PLA 3.0 ve Ön-Arka Park Sensörleri (Tamamlandı)

Yan sensörler için dudaklı braketler yerine golf 8 braketi kullanılırsa normal park sensörleri gibi yalnızca sensör görülür ve bence daha şık durur ama kullanım açısından etkisi ne olur bilmiyorum.
Normal sensör braketi sık durur ama sensörün aynı işlemi yapmasını engeller onun için pla3.0 yan sensör braketi kullanılmalıdır

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    169.9 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Ben bu yaz bunları yaptım ve inan neden önce yaptırmadım diye çok pismanlık duyuyorum araca rahatlık ve çok üst seviyede konfor kattı
Acc
Kornokta
Pla3.0
Serittakip (bunda takılan camera çok önemli
Ben bu camerayı taktım 3Q0 980 654 H )
İnan araçtan inmek istemıyorsun özellikle uzun yolda
Güle güle kullanın yakında Şerit takip ve ön cam değişimi adlı sıfırdan Tamamlandı başlığı gelecek. Zaman bulamadım foruma girmeyi :)

Merhaba hocam, teşekkür ederim. Sizlerinde güle güle kullanmanızı dilerim. Yan sensörlerin tekini elinizle kapatıp kalibre ettiğimde düzelmişti o sorun bende. Yan sensörlerden çarpacakmış gibi olan tekini elinizle kapatın ya da başka birisi kapatsın. Kapalı olan tarafın diğer sensörünüde kapattıktan sonra elinizi yavaşca çekin düzelecektir. En basit kodlamada hata olmadan durumda böyle bir çözüm üretilebilir.

Teşekkürler hocam. Sizlerde sağlıklı günlerde sürün. Şerit takip ile kör nokta olunca yan asistan devreye giriyor sanırım sizde de memnun musunuz? Sinyal Verseniz dahi direksiyon kırmaya araç gelirken izin vermem durumu mu oluyor ?
Adaptasyonu tarif ettiğiniz gibi elle kapatarak mı yapıyoruz ?

Pla 3.0 braketlerinin tamamı dudaklı olmuyor. Normal park sensörü gibi dudaksız olanları da mevcut. Ben kendi aracımda 4 sensörün braketini de golf 7.5 dudaklı yaptırmıştım. Daha sonra yeni tamponlarımda 4 sensörün braketini de golf 8 dudaksız olandan yaptırdım. Kullanım olarak hiçbir farkı yok. Tüm sensörler aynı şekilde gayet düzgün çalışıyor. Görüntü de dediğim gibi bana göre daha şık oluyor. @Oktay_b8_gte

Pla 3.0 braketlerinin tamamı dudaklı olmuyor. Normal park sensörü gibi dudaksız olanları da mevcut. Ben kendi aracımda 4 sensörün braketini de golf 7.5 dudaklı yaptırmıştım. Daha sonra yeni tamponlarımda 4 sensörün braketini de golf 8 dudaksız olandan yaptırdım. Kullanım olarak hiçbir farkı yok. Tüm sensörler aynı şekilde gayet düzgün çalışıyor. Görüntü de dediğim gibi bana göre daha şık oluyor. @Oktay_b8_gte
Orjinali dudaklı diye tabir Ettiğiniz @HONEY hocamın aracında da dediğiniz gibi golf 8 benzeri yapıda yapılmış gayet stabil çalışıyor. Orjinal görüntüsünü beğenmesemde aslında orjinal diye bu braketleri kullandık :)

Fotoğrafları istemiştiniz hocam, 4 adet pla braketide servisten alındı. Pla sensörlerinin orijinal halide bu şekilde içeride sensör kalacak şekildedir. Yalnız braket içeride kalacak şekilde değildir.

Tampon üzerinde duruşu bu şekildedir.
@Zafermtl
Hayırlı olsun çok güzel olmuş keyifle kullanırsınız inş

Ekli dosyalar

• IMG_0898.jpeg
    IMG_0898.jpeg
    127.9 KB · Görüntüleme: 46
  • IMG_0902.jpeg
    IMG_0902.jpeg
    139.9 KB · Görüntüleme: 45
Merhaba, manevra frenleme fonksiyonlu ön ve arka park sensörlerinin beraberinde PLA 3.0 uygulamasını da başardık.

Parçaların çoğunu temin ettiğim @HONEY bal abime :) teşekkürlerimi borç bilirim....

Gerekli olan parçalar:

8pcs x 5Q0 919 275 B (standart park sensörleri)
2pcs x 5Q0 919 297 B (ön pla sensörleri)
2pcs x parça no bilmiyorum (arka pla sensörleri ön ile aynı değil bilen kişiler yazabilir)
8pcs x 5G0 919 491 D x2 , 5G0 919 491 E, 5G0 919 492 D, 5G0 919 493 J x2 , 5G0 919 493 L , 5G0 919 494 G (park sensörü braketleri)
4pcs x 5G0 919 397 A , 5G0 919 397 A5G0 919 398 A , 5G0 919 399 F , 5G0 919 400 F (pla braketleri)
1pcs x 5GG 927 238 EWZU (vites etrafında bulunan tuş takımı)
2pcs x 5Q0 919 279 (park sensörü buzzerları)
1pcs x 5QA 919 298 K (manevra frenleme fonksiyonu ve pla 3.0 destekleyen park sensör beyni)
12 pcs x 5Q0 919 133 9B9 (sensörlerin contası)
1pcs x Ön taraf kablo demeti
1pcs x Arka taraf kablo demeti

⬇️Test Videolarıma aşağıda bulunan linklere basarak erişebilirsiniz⬇️

Manevra Frenleme Fonksiyonu : https://disk.yandex.com.tr/i/oP_HScHlJwUvvQ
(10 km/h hızın altında ön veya arka tarafa doğru frene dokunmadan ilerlediğiniz zaman devreye girer. Hafif frenle devam ederseniz devreye girmez.)

