Akü kodlama, startstop, elektrik sorunları

Golftdi

Katılımcı Üye

İsim
Bayrak
Değerli forum üyeleri daha önce de konu açıp çözüm aradığım akü değişiminden sonra startstop sorunum hala bulunamadı ve çözülemedi. Dün itibariyle eski akümü tekrar taktım, bir kaç gün bakacağım ss devreye girecek mi diye. Elektirik tesisat donanımlardsn anlayan yapan arkadaşlara sorum olacak, acaba diyorum araca sonradan taktırdığım far yağmur sensörü, ön arka park sensörü, kamera, ön ve arka kapı altı led ışıklar (arka kapınınki kapalıykende akım çekiyordu ledin soketini çıkardım) ve carplay ekran, bunlardan biri veya bir kaçı acaba araç kapalıykende elektrik çekiyormudur? Eğer çekiyorsa akünün voltajını düşürüp yüksek enerji ihtiyacı uyarısı verme sebebi olabilir mi? 

Arkadaşlar bir fikri olan yok mu forumda?

@Golftdi start stop woltajı 7.6 nın altına yazılımsal bir problem olarak düşüp veya yükselirse olabilir ama wagcomdan bir bak istersen

bende euro 5 motor var euro 6 motorlarda frende belli bir hızdan sonra istop ettiği için bir şey olabilir

@ANTAMOTION yazılımsal düşebiliyor yada düşürülebiliyor mu voltaj? Benim asıl sorum araç kapalı iken elektrik giden yerleri bulmak, bundan şüpheleniyorum.

abi wagcomdan bakabilirsin

araç çalışırken veya açıkken kabloyu tak ve 5f information elekrik kısmından bak

benim bilgilerim bu kadar yetiyor

@mbonat nasıl ölçülüyor bilmiyorum ki

@Golftdi

Aynı sorun bende de mevcut hocam akü yeni seviye düşüyor yüzde 60 lara. Start stop genelde devre dışı kalıyor. 

Bir tane kablo alıp aküyü kodlamayı deneyeceğim

@Kysr038 ben aküyü dışarıdan alıp serviste takdırdım ama serviste kodlayamadılar, akü kontrol ünitesi ile cihaz bağlantı kurmadı.

sende düşen seviye ne seviyesi? Neden düşüyor ayrıca?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Kysr038 ben aküyü dışarıdan alıp serviste takdırdım ama serviste kodlayamadılar, akü kontrol ünitesi ile cihaz bağlantı kurmadı.

sende düşen seviye ne seviyesi? Neden düşüyor ayrıca?
Aracım 2013 akü seviyesini kadran ortasındaki ekranda görebiliyorum. Akşam Sürüş sonrası yüzde 70 lerde oluyor ertesi gün sabah yüzde 60 lara inmiş. Ve start stop da devreye girmiyor bu yüzden.  aracı uzun süre kullanırsam yüzde 80 oluyor akü seviyesi ama daha fazlasını görmedim. Sonradan takılma kamera park sensörü led plaka aydınlatma var, sizin gibi ben de onlardan şüpheleniyorum

Aracım 2013 akü seviyesini kadran ortasındaki ekranda görebiliyorum. Akşam Sürüş sonrası yüzde 70 lerde oluyor ertesi gün sabah yüzde 60 lara inmiş. Ve start stop da devreye girmiyor bu yüzden.  aracı uzun süre kullanırsam yüzde 80 oluyor akü seviyesi ama daha fazlasını görmedim. Sonradan takılma kamera park sensörü led plaka aydınlatma var, sizin gibi ben de onlardan şüpheleniyorum
forumda bu durumu çözen bilen yok sanırım, ikinci üçüncü konu oldu, neden olabileceği bulunamadı

Aracın 2013, akün ilk akümü üzerinde ki? Benim akü 2012 üretimdi şimdiye kadar dayanması mücizeydi, ama yinede arada starstop devreye giriyordu, sıfır varta akü taktık hiç girmedi. İki hafta oldu. 

Geri
Üst Alt