Jump to content

frknyldrm

GOLF Maceram (3-4-6 ve sonunda 7.5)

Recommended Posts

Bir solukta hepsini okudum Allah herkesin gönlüne göre versin kazasız belasız günler dilerim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şimdi, yalin yazdı:

Bir solukta hepsini okudum Allah herkesin gönlüne göre versin kazasız belasız günler dilerim...

@yalin Çok teşekkürler hocam, böyle yorumlar mutlu ediyor insanı gerçekten. :)

Duanıza da hepimiz için amin diyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kazasiz belasiz kullanin. 

Hocam kadife kaplamayi nasil yaptiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, gembad yazdı:

Kazasiz belasiz kullanin. 

Hocam kadife kaplamayi nasil yaptiniz?

@gembad Çok teşekkürler, kendi aracında duyduğu ihtiyaç üzerine deneme yapıp beğenilmesi ve talepler üzerine de bunu ticarete döken Engin Bey'den temin ettim. İsmini youtube arkkağan vesilesi ile duymuştum, bizzat gidip tanıştım da kendisi ile.

Graficar diye aratıp internet sitesinde ürünlerini görebilirsiniz, ürün kendinden yapışkanlı folyo şeklinde araca özel kesilmiş olarak geliyor. Konfor setinde bunların haricinde kapı içi gözlerin aracın içine bakan kısımları için halı kaplamalar da var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm cok tesekkur ederim bilgi icin, kapi iclerinde var kadife kaplama, hatta belki direksiyon alti gozdede vardir simdi tereddut ettim ,2015 highline arac. Sizde gorunce kaplamayi bendede yoktur diye dusundum direk. 

Tekrardan kazasiz belasiz keyifli surusler dilerim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)
20 saat önce, gembad yazdı:

@frknyldrm cok tesekkur ederim bilgi icin, kapi iclerinde var kadife kaplama, hatta belki direksiyon alti gozdede vardir simdi tereddut ettim ,2015 highline arac. Sizde gorunce kaplamayi bendede yoktur diye dusundum direk. 

Tekrardan kazasiz belasiz keyifli surusler dilerim. 

@gembad Kapı içlerinde var fakat ben aracın içine bakan kısımdan bahsediyorum, fabrikasyon olarak orada herhangi bir kaplama yok. Aşağıdaki fotoğrafta işaretli kısmın arkası.

volkswagen-golf-7-test-drive-2013_33.thumb.jpg.ba398a2d710b8d1fed421b02ee79f6aa.jpg

tarihinde frknyldrm tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm ok anladim. Biraz acemisiyim arabanin, 1 ay olmadi alali. Ben bi arastirim bu yeri o zaman.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

S Dizayn havuzlu paspas, kapı eşiği ve krom cam çıtaları ile ufak dokunuşlara devam... 

cats.thumb.jpg.fe9f7cad467a68435e2b3eb11f5aaad6.jpg

P_20200201_125501.thumb.jpg.69d40f135369313c11965375db38ab4d.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Solotürk'e şimdiye kadar yaptığımız en büyük kıyak geri görüş kamerası taktırmak oldu. :)
Kılavuz çizgileri direksiyon hareketlerine duyarlı olan dinamik kamerayı tercih ettik. Aşağıda üzerlerine yazdığım gibi birkaç farklı görüntü modu var, varsayılan görüntünün dışında bence en faydalısı üstten görünüm oluyor. Ayrıca vites hangi konumda olursa olsun park sensörü tuşuna basıp kamerayı aktif edebiliyoruz. İşlemler, geçtiğimiz aralık ayında vural elektronik Abdullah Usta tarafından yapılmıştır.

Fotoğraflar gelsin ...

