GOLF 7.5 1.4 TSi aracıma filtre önerisi.

@forzaGilles Teşekkür ederim hocam bilgilendirdiğiniz için, daha dikkatli olacağım. Sağolun.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum. Bugün mahalledeki ustaya yağ yağ filtresi ve karter contasını 30 liraya yaptırdım. Filtreler ve yağ orjinal gözüküyordu. Hava ve polen filtresini de kendim değiştirdim. Filtreler ve yağ 395 lira, karter tapası ve contası 25 lira, ustaya da 30 lira toplam 450 tlye kapatmış oldum. Bana yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ediyorum. 

IMG_20191106_180218.jpg

IMG_20191106_145239.jpg

@Alpostros  hayırlı olsun hocam bende 2 hafta icinde yaptiracagim yagi aldim liqui moly sitesinden 2019 uretimi , filtreleri orjinalliginden emin olamadigimdan disaridan almaya cekiniyorum olmadi araci servise goturecegim yag bendem filtreler ve iscilik servisten, fiyat bilgisini paylasirim   :)

@ZITIPAŞA hocam filtreleri servisten alabilirsiniz. işçlik 350 400 para alırlar 1. yıl bakımında ben 350 lira işçiliğe vermiştm

@Alpostros  onuda dusunuyorum hocam , yarin sabahtan bir ugrayacagim dogus otoya filtre fiyatlarini soracagim

Ankara'da Motul yağları ve diğer filtreleri orijinal olarak alabileceğiniz dükkan var. Burada doğrudan belirtmek reklam olarak algılanabilir ama hem yakın arkadaşlarım hem de youtube'dan tanın bir grubun açtığı, arabayla ilgilenmeyi seven ve dürüst ticaret yapan birilerine bakım yaptırmak isterseniz bana özelden yazın lütfen. İsteyene Ankara dışına kargo da yapıyorlar, sahtesiyle mahtesiyle uğraşmazsınız.

@gokberks Hocam bugün Doğuş oto çankaya ya gittim ve servis konusunu bir daha konuştum bu yazdığınız yorum üzerine. Servis danışmanı 2016 sonrası yapılan satışlarda iyi niyet garantisinin kalktığını, bazı durumlarda aracın o zamana kadarki bakımları serviste yapıldıysa parça konusunda yardımcı olacaklarını söyledi. Nasıl yardımcı oluyorsunuz dediğimde mekatronik(şanzıman/motor) aksamda indirimli veya ücretsiz parça verebilceklerinden bahsetti, parçadan parçaya göre değişiyormuş. Ben de tam anlamadım doğrusu. İyi niyet var la yok arası bişey.
Selamlar, @gokberks arkadaşımızın da dediği gibi iyi niyet garantisi kalkmadı, size bunu doğuş oto söylemiş, bu form da yine böyle bir konu vardı ve o zaman doğuş Oto'yu direkt arayarak sorduğumda böyle bir haberin hiç bir şekilde doğruyu yansıtmadığını ve itibar edilmemesini söyledi. size de doğuş oto Çankaya servis danışmanı söylemiş ama ben derim ki bir de doğuş oto merkeze sorun. benim bildiğim eskisi gibi hala devam ettiğidir.

Merhaba Hocalarım,

Konu eski ama yinede bilgilerinize danışmak istedim. Konuyu baştan sona okudum.

2018 Model Golf 7.5 1.4TSI 125HP Highline aracıma 45.000km bakımı yaptıracağım.

Aracım Mart 2018 çıkışlı, Mart 2020 2 yıl resmi garanti süresi doldu. 15.000km bakımı VW Yetkili, 30.000km bakımı Bosch Özel serviste yapılmış. 45.000km bakımını ben yaptıracağım.

VW Yetkili serviste periyodik bakım 1170TL fiyat verdiler. Ancak ben Castrol EDGE 5W30 4 Litre (Üretim: 2020) yağı 180TL ye, MANN Filtre Bakım Setini (MANN Hava, Yağ, Alerjik Polen) 220TL ye, 30TL indirimle Toplamda: 370TL ye aldım. Max. 100TL işçilik ile bakım 470TL ye mal olacak, VW Yetkili servis fiyatı ile arada 700TL fiyat farkı vardır.

Forumda arkadaşlar iyi niyet garantisinin bittiğini yada bir belirsizlik olduğunu yazmışlar. Şimdi bu durumda, 700TL fazla verip 45.000km bakımını VW yetkili servise mi yaptırmalıyım? Yoksa 470TL ile yaptırıp kurtulmalı mıyım?

Aracımı 2021 Nisan-Mayısta satıp model yükselteceğim. Buna göre bana eksileri ve artıları ne olur, bilgilerinizi rica ediyorum.

Merhaba Hocalarım,

Konu eski ama yinede bilgilerinize danışmak istedim. Konuyu baştan sona okudum.

2018 Model Golf 7.5 1.4TSI 125HP Highline aracıma 45.000km bakımı yaptıracağım.

Aracım Mart 2018 çıkışlı, Mart 2020 2 yıl resmi garanti süresi doldu. 15.000km bakımı VW Yetkili, 30.000km bakımı Bosch Özel serviste yapılmış. 45.000km bakımını ben yaptıracağım.

VW Yetkili serviste periyodik bakım 1170TL fiyat verdiler. Ancak ben Castrol EDGE 5W30 4 Litre (Üretim: 2020) yağı 180TL ye, MANN Filtre Bakım Setini (MANN Hava, Yağ, Alerjik Polen) 220TL ye, 30TL indirimle Toplamda: 370TL ye aldım. Max. 100TL işçilik ile bakım 470TL ye mal olacak, VW Yetkili servis fiyatı ile arada 700TL fiyat farkı vardır.

Forumda arkadaşlar iyi niyet garantisinin bittiğini yada bir belirsizlik olduğunu yazmışlar. Şimdi bu durumda, 700TL fazla verip 45.000km bakımını VW yetkili servise mi yaptırmalıyım? Yoksa 470TL ile yaptırıp kurtulmalı mıyım?

Aracımı 2021 Nisan-Mayısta satıp model yükselteceğim. Buna göre bana eksileri ve artıları ne olur, bilgilerinizi rica ediyorum.
Öncelikle aldığınız yağ Castrol fakat hangisi onu bilmek lazım.,

Castrol Edge LL 5w-30 mu aldınız yoksa Castrol Edge C3 5w-30 mu aldınız..?

170 lira aldığınızı söyleyince ilk akla gelen yağın acaba sahte olma olasılığı var mı diye ister istemez insanın aklına geliyor çünkü 4 Litre Castrol yağı 170 tl.den satan yerden insan şüphe ediyor., biraz fazla ucuz., 2020 üretim demişsiniz hangi ay üretilmiş..?

Ucuz satan satıcılar ya eski tarihli yağı ucuzdan verir yada sahte yağ satan bir yerdir., diğer olasılık çalıntı yağları o fiyattan verenler oluyor..

Polen filtresini alerjik (sarı renkli olan) aldığınızdan emin misiniz..? Hava-Yağ-Alerjik Poleni 220 tl.den kolay kolay vermezler., karbonlu polen olmasın..? CUK26009

Geri
Üst Alt