PLA 3.0 : https://disk.yandex.com.tr/d/SAJ5Pd0TzVmCuQ
Paralel Park Giriş
Paralel Park Çıkış
Dikey Park Giriş
Dikey Park Çıkış
Çarpraz Park Giriş
Çarpraz Park Çıkış olarak 3 farklı dikey, çarpraz ve yatay park fonksiyonunu yerine getirebiliyor.

Sıkışık Trafikte Otomatik Aktifleşmesi : https://disk.yandex.com.tr/i/6U9H3ozq8xh-nQ
(Geri vitese takılmadan, ön ya da yan tarafa doğru 10 km/h altında ki hızlarda yaklaşmanız durumunda sistem devreye girer)

Sensörler boyasız olarak gelmektedir. Araç şasi numaranıza göre boyattırılmalıdır.
Aynı şekilde 4 adet PLA braketide boyattırılmalıdır.
Diğer braketlerin boyanmasına gerek yoktur.

Aracım 2018 model MK7.5 Midline Plus. ABS sensörlerinin değişmesine gerek yoktur.

Ekli dosyayı görüntüle 68695
Ekli dosyayı görüntüle 68696
Ekli dosyayı görüntüle 68697
Ekli dosyayı görüntüle 68698
Geç farketsemde güzel içerik konu olmuş. Emeğinize zamanınıza sağlık.

Dikey parkta ön ön park ederken sensörler biraz ötsede kendisi park edebiliyor mu? Denemeye fırsatınız oldu mu? (PLA 3.0 ın asıl özelliği)

Dikey parktan geri geri çıkabiliyor mu? Aracı R ye takıp otomatik park asistanı düğmesine tıklayınca direksiyon sertleşiyor ama daha ilerisine cesaret edemedim.

Geç farketsemde güzel içerik konu olmuş. Emeğinize zamanınıza sağlık.

Dikey parkta ön ön park ederken sensörler biraz ötsede kendisi park edebiliyor mu? Denemeye fırsatınız oldu mu? (PLA 3.0 ın asıl özelliği)

Dikey parktan geri geri çıkabiliyor mu? Aracı R ye takıp otomatik park asistanı düğmesine tıklayınca direksiyon sertleşiyor ama daha ilerisine cesaret edemedim.

Teşekkür ederim hocam yardımcı olabilirsek ne mutlu bizlere içeriklerle.

Evet, ben ona IKEA otoparkı parkı diyorum :) Kafadan girebiliyor. Hatta boş bulduğu yere 3 farklı pozisyonda da yanaşmak mümkün ise park etme tuşuna basarak park seçeneğini değiştirip istediğiniz yöntemle park ettirebiliyorsunuz.

Dikey parktan geri geri çıkıyor. Sistem manevra frenleme fonksiyonuna dayandığından korkulacak duruma imkan vermiyor. Ekranda gaza basma sürenizi loading şeklinde içi gittikçe boşalan bar ile gösteriyor size zaten

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam yardımcı olabilirsek ne mutlu bizlere içeriklerle.

Evet, ben ona IKEA otoparkı parkı diyorum :) Kafadan girebiliyor. Hatta boş bulduğu yere 3 farklı pozisyonda da yanaşmak mümkün ise park etme tuşuna basarak park seçeneğini değiştirip istediğiniz yöntemle park ettirebiliyorsunuz.

Dikey parktan geri geri çıkıyor. Sistem manevra frenleme fonksiyonuna dayandığından korkulacak duruma imakn vermiyor. Ekranda gaza basma sürenizi loading şeklinde içi gittikçe boşalan bar ile gösteriyor size zaten
Ben ön ön park edemiyorum ya nasi yapıyoruz onu 😂

Video olarak eklememişim yarın deneyip videosunu ekleyeyim hocam. Park yerini bulduktan sonra P tuşuna basarak dikey yerine kafadan seçeneğini seçiyorsunuz ve ondan sonra geri vitese takıyorsunuz. Gerisi onda...
Ben ön ön park edemiyorum ya nasi yapıyoruz onu 😂

Video olarak eklememişim yarın deneyip videosunu ekleyeyim hocam. Park yerini bulduktan sonra P tuşuna basarak dikey yerine kafadan seçeneğini seçiyorsunuz ve ondan sonra geri vitese takıyorsunuz. Gerisi onda...
Hocam onu nasil seciyoruz ? Tekrar p tusuan mi basmak lazim ben seçilebildigini bilmiyodum hep geri geri park ediyorum video eklerseniz süper olur

Hocam onu nasil seciyoruz ? Tekrar p tusuan mi basmak lazim ben seçilebildigini bilmiyodum hep geri geri park ediyorum video eklerseniz süper olur
Ekleyeceğim hocam.

Geri
Üst Alt