Manuel Klimayı Klimatronik'e çevirdim ( Çift bölgeli otomatik )

Boş duramıyoruz maalesef :)   

Çok teşekkürler Yavuz hocam :)

Çok teşekkürler herkese, parça ve detay için bir süre dinlenmeye ihtiyacım var yoksa çok fazla soru cevaplamak zorunda kalıyorum, anlayışınız için tekrar teşekkürler :)
Gıptayla izliyoruz sizi.

Tebrikler .güzel emek

Bundan sonraki çalışma büyük ihtimal

Manuel vitesi DSG ye çevirme olur

merhabalar, ben de aynı uygulamayı düşünüyorum, biraz daha detay verebilir misiniz? Kazan değiştirmeden daha az maliyetli tek bölge oluyor galiba ki bu benim işimi görür. Yalnız aliexpressteki setlerde sadece 1 sensör var ama sunlight sensor, air quality sensor ve foot temperatue sensor vb ekstra satılıyor, bunları da almazsak verimli çalışır mı veya takması çok mu zor olur vb. Bayağı kafam karıştı açıkçası

Ben klima dugmesine basıp acmaya üşeniyorum

Helal olsun

Herkese iyi forumlar,

Uzun süredir peşinde olduğum bir konuydu, malzemeleri yavaş yavaş topladım ve 7 saatlik bir garaj çalışması sonucunda manuel klimayı klimatronik çift bölgeli klimaya çevirdim, şu an tüm özellikleri çalışır durumda, air care, çift bölge klima gibi. Benim için keyifli bir çalışma oldu, fakat çok yorucuydu, yine de tüm zorluklara rağmen buna değdi. :)

Vakit olduğunda daha detaylı bir anlatım yaparım.

İşte bazı fotoğraflar. 

Ekli dosyayı görüntüle 22949

Ekli dosyayı görüntüle 22951

Ekli dosyayı görüntüle 22950
korkuyorum valla, hiç bir vw de olmayan özelliği ekledim diye paylaşım yapacaksınız diye.

Herkese iyi forumlar,
Uzun süredir peşinde olduğum bir konuydu, malzemeleri yavaş yavaş topladım ve 7 saatlik bir garaj çalışması sonucunda manuel klimayı klimatronik çift bölgeli klimaya çevirdim, şu an tüm özellikleri çalışır durumda, air care, çift bölge klima gibi. Benim için keyifli bir çalışma oldu, fakat çok yorucuydu, yine de tüm zorluklara rağmen buna değdi. [emoji4]

Vakit olduğunda daha detaylı bir anlatım yaparım.
İşte bazı fotoğraflar. 

/monthly_2019_08/21c80ccc-dac4-497a-9a5e-cf98f63e68d8.jpg.0dedbb816768d5b128efccb3528c0fb4.jpg

/monthly_2019_08/f07fd741-d323-4641-b016-f048d2b22df2.jpg.71e1b607b82ae10806fee10b1d09b627.jpg
/monthly_2019_08/a0e551e8-e7ff-44a3-aba0-f073119d7dd5.jpg.267ed265eeb6d4af71015c7cc3ac04ca.jpg
Konunuzu açıldığı gündendir takip ediyorum. Fakat hiç bir açıklama yapmadınız. Sizden ricam müsait olduğunuzda nelerin değiştiği ne işlemlerin gerekli olduğu hakkında bizi bilgilendirirmisiniz? Emeğinize sağlık.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bravo 👏 helal olsun size bence detaylarını paylaşın belki ilerde yapmak isteyenlere örnek olur

Maalesef bu konunun yazarı artık forumumuzda değil. O sebeple cevap yazamayacaktır.

Zaten varkende birşey yazmamış gittiğine çokta üzülmemek lazım, bu forumda öncelik egoyu şişirmeden çok  paylaşım olmalı bence

2017 passat için yapmadı düşünüyorum, şemasını buldum klima paneli var tesisat AliExpress var. Yapan ya da yatıracak varsa bilgi paylaşımı bekliyorum 😊

Geri
Üst Alt