P_20200215_164801.thumb.jpg.d02ff2e5694ec76c69a4d7f34a8babc1.jpg

cats.thumb.jpg.fe8ebe9abb766c5e9c3262b8f7e7b80a.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

On 20.01.2020 at 10:04 PM, seferhasdemir yazdı:

esp montajı kolay kaput açma mandalının altındaki bağlantı noktasına kablo çekiyorsunuz o kadar ama lastik basınç işi biraz daha uğraştırıcı. abs ünitesine kablo çekilmesi gerekiyor

On 20.01.2020 at 10:33 PM, seferhasdemir yazdı:

kablolar  mode ve esp için 100 120 cm civarı olsa yeterli.gerekli olan 12v gerilimi el freni tuşundan alıyoruz. ben arnavutköydeyim dilerseniz yardımcı olabilirim montajı beraber yaparız. esp kodlamasını da yaparız. lastik basıncına kod gerekmiyor zaten. 

İyi pazarlar ve günaydın diyerek geçen ay sonunda @seferhasdemir hocamın desteği ile bir yere kadar getirdiğimiz uygulamayı bu başlık altında da paylaşmak istedim.

@seferhasdemir hocam ile tanışmak ve montaj yapmak üzere yanına gittim. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ederim, Allah razı olsun. Gönül işi bu, herkes yapmaz.

Güç için el freninden sola ve sağa iki ayrı kablo çekildi, bu işlem yapılırken mevcut tesisata hiçbir zarar verilmedi. Olmaz da ilerde iptal edilmek istenirse hiçbir hasar bırakmadan kablolar sökülebilecek şekilde yapıldı. Bende mevcut olmayan bazı sarf malzemelerini de kendi malzemelerinden kullandı, sağolsun.
Gelen tesisatın içerisinden, aracımızda mevcut olan kablolar ayrıldı. Üzeri bez bant ile sarılı olmasına rağmen ben kablo kalabalığını sevmiyorum diyip üşenmeden bantı soyup fazla kabloları çıkardı Sefer hocam sağolsun. Bunun için dışarıda hiçbir usta uğraşmaz herhalde.  
Muhafazasız bakır kablonun üzerine bez bant saran ustalara inat önce elektrik bandı ile sarılıp, çekilen bütün kablolar tekrar bez bant ile sarıldı, orijinalden bir farkı yok şu an.
Canımızı sıkan şey, kaput açma mandalının altında kalan bağlantı noktasında işimize yarayacak pin olmamasıydı, aşağıda fotoğrafta yeşil daire içerisine aldığım yerden (pedalların arkası) kablo yürüyüp abs beynine çekilmesi gerekiyor. Elimizde fazladan kablo olmadığı için ve günlerden pazar olduğu için elimizden bir şey gelmedi maalesef.

Günün sonunda çalışır bir fonksiyon elde edemesek de vites çevresinde yapılacak işlem kalmamış oldu. Trim sökme ile uğraşmayacağız daha, şu an her şeyimiz hazır. Nasıl yapılacağını Sefer hocam tarif etti fakat cesaret edip girişebilir miyim, nerede yaparım bilmiyorum.  Abs soketi beni çok düşündürüyor, belki Arnavutköy'e bir sefer daha düzenlerim. 
Bu arada hala aynı şekilde duruyor tesisat, fırsat bulamadım. :D

Fotoğrafların bazıları videodan ekran görüntüsü olarak alındığı için netlik problemi olabilir, kusura bakmayın.

Screenshot_20200126-201353548.thumb.jpg.d8b5b207fa7cd096dbd5b9a9f2ac3289.jpgScreenshot_20200126-201441418_1.thumb.jpg.9716326173346e4ea1d30957752f868a.jpg

P_20200126_135001_1.thumb.jpg.1cd9413e892f8f522cdb929ceb8a212e.jpg

Bir ara da şöyle bir yaramazlık yapmıştık, pazar bonusu olsun... :)

019A8348.thumb.JPG.febc92a6f13078d0a5ecf0469ac528b0.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Omsaline siyah krom bagaj çıtası uygulaması yaptık, başka bir konuda fotoğraf istenince ana konumuzda da olsun istedik. Taksit taksit paylaşımdan ötürü affınıza sığınıyorum.

