Gündüz Farları Sıfır (0) Konumundayken Sürekli Kapalı Tutmak

Orhan

Üye
İsim
Orhan
normalde araç menüsünden gündüz farlarını açıp kapatıyoruz highline için.

aşağıdaki kodlamayla far düğmesi 0 konumundayken gündüz farlarını sürekli kapatıyor.

comfortline aracı olanlar gündüz farı araç menüsüne getirip manuel kapatmak özelliğini yani 29. kodlamayı yapmak yerine isterlerse bu kodlamayla sürekli olarak da kapanmasını sağlayabilirler.

Select STG 09 (vehicle power)

STG Access Permission -> Function 16

Enter access code 31347

STG adjustment -> function 10

Channel (9) - Select daytime running lights only in switch position auto

Put emphasis on active

Moderatör tarafında düzenlendi:
bu kodlamayı gündüz farını menüden kapatma özelliği zaten standart olan highline araçta yapsak ne olur?

acaba mevcut menü kaybolur mu?

bu kodlamayla gündüz farları sürekli kapalı kalacağından menüdeki işlemin yani kutucuktaki tıklamayı yapıp kaldırmanın bir etkisi olmaz mı? etkisiz bir işlem olarak kalabilir.

denemek lazım.

@batuhantashan

@Orhan Bey

Merhaba bu özelliği 2015 jetta comfortline da da yapabiliyormuyuz ? 

@Orhan Bey

Bugün araca birşeyler yaptık ama en çok istediğim 2 özelliği yapamadık.

Kapıları kılıtleyince camlarda kapansın(coluk çocuk binice bazen açık kalıyor)

Diğeri de 0 konumda gündüz farının sönmesiydi. şehir içinde sürekli yanması bana anlamsız geliyor. Şehirlerarası yolda olsa neyse. Bari hıza duyarlı yapalım dedim oda olmadı 80km yi felan geçince yansa!

@Orhan Bey

Diğeri de 0 konumda gündüz farının sönmesiydi. şehir içinde sürekli yanması bana anlamsız geliyor. Şehirlerarası yolda olsa neyse. Bari hıza duyarlı yapalım dedim oda olmadı 80km yi felan geçince yansa!
hocam camlar yağmur sensörü varsa ve kodu da varsa ancak rain closing özelliği ile kapanır. başka otomatik kapama olmaz biz de yapamadık.

gündüz farı için jetta forumlarına göz attınız mı?

bizim golf kodlamalarından hangisi jettaya uydu?

@Orhan Bey

Kumandadan basılı tutunca kapatmıyor mu hocam. Bu yeterli olmalı aslında.

@Orhan bey

Yağmur sensörü var. dün yağmur kapamayı da yaptık ama bana bu da anlamsız geliyor! Nedeni de yolda giderken yağmur başlayınca kapanmıyor. Ayrıca ben arabadayken yağmur başladığında ben içerden kapatırım. Çalışması için camlar açık ineceksin arabayı kilitleyip gideceksin. Sonra yağmur yağarsa camlar kapanacak. Yağmaz ise yine sabaha kadar açık kalacak. Bu da içeri girilmesine davetiye değilmi.

Benim amacım yağmur yağarsa kapansın değilki. Apt. bahçsinde kediler dolaşıyor onlar girmesin, hırsız vs girmesin.

jettaturkey de aradığım bu iki özellik yok.

@yusuf bey

Kumandandan basılı tutunca kapanıyor ama kumandanın kilit tüşunu eskiteceğim diye tereddütüm var.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

@Orhan bey

Yağmur sensörü var. dün yağmur kapamayı da yaptık ama bana bu da anlamsız geliyor! Nedeni de yolda giderken yağmur başlayınca kapanmıyor. Ayrıca ben arabadayken yağmur başladığında ben içerden kapatırım. Çalışması için camlar açık ineceksin arabayı kilitleyip gideceksin. Sonra yağmur yağarsa camlar kapanacak. Yağmaz ise yine sabaha kadar açık kalacak. Bu da içeri girilmesine davetiye değilmi.

Benim amacım yağmur yağarsa kapansın değilki. Apt. bahçsinde kediler dolaşıyor onlar girmesin, hırsız vs girmesin.

@yusuf bey

Kumandandan basılı tutunca kapanıyor ama kumandanın kilit tüşunu eskiteceğim diye tereddütüm var.

Rain Closing bence güzel birşey. Mesela yaz yağmurlarını biliriz, araç güneşte yanmasın diye camları aralık veya tam açık bıraktık gittik. Birden yağmur başladı, siz anahatarı cebinizen çıkarmaya uğraşırken o kendisi kapatmış olacak. 

Bir başka senaryo. Marketten geldiniz, tam bütün poşetleri  yüklendiniz gideceksiniz. Birde baktınız ki camlar açık. Parmağınızı sürün yağmur sensörünün oraya hepsi kapansın.

Sizin istediğiniz gibi birşey(araçtan belli bir mesafe uzaklaşınca otomatik kapansın ya da kapıları kilitleyince otomatik kapansın) şuan yok malesef. 2007 model polomuza serviste kumanda taktırmıştık, kapıları kumandadan kilitleyince camları kapatıyordu otomatik kendisi. Kumandanın mı özelliği yoksa araçta bu özellik varda ona göre mi kumanda taktılar bilemiyorum. Belki servisin bildiği bir ayarı vs olabilir. Bakıma felan gittiğinizde bir danışın isterseniz.

@Orhan bey

@yusuf bey

haklısın hocam. ama şartlar böyle. aracı kilitlemeyle tek basmayla camlar otomatik kapansa çok konforlu olurdu gerçekten. 

ama şuna emin olun şayet mümkün olsaydı kodlaması ve işlemleri golftutkusunda olurdu. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Jetta da bugün 0 konumunda gündüz farları sönük kalsın yapmaya çalıştık ama 31347 şifreyi kabul etmedi.

15.7.0 kablo ıle.

Jetta da bugün 0 konumunda gündüz farları sönük kalsın yapmaya çalıştık ama 31347 şifreyi kabul etmedi.

15.7.0 kablo ıle.
Jetta beyni farklı olabilir. Bu da kodları da biraz farklı yapabilir. 

Geri
Üst Alt