Yurt Dışı Alışverişi ve Gümrük Vergisi Tecrübeleri

öncelikle hakkınızı aradığınız için tebrik ederim, cimer'i kullanmak mantıklı bende birçok sorunu isteği cimer üzerinde fotoğraflı şekilde yazıp gönderirim yaklaşık başlarımda %80 oranında başarı sağlıyorum.
yurtdışı alışveriş ve gönderilerde çıkan vergiler konusunda bir çok kıstas var, birde vergi belirlemeyi gümrük muhafaza memurları belirliyor. gelen ürünün kutusundaki fatura yada satıcının kestiği fiş üzerindeki fiyat üzerinden bir vergi oranı takdir ediyor ve o bedelin ödenmesini istiyorlar. muallakta kaldıkları konularda google üzerinden aratıp önlerine gelen ilk bedeli esas tutup vergi yazıyorlar. birde çalıştıkları ofis birim gümrüklü alan statüsüne girdiği için o alanda alıkoyma ve el koyma yetkileri var bende bu durumu Başakşehir'de posta işletmesini içindeki alanda çok yaşadım ilk bir iki tanışmamız sıkıntılı bile oldu , yurtdışı alışverişlere her geçen gün ilave tedbirler ve vergiler konularak azaltmak düşüncesi olduğunu inanıyorum.

Bende 3 sene önce polo aracima ali expressten led far aldim tl bazinda 4380 lira olan farlara fahiş bir vergi cikmisti yanlis hatirlamiyorsam 2 binlira civariydi baya ugraşmiştim en son ticaret bakanligi cimere sikayet ettim ek olarak aldigim faturayi vs ekledim ve gumruk vergisini 800’lira olarak düzeltmişlerdi yani en kisa çözüm Cimer

Bende 3 sene önce polo aracima ali expressten led far aldim tl bazinda 4380 lira olan farlara fahiş bir vergi cikmisti yanlis hatirlamiyorsam 2 binlira civariydi baya ugraşmiştim en son ticaret bakanligi cimere sikayet ettim ek olarak aldigim faturayi vs ekledim ve gumruk vergisini 800’lira olarak düzeltmişlerdi yani en kisa çözüm Cimer
Aynen fayfali bir bilgi

Geri
Üst Alt