1.2 TSİ Rölantide titreme

Golfmk7

Üye
İsim
Erdem
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar dilerim. Geçen açtığım baskı balata konusuna ekleme değilde, tamamen yeni bi konu açmak istedim. 

Öncelikle araç 65.000 KM, Manüel şanzıman 

Rölanti de titremeyi bariz bi şekilde hissediyorum. Bugün baskı balatayı değiştirdiğim yere gittim. Pc ye bağladılar bende yanındaydım. En ufak bir hata yoktu. Bujilerim 5 bin km önce değişti. Usta gerçekten yazık olur dedi buji ve bobinleri değiştirirsek, emin ol ki motor sıfır gibi dedi. Hiç bir problem yok. Sonra ustada farketti gördü, o bahsettiğim Rölanti de ki titremeyi. Yani bi arıza yok, motor ışığı yakmadı zaten, geçici arıza kaydı bile yok gerçekten tertemiz. Bana pazartesi günü yaklaşık 2 saatlik pc üzerinden bi işlem yapılsabileceğini, aracın fabrika değerlerinin yeniden yükleneceğini söyledi. Ayrıldıktan sonra hep dikkat ediyorum rölanti normal devrinde ama titreme var. Koltukta ve vites topuzu ve çevresine bariz belli. Keza direksiyonda da belli. Çok aşırı değil ama eski halini bildiğim için bu titreşim var. Ustada fark etti. Şanzıman yağı 3 litre Total olarak tekrardan koyuldu. Baskı değişirken için çok çok az bi yağ çıkmıştı. Volan sabit dediler, değişmesi için aşırı derecede anormal bi durumun olmasını söylediler. Volanın yüzeyini ellediğimde girintili dalgalı gibiydi çok hafif şekilde. Volanla bi alakası varmıdır? Belli ki bi yerde hata yaptık veya yapıldı. Ancak bu durumdan nasıl kurtulucaz? Kafayı yemek üzereyim. Benzini genelde aynı yerden alırım, güvenilir bi istasyon. Yani ne bileyim aracı hantal bi şekilde kullanmam. İşin garip tarafı baskı balatadan sonra bu problemin piyasa ya çıkması. Duran arabada, rölantide titremenin volanla ne alakası var diyorum kendime. İyice çıkmaza girdim. Bi başka yer veya yetkili servise gitsem herşey sil baştan.. Adamların değiştirdiği baskı balatada da sorun yok. Dediğim iyi ce çıkmaza girdik. Bu problemi nasıl aşıcaz?

Merhaba sorununuza bir çözüm bulabildiniz mi?
Evet benim aracım 30 bin km den itibaren 2 ye geçerken sılkelıyordu. Ustamız su an İcin bir sıkıntısı yok ilerleyince degıstrırız dedikten sonra 15 bin daha o sekılde kullandık ısınınca yapıyordu. Fakat bu sıkıntı zamanla volanı bozmuş yani volan sokuldugunde bosluk vardı. Zaten ustada cok ilerlerse volanı bozar demıstı o yuzden ben kavrama ile birlikte birde volan alarak servise gittim direk bu parcalar degısınce sıkıntı cozuldu. Cunku aynı sıkıntı disel araclardada oldugunu duyunca takoz yada volan diye dusunuyordum.

Upvote 0
Benzini aldığınız yeri değiştirin katkı koyun belki fark eder hemde en ucuz çözüm ben olsam sonra ki aşama bujileri kontrol ederim

Upvote 0

Geri
Üst Alt