Arkadaşlar merhaba,
Şuan aracımda Dijonlar mevcut. Kışlık lastikler için 16 sac jant kullanacağım . Merak ettiğim konu mevcut bijon saplamalarını 16 sac jantlar ile kullanabilir miyim? Yoksa yeni bir bijon seti almam mı daha sağlıklı olur? Sürüş güvenliği birinci önceliğimiz bildiğiniz üzere ; bilen,kullanan, deneyimleyen olduysa yardımları için şimdiden teşekkür ederim.
İyi akşamlar.

Arkadaşlar merhaba,
Şuan aracımda Dijonlar mevcut. Kışlık lastikler için 16 sac jant kullanacağım . Merak ettiğim konu mevcut bijon saplamalarını 16 sac jantlar ile kullanabilir miyim? Yoksa yeni bir bijon seti almam mı daha sağlıklı olur? Sürüş güvenliği birinci önceliğimiz bildiğiniz üzere ; bilen,kullanan, deneyimleyen olduysa yardımları için şimdiden teşekkür ederim.
İyi akşamlar.
Hocam bende ayni sekilde kullaniyorum. Normalde 17 dijon var, kislik icin 16 dover jant almistim ve bridgestone blizzak lm005 kis lastigi ile birlikte yaz kis donusum yapiyorum. Bijonlar uyuyor 2 senedir bu sekilde kullaniyorum.

Hocam bende ayni sekilde kullaniyorum. Normalde 17 dijon var, kislik icin 16 dover jant almistim ve bridgestone blizzak lm005 kis lastigi ile birlikte yaz kis donusum yapiyorum. Bijonlar uyuyor 2 senedir bu sekilde kullaniyorum.
Bir kaç farklı yerde sac jantlar için kullanılan bijonların daha farklı olması gerektiği ile ilgili yorumlara denk geldim ama tam emin olamadım açıkcası. Hani dijonlara zarar gelmesin diye jantlardan biri fırlayıp gitmesin dedim :) Kışlık tercihimi bende blizzakdan yana kullanacağım. Malum baktığımız her şeyin fiyatı anlık değişiyor, çok geçe kalmadan seti hazırlamak istiyorum. Yanıtınız için teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar,
Geçtiğimiz hafta sonu tavsiye üstüne Bridgestone 225/45 r17 94v xl Blizzak lm005 kış lastiği aldım, 37 hafta 22 üretimi olarak tanesi 1750 tl ye geldi. İlk intiba olarak beğendim diyebilirim, havalar soğuyunca ve yağışlarla beraber kış tecrübemi paylaşacağım.
Saygılar.

lastik fiyatları uçuk napcam diye kara kara düşünüyorum aracı aldığımda üstündeki lastikler çok eskiydi ilk işim onları değişmek oldu 5200 lira verip conti pre cont 6 aldım şimdi kışlık derdi başladı 2 tane alsam diyorum gözüm yemiyor ya sıkıntı yaşarsam diye 4 tane almaya güç yetmiyor daha öncekilerin taksidi bitmedi almazsam kışın kayseride yol alamam önlere 2 tane takip kullanan varmı çok sıkıntı yaşatıyor mu

2.si 2 tane taksam muayene tarihi kışın önler kışlık arkalar yazlık olunca kalırmi

lastik fiyatları uçuk napcam diye kara kara düşünüyorum aracı aldığımda üstündeki lastikler çok eskiydi ilk işim onları değişmek oldu 5200 lira verip conti pre cont 6 aldım şimdi kışlık derdi başladı 2 tane alsam diyorum gözüm yemiyor ya sıkıntı yaşarsam diye 4 tane almaya güç yetmiyor daha öncekilerin taksidi bitmedi almazsam kışın kayseride yol alamam önlere 2 tane takip kullanan varmı çok sıkıntı yaşatıyor mu

