30.000km/2.yıl bakımını kendim yapmak istiyorum.

Bakım Aralıkları PDF  
Servis fiyatı makul geldi banada. Filtreler ve yağı toplam 400-600₺ arasına bulabilirsiniz. Dışarıda içşiliğe 100-200₺ arası bitirebilirsiniz. Servisin en büyük negatifliği işçiliğe fazla fiyat vermesi.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevgili dostlar,

iyi niyet garantisi devam etmektedir. Bayramdan hemen önce arkadaşın passatının şanzımanı avekte iyi niyetten yapıldı. Hele ki 875 tl yetkili servise göre çok iyi rakam. Benzinli araç olduğu için mazot filtresi yok 30 binde. Sadece yağ/hava/polen filtreleri değişecek, yağ değişecek. Parçalar 350-400 tutar, işçilik vs 500 nerdeyse. Gerek yok 300-400 için yetkilide yaptırmanızı öneririm.

Arkadaşlar ben de sök tak işlemlerini seviyorum ben araç parçalarımı sökebilmek için lokma takımı alacağım 1/2 1/4 3/8 oranlı olanlardan hangisini tercih etmeliyim ?

takipteyim

bende merak ediyorum

aracım iyi niyette

fakat bu platformun devam edip etmediği konusunda tam bilgi alamadım

Neden Kasım ayında gelirseniz demiş fiyat size özel mi? Ekim ayının başında etimesgut doğuş otoya 30 bin bakımı için gidicem. 1.4 tsi dsg 2017 araç. Söylemem dikkat etmem gereken birşey var mı? İlk kez götürücem ikinci el aldım aracı

@caglar_61 dışarı veya özelde mi kararsızsınız? Geçen yıl nerede yaptırmıştınız?

@thelordof hocam garanti yeni bitti garanti varken serviste yaptırıyodum.iyi niyet garantisi kaldırılmışsa serviste yaptırmanın pek esprisi olmayacak

@Alpostros  ne yaptınız araç bakım durumunu servis mi sanayi mi ve ücret ne kadar tuttu...
Bakımı iki gün önce sanayide tanıdık ustaya yaptırdım 5lt liqui moly artı mann filtreler 540tl tuttu. 100 de işçilik 640 tlye işlem tamam liqui moly bariz sessiz çalıştırıyor castrolden iyi olduğu kesin.

Bakımı iki gün önce sanayide tanıdık ustaya yaptırdım 5lt liqui moly artı mann filtreler 540tl tuttu. 100 de işçilik 640 tlye işlem tamam liqui moly bariz sessiz çalıştırıyor castrolden iyi olduğu kesin.
@bf417  iyi rakam bence servis bana 1200 çekti

@metinkar Hocam herşey dahil 450 TL tuttu, Man filtre seti + Motul 8100 Xclean+ yağ aldım internetten, contayı da servisten 25 tl gibi bir fiyata aldım, yağ ve yağ filtresini değiltirmesi için ustaya 30 tl verdim, hava ve polen filtresini de kendim değiştirdim

iyi niyet garantisi devam ediyor hocam, yetkili servisten şaşmayın derim, bakımı özel serviste veya kendiniz yapmanız uzun vadede size pahalıya gelir.

Geri
Üst Alt