Standart krom çok patlayıp göze batar diye düşündüğüm için siyah krom tercih ettim, araç indiyum gri olduğu için bazı açılarda rengini hiç belli bile etmiyor. Arka görüntüye dozunda bir hareket kattı bence, içime sindi. Umarım siz de beğenirsiniz.

P_20200201_132816.thumb.jpg.35a004bfd83a44c5e86267e67011e718.jpg

P_20200201_132835fgfgf.thumb.jpg.cd369c81165a9e462b7cf3d8bd4a976a.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

maşallah diyelim yeni aracınız hayırlı olsun bende 3. golfümü kullanıyorum 2 tane mk 6 eskittim şimdi mk7 im var hala trafikte diğer mk7 lere bakarım golf bende bir hastalık sanırım

bende mk5 kasayı hiç sevemedim hele o far yapısı rezalet ayrıca bende mk8 i birazcık yadırgıyorum içi çok güzel ama dışı sanki bir şeyler eksik gibi 

Allah herkesin gönlüne göre versin herkes araçlarını güzel günlerde kullansın 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, serkanhector yazdı:

maşallah diyelim yeni aracınız hayırlı olsun bende 3. golfümü kullanıyorum 2 tane mk 6 eskittim şimdi mk7 im var hala trafikte diğer mk7 lere bakarım golf bende bir hastalık sanırım

bende mk5 kasayı hiç sevemedim hele o far yapısı rezalet ayrıca bende mk8 i birazcık yadırgıyorum içi çok güzel ama dışı sanki bir şeyler eksik gibi 

Allah herkesin gönlüne göre versin herkes araçlarını güzel günlerde kullansın 

@serkanhector Çok teşekkür ederim, mk5 ve mk8 hakkındaki görüşlerinize katılıyorum. Hepimize kazasız, belasız sürüşler diliyorum. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu aralar bir değişikliğimiz yok, Solotürk bekleyişte... :)

P_20200201_125552_2.thumb.jpg.a29f738f72e295208a698edece6e1fe8.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Buna bi R-LİNE ön tampon + 7.5 highline far güzel gider :) arka stoplarıda kesinlikle 7.5 kayan taktır :) 

tarihinde yusufacs tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, yusufacs yazdı:

Buna bi R-LİNE ön tampon + 7.5 highline far güzel gider :) arka stoplarıda kesinlikle 7.5 kayan taktır :) 

@yusufacs Hocam ağzınızdan para, pardon bal damlıyor. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm Borcu kapatıp aracı satmadan önce garanti uzatımını iptal ettim. Bu şekilde iptal edilebiliyor çünkü garanti poliçesi henüz başlamamış oluyor . 150 TL BSM vergisi sadece iade olmuyor .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, chemdemir yazdı:

@frknyldrm Borcu kapatıp aracı satmadan önce garanti uzatımını iptal ettim. Bu şekilde iptal edilebiliyor çünkü garanti poliçesi henüz başlamamış oluyor . 150 TL BSM vergisi sadece iade olmuyor .

@chemdemir Garanti uzatımı için ödediğiniz tutar-150 TL kaç paraya tekabül ediyorsa tam olarak onu mu geri aldınız? Onun dışında herhangi bir artış/azalış oluyor mu? 

Aynı aracı bugün alsanız garanti uzatımı için ne kadar istiyorlar acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm Arabayı temmuzda almıştım. 3358 tl -150 olarak tamamı yattı. Şuan nedense fiyat daha uygun. 2800 civarı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@frknyldrm paylaşımlar için teşekkürler, değişiklikler gayet yerinde olmuş. Kapı eşiği ve yan çıtalar için satınalma ve uygulama konularında bilgi alabilir miyim ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, chemdemir yazdı:

@frknyldrm Arabayı temmuzda almıştım. 3358 tl -150 olarak tamamı yattı. Şuan nedense fiyat daha uygun. 2800 civarı.