2.si 2 tane taksam muayene tarihi kışın önler kışlık arkalar yazlık olunca kalırmi
Iyi gunler Muayeneden geçmez kanımca, zaten kendi güvenliğiniz içinde tavsiye etmem 2. El temiz lastik almanızı öneririm lastik ebatlarıniz nedir?

istanbul şartlarında 4 mevsim iş görür bence yazlık kışlık derdiniz olmaz

istanbul şartlarında 4 mevsim iş görür bence yazlık kışlık derdiniz olmaz
Kar nedeni ile sıkıntı yaşamamış şanslı insanlardansınız sanırım :) hani bir gün için gerek yok deniyor ya, işte o bir gün öyle bir gün olur ki, keşke palet taksaydım dersiniz, bu yüzden işi şansa bırakmamak lazım.
Saygılar.

Son düzenleme:
Kar nedeni ile sıkıntı yaşamamış şanslı insanlardansınız sanırım :) hani bir gün için gerek yok deniyor ya, işte o bir gün öyle bir gün olur ki, keşke palet taksaydım dersiniz, bu yüzden işi şansa bırakmamak lazım.
Saygılar.
geçen ocak ayındaki karda palette işe yaramazdı...bence istanbulda kar lastiğine ihtiyaç var ama sen taksan önceki takmaz ise pek işe yaramıyor..bende iki yıldır kar yagdıgında otobusle işe gidiyorum..

geçen ocak ayındaki karda palette işe yaramazdı...bence istanbulda kar lastiğine ihtiyaç var ama sen taksan önceki takmaz ise pek işe yaramıyor..bende iki yıldır kar yagdıgında otobusle işe gidiyorum..
Sen taksan öndeki takmaz ise ......arkadan gelir gümletir
Bagaj kapağı tampon 62.000 tramer

Aynı felsefe?!

Acc / serit takip ?? İçin daha çok gecerli .Bu opsiyonlar bana degil önümdeki arkamdaki yanımdaki araca daha çok lazım.

Bir sezon kullanılmış 4 mevsim petlas lastik aldım, sac janta geçirip kullandım. Karda performansı gayet başarılı idi.
Az kullanılmış ikinci ellere de bakabilirsiniz, tavsiye ederim.

@isok az kullanılmışlarda pahali 3 bin liraya satıyorlar taksitli sıfır alırım daha iyi benim yazlıklar 225 45 17 kışlıklari da bu şekil mi alayim sizce etli bi ebat daha mi iyi olur

Kış şartlarında en vasat kış lastiği bile en kaliteli yazlastiğinden iyidir., zaten bunu siz de biliyorsunuzdur.,

İlla Michelin, Continental gibi premium markalara bakmanıza gerek yok.,

Semperit, Laufenn, Nexen, Kumho, Falken gibi ekonomik fiyatlı kış lastiklerine bakabilirsiniz.,

Lastiğin yeni üretim 2022 üretimi olmasına da gerek yok., 2021 üretim olması hiç bir sıkıntı çıkarmaz, hem daha uygun fiyatlı olacaktır.

Laufenn i Fit+ LW31

Semperit Speed Grip 5

Falken Eurowinter HS01

Bulabilirseniz içlerinden ilk önceliğiniz Semperit olsun., ekonomik fiyatlı alabileceğiniz en iyi lastiktir., Continental bünyesinde olan Avusturya menşeli bir markadır. Kalite anlamında premium üreticilerden hemen sonra gelen bir markadır.

Golf için uyumlu olan (yaz ve kış lastiği) ölçüleri;

195/65 R15
205/55 R16
225/45 R17
205/50 R17 (yalnızca kış lastiği kullanımı içindir, ara ebat olduğu için pahalıdır.)

Merhaba 225 45 17 lastik bakıyorum piyasada 2023 lastik yok bridgestone lm005 i önerdiler ama 2022 yukarısı yok sıkıntı mı var acaba

Geri
Üst Alt