Koltuk Döşemesi Söküğü

Emptis

Yeni Üye
İsim
Şahin
Aracımın şoför koltuğunda tam binip inerken sürtünme olan yerde önemli bir yıpranma söz konusu. Bu tarz sorunları kılıf değiştirmeden tamir eden bildiğiniz bir yer var mı acaba? 

P_20190406_123227.jpg

Ben ve kardeşimde de Golf 7 var benimki 2013 kardeşimin ki 2014 ikisinde de şoför koltuğunda bu sorun baş gösterdi, kardeşim durumu tespit ettirdi, ücretsiz onarım istedi servis ve doğuş olumsuz yanıt verdi, o da Tüketici hakem heyetine gitti ve değişim kararı aldırdı, tıpış tıpış değiştirdiler, 

Ben üzerine düşmedim, yıpranma artınca Kocaeli'nde bir döşemeciye 200 TL ye değiştirttim,

Aracınız garanti kapsamındaysa değişim isteyin, gelen cevaplarla vs gidin hakem heyetine alın hakkınızı

Upvote 0

Aynı sorun önceki auris aracımda vardır. Ankara Şaşmaz'da Ekrem Oto Döşeme'ye götürdüm. Koltuk kılıfını söktü. aynı kumaştan bulup sorunlu kısmı değiştirdi. Çok da iyi oldu. Şuanki golf aracımda da aynı gösterdiğiniz sorun var. Oraya uğrayacağım bende.

Upvote 0
ankarada yetik mustafa ustanın üzerine döşemeci tanımam aynı kumaşı bulur orjinal diker bi ugrayın derim normal arabaya bakmaz klasikci biraz nazlanır fakat memlun kalırsınız şaşmazda.

Upvote 0
Arkadaşlar Merhaba,

2013 golfümde de aynı sorunu yaşadım. Ankara'da Tasarım Oto Dizayn Mustafa Ustaya yaptırdım çok da memnunum. Normalde işleri VİP Transporter yapıyorlar ama bu işleri de sağolsun pratik bir şekilde hallediyor. Kullandığı malzeme orjinaldir. Başında bekleyip gördüm.Mustafa usta no:05415253677

Upvote 0
benimde öyle 2 gün önce farkettim konu açarım diye düşünüyodum meğer açılmış zaten :)  fiyat ne kadar arkadaşlar?

Upvote 0
Arkadaşlar Merhaba,

2013 golfümde de aynı sorunu yaşadım. Ankara'da Tasarım Oto Dizayn Mustafa Ustaya yaptırdım çok da memnunum. Normalde işleri VİP Transporter yapıyorlar ama bu işleri de sağolsun pratik bir şekilde hallediyor. Kullandığı malzeme orjinaldir. Başında bekleyip gördüm.Mustafa usta no:05415253677
Fiyat ne oldu hocam? 

Upvote 0
nasıl bir sonuç elde ettiniz arkadaşlar yeni 2015 golf aldım benim koltuktada aynı problem var

Upvote 0
benim aracımda 2014 bende de aynı sorun mevcut. Döşemeci 200 TL ye yaparım dedi ama tutturabilir mi bilemedim 

Upvote 0
Aracımın şoför koltuğunda tam binip inerken sürtünme olan yerde önemli bir yıpranma söz konusu. Bu tarz sorunları kılıf değiştirmeden tamir eden bildiğiniz bir yer var mı acaba? 

Ekli dosyayı görüntüle 21342
Konuyu gorunce bu benim koltuk mu acaba dedim 🤣 bende yaptiracagim ama nasil yaparlar nerde kim yapar bilen var mi acaba ? İstanbuldayim

53D2C567-DE63-4DFE-A9C1-D2E5E7D82FA3.png

Upvote 0
Sanırım koltuğu sökülenler arabalarını sattılar, benim kendi fikrim sadece şoför koltuğunun yanlarını aynı renkte deri ile kaplamak 👍

Upvote 0

arkadaşlar aynı durumdan müzdaribim buna benzer sorunlar yaşan bir arkadaşımıza öneride bulunmuştum yurt dışındaymış kasko illaki yaptırmışsınızdır. 

Anadolu Trafik Mini Onarım Hizmeti ile verilecek servis hizmetleri şunlardır:

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (Çelik, metal veya alüminyum panellerde 5 cm çapa kadar boyasız göçükler)

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (Çelik, metal veya alüminyum panellerindeki 10 cm çapa kadar olan boya hasarlı göçükler)

Boya Tamiri (Çelik, metal, alüminyum panellerdeki 30 cm’ye kadar ve plastik tamponlarda 20 cm’ye kadar boya hasarlı sıyrıklar ve çizikler)

Döşeme Tamiri (5 cm uzunluğa kadar, deri, vinil, kumaş döşeme yırtıkları ve çizikleri, 1 cm çapa kadar sigara yanıkları, 3 cm çapa kadar plastik parça kopukları)

Ön Cam Tamiri (Ön camdaki 2 cm çapa kadar her türlü çatlak)

Leke çıkarma (Koltuk kılıflarındaki 5 cm çapa kadar lekeler)

Plastik Tampon Tamiri (Göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar)

para almıyorlar tamiri yapmak zorundalar tramere işlemez kasko delinmez çoğu kasko şirketi bu mini onarım hizmeti vermekte mesela anadolu sigorta oto king ile anlaşmış aradım yardımcı olacaklarını söylediler. Ve bu hizmeti yılda 4 sefer ücretsiz yapıyolar

Hizmet Grupları ve Adetsel Limitler

Hizmet Grupları                               Mini Onarım                                                           HizmetiAdet / Yıl

1                                                      Boya Hasarlı Kaporta Düzeltme (DR)                                  2

Boya tamiri Mini Yama (PR)

2                                                      Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (PDR)                            4

İç Döşeme Tamiri (IR)

Ön Cam Tamiri (WR)

Leke Çıkarma (SR)

3                                                    Plastik Tampon Tamiri (BR) (Mobil Hariç)                       Limitsiz

Upvote 0

Geri
Üst Alt