Nokian wr d4 aldım bir hafta önce ağustos 2020 üretim.. Düşünenlere şiddetle tavsiye edilir. 🙂

Alpin 6'larım depoda uyuyor.Uyandırma zamanı geldi sanırım.Hava bugün itibariyle Gaziantep'te soğudu.Ben üşüyorsam kış gelmiş demektir. :D

Sanırım kış lastiği konusunda en şanslı il biziz.
Yıl 12 ay hiç kar yağmaz.

7ºC altına da senede bir hafta belki düşebilir.

Bu nedenle kış lastiği Adana'da almamıza gerek yok :)

Bu konuda şanslıyız ama yazlarıda en şansız bizleriz malesef.

image.png

3 sezon Nokian WR D4 kullandım (205/55/16). Kar ve ıslak zeminde gerçekten çok iyi, kuru zeminde de bir sıkıntı hissetmedim. Bence fiyatına göre son derece güvenilir bir lastik. 

Tek eksiği (yazlık olanlarda da benzer durum var) diş aralıkları henüz 4-5mm iken bile dişlerde parçalanma, yırtılma vs olabiliyor. Kötü yol koşullarına dayanıklı bir lastik değil ve parçalanma, kopma biraz sık görülüyor.

Bu sene Alpin 6 aldımi, henüz kar düşmedi ancak kuru ve ıslak performansına hasta oldum. Nokian'a göre lastik sesi çok çok az daha fazla geliyor gibi fakat özellikle şu ayna gibi olan asfaltlar dahil yol tutuş çok hoşuma gitti. Özellikle yokuş yukarı azıcık yüklendiğimde ESP ışığı yanan hergün geçtiğim yerlerde araç bir kere bilr patinaja düşmedi.

Kar performansını henüz göremedim ancak mevsim geçişleri için lastik çok ideal görünüyor. ,

En büyük eskiği fiyatı.

arkadaşlar 205 45 17 ebatlarında f/p yüksek kış lastiği arıyorum. bu ebatlarda en uygun fiyatlarda falken eurowinter hs01'i görüyorum. kullanan oldu mu ? (tyrereviewsde fiyat kaynaklı olumlu yorumlar var)

aynı ebatlar için ugp8, alpin 6, blizzak lm005 var. 

lastikler yoğun kar yağışı olan yerde değil, daha çok yağmurlu çoğu zaman 0-3 derecelerde, ara sıra kar yağışı olan kuzey Ege bölgesinde kullanılacak. yani ön planda yağmurlu soğuk hava yol tutuşu olması gerekiyor.

teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: SCC
arkadaşlar 205 45 17 ebatlarında f/p yüksek kış lastiği arıyorum. bu ebatlarda en uygun fiyatlarda falken eurowinter hs01'i görüyorum. kullanan oldu mu ? (tyrereviewsde fiyat kaynaklı olumlu yorumlar var)

aynı ebatlar için ugp8, alpin 6, blizzak lm005 var. 

lastikler yoğun kar yağışı olan yerde değil, daha çok yağmurlu çoğu zaman 0-3 derecelerde, ara sıra kar yağışı olan kuzey Ege bölgesinde kullanılacak. yani ön planda yağmurlu soğuk hava yol tutuşu olması gerekiyor.

teşekkürler.
Ölçüler hangi araç için billmiyorum ama kış lastiği Golf 'te kullanılacak ise 17 inch 'te doğru ebat: 205/50 R17 veya 225/45 R17 olmalıdır.

Ölçüler hangi araç için billmiyorum ama kış lastiği Golf 'te kullanılacak ise 17 inch 'te doğru ebat: 205/50 R17 veya 225/45 R17 olmalıdır.
Hocam arac golf degil, ebatlar dogru uzerinde turanza t005 var. Ekonomik bir kis lastigi arayisi icindeyim.   Bu ebatlarda alpin 6 1500tl civari, ugp8 veya blizzak 1000tl civari. Hal boyle iken araya araya Debica frigo hp2’ye kadar geldim. 2021 yili 548tl. Lastikciye soruyorum su su sartlarda hangisi uygun olur diye, ana bayiyiz hangisini istersen onu takariz diyor 🤦‍♂️

merhabalar ben de 205/55/16 kış lastiği almayı düşünüyorum fiyat performans ürünü olsun istiyorum ne önerirsiniz arkadaşlar benimiçin ilk kış lastiği tecrübesi olacak çünkü bundan önceki lastiğim aracın fabrikasyon gelen continental lastikleriydi acemilik yapmamak için siz değerli forum üyelerine sormak istedim

Arkadaşlar bir süredir foruma girmiyordum.değişmiş site , eski hali daha güzeldi.Bildirimler alıyoruduk şuankinde göremedim oradan takip etmesi daha kolay oluıyordu.

Merhaba.. Samsun koşulları göz önüne alındığında yani yılda bir kaç hafta kar olan ama genelde yağmur ile geçen bir şehir için alınabilecek kış lastiği önerisi olan var mı acaba?Teşekkürler..

Merhaba.. Samsun koşulları göz önüne alındığında yani yılda bir kaç hafta kar olan ama genelde yağmur ile geçen bir şehir için alınabilecek kış lastiği önerisi olan var mı acaba?Teşekkürler..
4 mevsim idealdir. Kış aylarında sahilden ayrılmıyorsanız.

4 mevsim idealdir. Kış aylarında sahilden ayrılmıyorsanız.
Teşekkür ederim hocam cevabınız için..4 mevsim çok baktım ama deneyimleyenler ve yorumlar beni tedirgin ettiğinden kışlık almaya karar verdim.. Yine göz önünde bulunduruyorum

Teşekkür ederim hocam cevabınız için..4 mevsim çok baktım ama deneyimleyenler ve yorumlar beni tedirgin ettiğinden kışlık almaya karar verdim.. Yine göz önünde bulunduruyorum
O tedirgin olduğunuzu söylediğiniz yorumlar, karadeniz sahilinde kullananlar değildir.
Ünyede arkadaşım yıllarca yaz lastiği ile kışı geçirdikten sonra 4 mevsim önerdim 3 yıldır kullanıyor Goodyear 205/55 R16 91V Vector 4 Seasons Gen-3
Ve İnanılmaz memnun.

Ek; Arkadaşımın aracı T.Corolla

Son düzenleme:
O tedirgin olduğunuzu söylediğiniz yorumlar, karadeniz sahilinde kullananlar değildir.
Ünyede arkadaşım yıllarca yaz lastiği ile kışı geçirdikten sonra 4 mevsim önerdim 3 yıldır kullanıyor Goodyear 205/55 R16 91V Vector 4 Seasons Gen-3
Ve İnanılmaz memnun.

Ve İnanılmaz memnun.

Teşekkür ederim bugün biraz da 4 mevsim bakayım.

Aslında yaşadığınız yere göre lastik seçimi değişebilir. Ben Erzurum'da yaşıyorum. 205/55 R16 için ADAC testlerinde en başarılısı bridgestone blizzak lm005 idi. Kar ve buz performansı da çok iyi olduğu için onu tercih ettim. Sökme takma balans dahil 2360 TL'ye aldım @Sulo313

Geri
Üst Alt