Holojenden Bi-Xenon a geçiş

@KabileReisi sağolun hocam bir kaç yerede sorcam tabi kasko kabul edermi bu da önemli benim için

@Yunus Emre

Yunus kardeşim. Bu kadar yüklü bir sipariş için aliexpress kullanma bence. 510 dolar. Ekstra olarak bunun %20 vergisini ödeyeceksin nakit olarak. Çünkü gümrüğe kesin girecek bu ürün. Bu büyüklükteki bir kolinin gümrüğe takılmadan geçme şansı yok. Sana maliyeti 610 dolar olacak.  610 x 2,9 = 1769 lira. Hadi 1700 olsun.

Sahibinden, n11 gibi sitelerdeki satıcılar bu farları toptan getirdikleri için 1500-1700 arası fiyattan satıyorlar. Arada fazladan ödeyeceğin bir tutar da olmadığı için, çin siparişini 20 gün bekleyip gümrük telaşına girmeye gerek yok. Söylediğim sitelere "golf 7 bixenon" yazman durumunda 30 tane far görürsün. Hatta çıkma, orjinal bixenon bile bulabilirsin.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

theGenius dedi:
@Yunus Emre

Yunus kardeşim. Bu kadar yüklü bir sipariş için aliexpress kullanma bence. 510 dolar. Ekstra olarak bunun %20 vergisini ödeyeceksin nakit olarak. Çünkü gümrüğe kesin girecek bu ürün. Bu büyüklükteki bir kolinin gümrüğe takılmadan geçme şansı yok. Sana maliyeti 610 dolar olacak.  610 x 2,9 = 1769 lira. Hadi 1700 olsun.

Sahibinden, n11 gibi sitelerdeki satıcılar bu farları toptan getirdikleri için 1500-1700 arası fiyattan satıyorlar. Arada fazladan ödeyeceğin bir tutar da olmadığı için, çin siparişini 20 gün bekleyip gümrük telaşına girmeye gerek yok. Söylediğim sitelere "golf 7 bixenon" yazman durumunda 30 tane far görürsün. Hatta çıkma, orjinal bixenon bile bulabilirsin.

Aynen hocam geçenlerde ben paylaşmıştım hatırlarsan tanıdık satıyordu U Led lerini 2000 lira gibi fiyatı vardı.

KabileReisi dedi:
@Yunus Emre

Aynen hocam geçenlerde ben paylaşmıştım hatırlarsan tanıdık satıyordu U Led lerini 2000 lira gibi fiyatı vardı.
Mehmet kardeşim o farlar içi açılmış farlar. Ayrıca afs beyni de dahil değildi fiyata. Afs beyni dediğimiz şey 500 tl. Onun montajı ve kodlaması da 500 TL. Oldu 3000 TL :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@theGenius

Kırmızı şeritler için açmışlar evet ama farlar full diye hatırlıyorum neyse zaten satmış büyük ihtimal ilan yayından kalkmış  :)

@theGenius malum sitede buldum olcam istanbulda 1750 getirmiş montajda yapıyo

KabileReisi dedi:
@theGenius

Kırmızı şeritler için açmışlar evet ama farlar full diye hatırlıyorum neyse zaten satmış büyük ihtimal ilan yayından kalkmış  :)
Doğru bilgi hocam. Farların üstündeki otomatik yükseklik beyinleri ampulleri ve balastları tamamdı yalnız, bizim arabalardaki afl beyni otomatik yükseklik ayarı için. Uledlerde aynı zamanda direksiyonun hareketine göre mercekler de döndüğü için afs beyni farklı. Kendi afl beynimizi kullanamıyoruz :) o da 500 liracık. Kırmızı şerit için farlar açılmamış olsa alırdım ben onları. Hatta İstanbul'a gelecektim farları alıp apo ustada montaj yaptırmak için :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yunus Emre dedi:
@theGenius normal bi xenon da afl kiti varmi
Evet var :) bixenonun, hangi çeşidi olursa olsun afl kiti zorunludur fabrika çıkışında. Otomatik olarak far yüksekliğini ayarlar. ( aracın yük durumu vs gibi değişkenlere göre kendini ayarlar)

Yunus Emre dedi:
@theGenius anladim hocam peki bu afl kitsiz xenonlari nasi ayarliyolar
Şimdi comfortline ve midline donanımda halojen farlar mevcut. Halojenlerde manuel yükseklik ayarı mevcut. O da direksiyonun sol tarafındaki far kumandasının hemen yanında. Sanırım 3 kademe olarak far yüksekliğini ayarlayabiliyorsunuz. Sizin alacağınız replica uled farlar, sök tak şeklinde. Kodlamaya ihtiyaç duymuyor. Ekstra parça takmaya da ihtiyaç duymuyor. Soket sokete montaj yapılıyor ve sizin manuel yükseklik düğmeniz, bu farlar ile de çalışıyor. Yani yüksekliği elle ayarlıyorsunuz. Replica farlarda otomatik yükseklik ayarlayan yok. Alsanız da bu farlar ile birlikte zaten kullanamıyorsunuz. Bundan dolayı da muayeneden kalıyor. Xenon farlarda otomatik yükseklik zorunlu. Far yıkama falan hafif kusur yine geçer ama oto yükseklik ne yazıkki.

Geri
Üst Alt