Araçta çıkan SOS hatası ve çözümü.

yavuzbattal

Katılımcı Üye

İsim
Yavuz
Araç
Golf 8 Life
Arkadaşlar selamlar, araç son bir kaç gündür sürekli SOS hatası veriyor ve servis uyarısı yakıyor.
İlk bindiğimizde bazen 10-15 dakika sonra veriyor hatayı, bazen de hemen çıkıyor. Servis ile irtibata geçtim, Salı günü vereceğim aracı.
Sizlerinde başınızdan bu arıza geçti mi? Çözümü hakkında tecrübelerinize ihtiyacım var.

Bugün itibariyle benim de yaşadığım sorun. Aracı alalı 3 seneye yaklaştı ve hiç bu hatayı almamıştım. Bugün ilk defa aldım bu uyarıyı.
Garantinin bitmesi de cabası oldu. Umarım parça değişimi diyip para istemezler.

Upvote 0

Bugün itibariyle benim de yaşadığım sorun. Aracı alalı 3 seneye yaklaştı ve hiç bu hatayı almamıştım. Bugün ilk defa aldım bu uyarıyı.
Parça değişimi olacak maalesef...

Upvote 0
Aynı sorun arkadaşımda oluyordu ara ara sos hatası veriyordu serviste garantiden parça değişimi yaptılar.

Upvote 0
Konuyu güncellemeyi unutmuşum. 1 ay önce 2 gün bu hatayı verdi, 2 gün bu hata ile gezdim ve sonrasında düzeldi.
Tekrarlamaz umarım :)

Upvote 0
Ben bununla ilgili servise gitmiştim sadece sos değil kör nokta uyarısıda veriyordu. Garanti bitmeden halletireyim dedim. Parça değişimi yapılmıştı. Daha sonrasında bu uyarıyı almadım.

Upvote 0
5 aylık süreçte bir kez yaşadım (20 Mart) ve resmini çektim.
Servis Danışmanını aradım.
Tekrarlarsa getirin yoksa arada vermesi normal dedi
bu durumu normalleştirmeleri de ayrı bi konu

Upvote 0
Sinyal kaybolduğunda ünite bunu sinyal kayboldu diye vermiyor hata diye veriyor normalleşme sebebi budur.

Upvote 0
Sinyal kaybolduğunda ünite bunu sinyal kayboldu diye vermiyor hata diye veriyor normalleşme sebebi budur.
hayır, demek istediğim şu;
bir hata sinyali varsa bu bir hatadır
arada sırada vermesinin ya da görünürden kaybolmasının, Servis danışmanları tarafından normalleştirilmesi Normal değil

Upvote 0
Cihaza bağlayınca görürler ama garanti bitince

Upvote 0
Bana vcds ile tam tarama gönderin sorunu çözümleyeyim

Upvote 0

Geri
Üst Alt