donanimlara sahipti. Devami icin ilmik ilmik dokuyarak son haline getirdik. Bu surecte surekli etiketleyip reklam olmasini istemiyorum emegi gecenlere tesekkur ederim.  Bilenler ukalalik gibi algilamasin lutfen bilmeyenler icin bilgi amacli. Retrofit cok zevkli birsey. Belki aracimi bu donanimlarla alsam bu kadar keyif almazdim.

Yapacaginiz herseyi dogru planlayin ve bir yol haritasi cizin sizin faydaniza olucak. Ben dogru insanlarin fikirleriyle ilerledigim icin aksamadan sona geldim. Ornegin hayalet ekrani navi destekli ekranla degistirmek istedim ama ayni zamanda surus mod ozelliginede sahip olmak istiyorumdum. Surus mod kodlanmadan hayaleti degistirseydim lisansli almama ragmen surus modum calismayacakti. Siralamadan kastim bu cok fazla detay var.

Gelelim yaptiklarimiza.

Aracimda opsiyanel alinmis donanimlar;

Acc

Adaptif var cift j

Ergo active isitmali koltuk

Benim eklediklerim;

Line assist

Line assist ile gelen tabela okuma

Serit takip

Uzun far asistani 

Surus mod lisansli olarak saseye islendi

Logo geri kamera.

Discovery mib 2.5

Navigasyon destekli hayalet ekran

Pla 3.0 otomatik park

Durban jant

3.5 eibach spor yay

Onler 1.2 atkalar 1.6 spacer

R line direksiyon

R line on tampon

R line yan lip

R line krom ayna kapaklari

R line arka spoiler

Arka ayak aydinlatma

Kapi alti logo

Seramik kaplama

Yapilacaklar;

Keylesss bu sanirim ilk olucak. Daha once yapan yada yapabilen yok.

Arac resimlerini ekliyorum. Cok iyi foto cekemiyorum. 

Ekli dosyayı görüntüle 27732

Ekli dosyayı görüntüle 27733

Ekli dosyayı görüntüle 27734

Ekli dosyayı görüntüle 27735

Ekli dosyayı görüntüle 27736

Ekli dosyayı görüntüle 27737

@farukal hocam aliexpresten seti almaniz lazim set ile gelen bcm degismesi lazim. Benim aracim highline adaptif far vs dolu donanimli alinmasina ragmen degismesi gerekti. Sonrasi montaj ve kodlama.

@Gökhan Bilgin ayak aydinlatmalarda var alinan sette ama ben kullanmicam beyaz yansin. 

@Seastar76 marspiyel orjinal r line parcasi altta yerleri hazir ve kendinden cift tarafli bantla geldi. Cift tarafli bantlar iyi tutmuyor ben slikonla saglamlastirdim.

@GkM_2015 süper link var mı hocam? Yada bende bulabilirim arama kısmına ne yazılması gerek. Bu arada bir maşallah demeden geçmeyeyim taş gibi duruyor! Sıkı :)

Şimdiden hayırlı olsun bittiğinde detaylı konu açarsanız seviniriz

@GkM_2015 Benim demek istediğim o değil hocam ekranda değişim yapmak. Ayak aydınlatma renkleri değişsede ekranda sabit beyaz görünüyor kodlamayla buda istediğiniz renk ayarlanabiliyor

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Gökhan Bilgin sanirim hayir ugrasmadimda acikcasi ama kodlamayi dusununce istersek  o kanali multi color olarak renk degistirte biliriz. Bakmak lazim net bisey soylemek dogru olmaz benim acimdan. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@GkM_2015 TRY 2,821.97 | LED ortam işığı kapı trim ışık atmosfer işık VW Golf 7 için MK7 Golf 7.5 Golf Rline Golf G T I 32 renk 12 ışıkları
https://a.aliexpress.com/_BUM63v

bu daha kapsamlı olanı mı acaba? Fiyat biraz daha fazla sürücü önündeki hava yastığının altı kapı açma ledi cam düğmesi ledi vs var galiba ekstra olarak...

@farukal buna ilana bakip cevap vermek dogru degil ben aldigim linki paylastim siz daha farkli bir urun alabilirsiniz tabiki.

@GkM_2015 Farkı merak ettim. Bu olayı fazlasıyla seviyorum. Çok elitlik katıyor bence. Bende sizin linkten alıp uygulatayım montaj sırasında dikkat etmemiz gereken ekstra bir şey var mı hocam

@farukal Bcm degistirmek basli basina derki allahtan konyavagcom sagolsun 2 gundur ugrasiyoruz. 

diger kismi bana göre basitti 3 kablosu var zaten besleme sase ve renk data

Herke merhabalar. Sanirim bir ilki gerceklestirmek uzereyiz.  Konyavagcom un da destegiyle 30 renk multi color mediadan kapi ve ayak aydinlatma ambianslarinu calistirdik geriye ufak tefek montaj isi kaldi onemli olan mediadan bu islemi yaptirabilmekti bunu basardik. 

Arka kapilara ambians eklenecek ve ondeki mevcut beyaz yanan ambianslar mediadan Sectigimiz renkte yanacak. 
On goguslukteki trim icin de ambians aydinlatmasi sette mevcut onuda yakicaz. Bittiginde eminim cok guzel bisey olucak. Yıllardır tek eksik olarak gordugum arka kapilardaki ambians artik yanacak. 

ayak aydinlatmalarda sette mevcut ama onlari degistirmeyi dusunmuyorum onlar orjinal beyaz kalicak. Montaj tamamen bitince video paylasirim. 

Ekli dosyayı görüntüle 30764

Ekli dosyayı görüntüle 30765

Ekli dosyayı görüntüle 30766

Ekli dosyayı görüntüle 30767

Ekli dosyayı görüntüle 30768

Ekli dosyayı görüntüle 30769
Maşallah 

Geri
Üst Alt