ANKET- Golf'ünüz Üzerinde Hangi Marka Lastikle Geldi

Golf'ünüz Üzerinde Hangi Marka Lastikle Geldi

• Dunlop Sportmaxx RT

Kullanılan: 31 11.9%
  • Hankook Ventus S1 Evo2

Kullanılan: 70 26.9%
  • Michelin energy saver

Kullanılan: 37 14.2%
  • Continental ContiEcoContact 5

Kullanılan: 34 13.1%
  • Bridgestone turanza ER300

Kullanılan: 17 6.5%
  • Pirelli Cinturato P7

Kullanılan: 35 13.5%
  • Goodyear Vector 4seasons

Kullanılan: 6 2.3%
  • Dunlop Sport BluResponse

Kullanılan: 21 8.1%
  • Bridgestone Potenza S001

Kullanılan: 9 3.5%

• Kullanılan toplam oy
    260
@HaK Hasan hocam bugün yetkili servise gittim ve tahmin ettiğim gibi lastikler fabrika da ters takılmış bu nedenle tarihi göremedik, inside outside yazmıyor ancak dış tarafta üretim tarihleri yer almalı diye biliyorum, serviste onayladı ve değişim sağlandı. Lastiklerimiz 2016 2. Hafta üretimi çıktı :)

Ilginiz için teşekkürler.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Can Hocam lastiklerin 2016 model olmasına sevindim :)  

Lastiklerinizin desenlerini göremiyorum ama desenleri simetrik olan lastiklerde inside-outside yazmadığını biliyorum. Lastiklerin dengeli ömür geçirmesi için yapılan lastik yer değişimlerinde çok daha esneklik sağlıyor bu durum, ön-arka yanında iç-dış değişiklikleri de yapılabiliyor bildiğim kadarıyla.

Saygılar...

@HaK Hocam üretim tarihi her halukarda dışarıda olmalı çünkü muayene kuralları gereği lastik tarihini teknisyen görmeli, yoksa onay vermiyor. 

Dediğiniz gibi desen aynı diye inside yazısı olmamış olabilir, fabrika da dikkat edilmeden acele ile montajlanmış sanırım. Lastikler bridgestone ecopia 150 idi yanlış hatırlamıyorsam, nasıllar hakkında pek bilgim yok ama biraz yol sesi fazla alıyor sanırım, bunun haricinde yumuşaklığı ve yeni olmasına rağmen fren performansından memnunum.

@enpisagor Can hocam, aslında desenleri simetrik lastiklerde lastiğin iki tarafında da üretim tarihi olmalı, hatta tüm bilgiler birebir aynı olmalı. Hem yaşadığınız ters takma durumu diye bir şey olmaz bu şekilde, hem de dışa bakan lastik içe döndürülerek yanakların yere yakın kısımlarının eskime süreleri uzatılabilir.

En kısa zamanda bir lastikçiye uğrayıp simetrik desenli bir lastiğin iki yanağını karşılaştıracağım, merak ettim. :)  

Saygılar...

Hankook ventus prime2 ile geldi ömürlerini tamaladılar conti pc5 ile değiştirdim

Hankook ventus s1 evo 2 ile geldi. 225 45 17. Lastik üretim tarihi araç üretim tarihiyle neredeyse aynı. Araç nisan ortası üretilmiş. Lastik de 1216 yazıyor. Forumdan edildiğim biligilere göre 12. Haftası 2016 nın. 

Benim aracım 2016 model lastikleri de 2016 5.hafta üretimi durban jantlarla bridgestone t001 ile geldiler nasıl bir lastiktir kullanan arkadaşlarımız ne der bu lastik hakkında?

Benim araç 2016 1.2 tsi dsg comf. Michelin energy saver la geldi. benden iki hafta önce kayınvalideme aynı aracın manuelini aynı bayiden almıştık onunkiler Hankook Ventus. 

Hankook ventus s1 evo 2 ile geldi. 225 45 17. Lastik üretim tarihi araç üretim tarihiyle neredeyse aynı. Araç nisan ortası üretilmiş. Lastik de 1216 yazıyor. Forumdan edildiğim biligilere göre 12. Haftası 2016 nın. 
Hocamla aynı lastiklerle benim golf geldi, üretim tarihleri 1216, araç geliş tarihi Mayıs başı

2013 ocakta aldigimiz golf midline good year, 2016 ocakta aldigimiz highline hankook ile geldi. Ama modelinden pek anlamam dogrusu[emoji23]

Bugün aracımı görmeye gittim. Ventus Prime 2 ler ile gelmiş araç. 31/16 üretimli lastikler. 16" Comfortline.

2016 Eylül başında teslim aldım, Ağustos üretimi araçta 225/45/17 Bridgestone Turanza T001 ile geldi 

Geri
Üst Alt