Anladım hocam, ben de birebir aynı parayı verdim. Teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, fatihahmet yazdı:

@frknyldrm paylaşımlar için teşekkürler, değişiklikler gayet yerinde olmuş. Kapı eşiği ve yan çıtalar için satınalma ve uygulama konularında bilgi alabilir miyim ?

Teşekkür ederim, bahsettiğiniz parçaları S Dizayn firmasından aldım. Arkasında çift taraflı bant ile geliyor, zemini güzelce temizleyip direkt yapıştırıyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, tuncidag yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız güzel günlerde kullanın @frknyldrm

@tuncidag Teşekkür ederim, siz de inşallah.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@golfiano tavsiyesi üzerine halı bagaj havuzu aldık, kauçuk havuzu bir kenara kaldırdık. 

P_20200301_163820.thumb.jpg.ee388697fb0da39c29ff63fcffe5f6d4.jpg

Alev almaz ve su geçirmez bir ürün, nonwoven denen bir teknoloji ile üretiliyormuş. Detaylarını internet sitesinde bulabilirsiniz.

Öncelikle görüntüsü kauçuk havuza göre daha şık, fabrikasyon bir görünüme sahip. Arka koltukların bagaja bakan yüzeyi ve bagajı kaplayan halı malzemeye cırtlı bagaj çantaları koyduğunuzda sökünce halıyı nasıl  tüylendiriyorsa bu halı kaplama da bu tip durumlarda çabuk yıpranır gibi duruyor. Paketten iki adet de malzeme sabitlemeye yarayan cırtlı lastik çıkıyor .

Ben bagajı çok sık kullanan birisi olmadığım için bu ürünü görüntüsü sebebiyle tercih ettim, doğru da bir tercih yaptığımı düşünüyorum lakin uzun yola çıkacak ve bagaj ile haşır neşir olacak olsam yine kauçuk havuzu kullanırım.

Ürün linki: https://www.halibagajhavuzu.com/volkswagen-golf-vii

Youtube'da bulduğum ürün inceleme videosu: https://www.youtube.com/watch?v=dFPXJoKXHwQ

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Ozkan34
      Merhaba. Bilmiyorum başına gelen var mı ama 2013 golf 7 dizel aracımda bazı zamanlarda ortalama yakıt 40.9 litrelere çıkmakta ve bunla birlikte yakıt seviyesinde de hızla azalma göstermekte. Bu sürekli olan bişey değil ama tam olarak neyden kaynaklandığını çözemedim. Bununla ilgili geri dönüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar.

• Yazan: Recep Gül
      Merhaba arkadaşlar, başlıktanta anlaşılacağı gibi bu konu altında en çok kullanılan VCDS yazılımları bulunmaktadır. Hepsini bir konu altında toplamak istedik. Dosyayı indirmek için linke tıkladıktan sonra açılan pencerede 10 saniye kadar geri sayımdan sonra indirmeye hazır olacaktır. 

Keyifli Forumlar Dilerim

VCDS 15.7.0
      VCDS_17.8.0
      VCDS_17.8.1
      VCDS_18.1.0
      VCDS 18.2.0
      VCDS 18.9.0
      VCDS_19.6.0
      VCDS_19.6.1
      VCDS 17.1.0

• Yazan: pharmehmett
      GOLF 7 ARACIM İÇİN LED STOP ARAYIŞINDAYIM İNTERNETTEN ÇIKMA ORJİNAL LED STOP BULDUM FAKAT EN DIŞTAKİ YUVARLAK KISIM YANMIYOR. NORMALDE 3 LÜ YANYANA YANMASI GEREKİYOR,SATICI ARIZANIN NEYDEN KAYNAKLANDIĞINI BİLMİYOR. BU KISIM TAMİR EDİLEBİLİR Mİ ? 

• Yazan: MuratBinaoglu
      Arkadaşlar 5d havuzlu paspas düşünüyorum.kullanan memnun olan arkadaşlar önerebilecekleri adres link paylaşırlarmı teşekkürler
  • Yeni Oluştur...