Akü kodlama, startstop, elektrik sorunları

Bosch S4 E05 marka fikrinizi alabilir miyim? Kullanan tecrübesi olan var mı?

@forzaGilles hocam doğru söylüyorsunuz tamam da burada kodlama yapacak yapan anlayan kimse yok bunu unutuyorsunuz.🙂 Servis bile 1,5 saat uzakta bana.
İstanbulda 10’dan fazla yetkili servis vardır., sabah kalkıp gitmeye yola koyulsanız en az 45dk-1saat sürüyor.,

Yani demem o ki küçük şehirde olmak her zaman dezavantaj olmuyor., zaten geçen sefer servis size kodlamayı yapacaktı ama kodlama için gerekli olan kodun akü üzerinde yazan değil de distribütörü arayıp öğrenmeniz gerektiği sonradan öğrenmiştik., şimdi ne yapılacağı vs.. herşey biliniyor., 

Akünün şuan ki haliye çalışması bir süre sonra tam şarj olmadığından size sıkıntı çıkaracaktır., paranıza yazık..

@forzaGilles Evet servis geçen aküde yapamamıştı ama sonrada olsa yaparız dediler zaten, kodu öğrenip en kısa zamanda Batman’a gidip serviste kodlayacağım. 

Bosch S4 E05 marka fikrinizi alabilir miyim? Kullanan tecrübesi olan var mı?
Bosch’un eskiden çok iyi aküleri vardı ama ama bu 15-20 sene önceydi. şimdi çin, hindistan vs.. ülkelerde fason ürettiriyor.. Fiyatı uygun olsa yine de değerlendirilebilir dicem ama ucuz da satmıyor., 

Bahsi geçen Bosch EFB S4 E05 60ah akünün CCA (soğuk marş basma gücü) değeri 560A iken., müdaili olan Varta EFB 60ah (N60 kodlu) akünün CCA değeri 640A ‘dır.. Sanırım bu size fikir verecektir.. 

Ayrıca Varta EFB aküler Made in EU (European Union) üretimidir.! 

Şayet 60 amper akü arıyorsanız Varta EFB 60ah (N60 kodlu) aküye bakmanızı öneririm., veya bütçenize uyarsa biraz daha uzun ömürlü olan Varta AGM 60ah (D52 kodlu) 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen kablo ile bağlandım araca ancak unuttum akü kodlamayı , inşallah bir sonraki sefere unutmam. Nasıl yapılacağı da detaylı olarak şu videoda anlatılmış.

Bem kodunu telefonda arayıp sorduk diyelim ki verdiler, peki ya doğru olup olmadığından nasıl emin olabiliriz.yanlış girildiğinde kodlama hata veriyor mu.

@Kysr038 ben daha kodlamadım hocam ama verdikleri kodla ile oluyormuş. Siz kodlarsanız bilgi verin.

@Kysr038 ben daha kodlamadım hocam ama verdikleri kodla ile oluyormuş. Siz kodlarsanız bilgi verin.
Yeni akü için yeni kod mu verdiler.? yoksa ilk aldığınız akünün kodu mu? Bir de arayıp kodu istediğinizde hemen kodu mu verdiler yoksa akünün bilgilerini isteyip ona göre mi verdiler..?

Yeni akü için yeni kod mu verdiler.? yoksa ilk aldığınız akünün kodu mu? Bir de arayıp kodu istediğinizde hemen kodu mu verdiler yoksa akünün bilgilerini isteyip ona göre mi verdiler..?
Kodu henüz almadım hocam, ama sanırım akü üzerindeki kodun başına bir kod ekletiyorlar o da standart bir kod diye biliyorum. 

@Golftdi@forzaGilles

Hocam sizin bu akü işi 

Belki geçer diye rakı / kolonya  basılan ısrarla diş hekimine gitmeden günlerce acısına katlanılan çürük diş hikayesine benzedi.

Kodu girin hayırlısıyla artık

(Adıma Yaşanmış bir diş trajedisi filminden alıntıladım)

@Golftdi@forzaGilles

Hocam sizin bu akü işi 

Belki geçer diye rakı / kolonya  basılan ısrarla diş hekimine gitmeden günlerce acısına katlanılan çürük diş hikayesine benzedi.

Kodu girin hayırlısıyla artık

(Adıma Yaşanmış bir diş trajedisi filminden alıntıladım)
Valla doğru dedin hocam 🙂🙂, ama zaten benim sorun akü değişimiyle çözüldü. Ama tabi yinede kodlamayı yapacağım.

İlk takılan sıfır akü yerine , start stopu sorunsuz çalışan yeni bir akü daha mı takıldı? (Orayı kaçırmışiz)

Şu an sıfır akü ve start stop sorunsuz yani? 

??

@Savatage evet sıfır yeni aldığım akü değişti, yerine gelen akü startstopu sorunsuz çalıştırdı. Başka hiç birşey yapmadım.

Dün yeni varta aküyü taktırdım kodlama vesaire bir şey yapmadı, eve gidene kadar denedim start stop çalışmadı.
Varta yetkilisiyle görüştüm 40 50 km yol alması şarj etmesi lazım şekilde bilgi aldım.

Dün yeni varta aküyü taktırdım kodlama vesaire bir şey yapmadı, eve gidene kadar denedim start stop çalışmadı.
Varta yetkilisiyle görüştüm 40 50 km yol alması şarj etmesi lazım şekilde bilgi aldım.
Eski akü kaç amper di yeni akü kaç amper.?

Geri
Üst Alt