1.4 TSI egzos seti ses yüksekliği

Fatih235

Yeni Üye
İsim
Fatih
Araç
Golf 2015
Arkadaşlar böyle egzoz seti aldım kumandalı ama egzozcu kapalı da olsa ses çıkar dedi.Şehir içi kullanımda ses olsun istemiyorum otoban tarzı yerde açmak icin almıştım.Daha az ses çıkması icin buna napabilirim.

afb94907-c16b-47c3-af77-e807dfcd29a6.jpeg

Aldığınız egzozun bi son susturucuyu iptal eden kısmı var bir de orta susturucunun yerine geçecek varex kısmı.

Son susturucuyu iptal ederseniz her zaman ses çıkacaktır. Egzozcuya sadece orta susturucu kısmını taktırtın.

Bu tür warex sustrucular genelde kapalı iken arabayı zorlarsanız egt sıcaklığını çok arttırıyor. Bu tip yerine klapeli olana geçmeyi tercih edebilirsiniz.

Upvote 0
Aracta downpipe yoksa warex kapali iken yeterince sessiz olur. Sadece warex kapaliyken turboyu yuksek basinclara maruz birakmamaniz gerekir, klapeyi kirar.

Upvote 0
Arka susturucu iptal edilmiş o araya susturucu at ekleme yap yani ses azalır sonrasında sadece egzozu açınca bağırır

Upvote 0
Arkadaşlar böyle egzoz seti aldım kumandalı ama egzozcu kapalı da olsa ses çıkar dedi.Şehir içi kullanımda ses olsun istemiyorum otoban tarzı yerde açmak icin almıştım.Daha az ses çıkması icin buna napabilirim.

Ekli dosyayı görüntüle 75585
Eğer araçta downpipe/kat iptali yoksa kapattığınızda en ufak ses olmaz. Asıl patırtıyı çıkaran katalizör iptali/downpipe.

Eğer downpipe de varsa sesi kısmak istiyorsanız downpipe çıkışıyla diğer varexin öpüştüğü yere 1 varex daha koymanız lazım.

Spor orta susturucu veya T spor susturucu sadece egzoz açıkken çıkan sesi toklaştıracaktır ve kısacaktır egzoz kapalıyken ki sesi kısmak istiyorsanız çift varex kullanmanız gerekiyor.

1.5 Tsi aracımda downpipe ortada sizinkisi gibi varex ve sonda T varex mevcut. Kapalıyken hiç ses yok araçta.

Eğer Sondaki varex yerine spor susturucu kullanmış olsaydım egzoz açıkken olan sesi kısacaktım ben egzoz kapalıyken ses olmaması için 2 adet varex kullandım.

Bir çok egzoz kombinasyonunu farklı araçlarda denemiş birisi olarak özetle size tavsiyem; Eğer aracınızda downpipe mevcutsa 1 adet daha varex takmanız gerekiyor, Aracınızda downpipe yoksa şuanki egzoz sistemi zaten kapalıyken dışarıya ses vermez rahat olabilirsiniz.

Upvote 0

Geri
Üst Alt