Golf 7 Multimedya ''Tavsiye''

Merhabalar confortline 2015 aracımdaki standart (bluetooth usb hiç bişey yok:) )geçtiğimiz günlerde arızalandı ve  servise götürdüm. Bugün servisten arıza için dönüş aldım tamir 1000 değişim 2000 tabi biraz bakıp değişim ancak olabilir 2000 dediler doğrusu 2000 lira verip aynı çöpü kullanmaktansa yeni multimedia ya geçeceğim. Yeni bu işlere bakmak zorunda kaldığım için çok  bilgim yok ama 1. konu ünite anladığım şu cdrom  un olduğu cihaz diğeri ekran. 

Şimdi aynı ünite ile nelere geçebilirim?  Çin den gelen cihaz için özellikle ses kalitesine dair çok kötü yorumlar okudum.

RCD 330 denen modellere baktığımda iki tip görüyorum biri meşhur çin li diğeri ;

image.png

diğeri ve ses kalitesini merak ettiğim şu multimedia;

image.png

Tecrübeli arkadaşların tavsiyesini rica ediyorum. 

@therewish 

sizin ilk resimde paylaştığınız ürün;

http://www.vagcomcenter.com/index.php/urun/vw-golf-7-7-5-composition-colour-rcd-330/

yani bunu bende yakınımda vagcom işi yapan tekvagcom isimli arkadaşa taktırdım. ses süper ötesi desem yalan olmaz. comfort modelden sökülen orjinal cihazdan hiçbi farkı yok. ne cızırtı yapıyo ne başka bi şikayet.

tek kusuru var zaman zaman kontağı kapatınca açılıp kapanıyor gibi ses veri.

kesinlikle çuvalla para harcamayınız. bu üründe iş görüyor. ha iyi bişey isteyen varsa discovery denilen modeli alabilirler oda 10k yı geçmiştir fiyatı

@maviplanet

@therewish 

sizin ilk resimde paylaştığınız ürün;

http://www.vagcomcenter.com/index.php/urun/vw-golf-7-7-5-composition-colour-rcd-330/

yani bunu bende yakınımda vagcom işi yapan tekvagcom isimli arkadaşa taktırdım. ses süper ötesi desem yalan olmaz. comfort modelden sökülen orjinal cihazdan hiçbi farkı yok. ne cızırtı yapıyo ne başka bi şikayet.

tek kusuru var zaman zaman kontağı kapatınca açılıp kapanıyor gibi ses veri.

kesinlikle çuvalla para harcamayınız. bu üründe iş görüyor. ha iyi bişey isteyen varsa discovery denilen modeli alabilirler oda 10k yı geçmiştir fiyatı
 Hocam yorumların için çok teşekkürler ses için ayrı bir kalibrasyon vs mi yapıyorlar ender in taktığına kötü yorumlar olmuş çünkü. Birde bunda ünite değişimi olmuyor sanıyorum. 

Şimdi benim araçta mevcutta direksiyon üzerindeki mikrofon tuşu çalışmıyor ve gördüğüm kadarıyla onun içinden ayna altındaki yere mikrofon çekilmesi gerekiyor. Tuşun işlevi için ayrıca kablolama ihtiyacı olacak diye düşünüyorum. Bunu ender e sorduğumda çalışır falan dedi ama güvenemedim. 

ünite değişiminden kastınız ney bilemedim ama benim aracım comfort versiyonu idi ve eski multi M. sökülüp yenisi takıldı. üniteden kastınız acaba highline lerde torpidoda olan kısım mı acaba. eğer high. ise aracınız iş biraz farklı sanırım..

onun dışında kalibrasyon falan yaptırmadım... bu cihazlar çin de satılan vw lerden sökülüp( malum orada çok daha özellikli cihazlar buradan çok ucuza takabiliyorlar) ithalat yolu ile istanbula gelip bi firma sayesinde türkçeleştirilip daha sonra bütün vag cılara buradan tek elden dağıtımı yapılıyor imiş. üniteyi takan arkadaş anlatmıştı. belki orjinal üründen farkı vardır iddia edemem ama benim kulağım onu ayırt etmedi açıkçası. müzik sesini gümbür gümbür açsamda kesinlikle ne cızır dama ne başka bi kusur görmedim.

ha şu uyarıyı yapayım bu cihazı alınca geri görüş te çok lazım oluyor ve ben uygun diye plaka ya takılan dan aldım.. ve pişmanım. amblem kamerada bütün devre ve trafolar üzerinde hazır kurulu gelir iken plaka kamerada takan arkadaş kendisi devre ve trafoları alıp toplamıştı ve ara ara cızırtılı görüntü veriyor(geri göüş ten pek memnun kalmadım ama takan baştan söylemişti o sebepten şikayetçi değilim). ayrıca yağışlı havalarda çamur olduğundan plakadaki kamera randımanlı çalışmıyor. 

o sebepten logo kamera çok daha verimli bişey.kesinlikle ucuza kaçmayın derim. ha bu da işimi görüyor yani....

Vagcomcenter da geçenlerde mib2 cihaz taktırdım, bununla ilgili bir konuda açmıştım ama silindi sanırım:), burada murat arkadaşım baya uğraştı golf 2015 comfortline a takıldı ünite için torpidoya yer açıldı, mikrofon çekildi, usb aux için vites önündeki ilgili yere montaj yapıldı, yazılım güncellendi kodlama yapıldı vs işlem biraz arkadaşın bilgisayarındaki sorundan dolayı uzadı ama çok temiz iş yaptı, herşeyi sonunda test etti ve çalışırlığını gördük. Comfortline 2015 bildiğiniz üzere boş + boş fakat bu multimedia ile baya bir değişti. Direksiyon üzerindeki tüm tuşlar aktif oldu. 

Buradan tekrar forumda bilgi veren ve vagcomdaki murat arkadaşıma çok teşekkür ederim. 

@coskun023 android olan cihazın modeli nedir elinizde halen mevcut mudur satıldı mı ürün

Geri
Üst Alt