ANKET- Golf'ünüz Üzerinde Hangi Marka Lastikle Geldi

Golf'ünüz Üzerinde Hangi Marka Lastikle Geldi

• Dunlop Sportmaxx RT

Kullanılan: 31 11.9%
  • Hankook Ventus S1 Evo2

Kullanılan: 70 26.9%
  • Michelin energy saver

Kullanılan: 37 14.2%
  • Continental ContiEcoContact 5

Kullanılan: 34 13.1%
  • Bridgestone turanza ER300

Kullanılan: 17 6.5%
  • Pirelli Cinturato P7

Kullanılan: 35 13.5%
  • Goodyear Vector 4seasons

Kullanılan: 6 2.3%
  • Dunlop Sport BluResponse

Kullanılan: 21 8.1%
  • Bridgestone Potenza S001

Kullanılan: 9 3.5%

• Kullanılan toplam oy
    260
kasimda ayında teslim aldigim aracimda Continental ContiEcoContact5 geldi. , daha 1000 kmde, kışlıkları taktığım için fazla kullanmadım ama 1000 kmlik kullanımda ıslak zemin perfonması pek hoşuma gitmemişti

Dijon jant ile pirelli cinturato 17" 

17 Mart 2016 (gecen hafta)

2012 nisan michelin energy saverSM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
22 mart 2016 da teslim aldım.16 dover a michelin energy saver geldi

2016 golf7 1.2 tsı comfortline manuel beyaz sürüş komfor ve ışık paket.

Değerli @yarchi ve @Orhan Hocam, 

Anketi Lastik markası-modeli ve lastik ebadları ile birlikte oluştursaydık çok daha net ve detay bilgilere ulaşabilirdik sanki.

Örneğin Michelin-energy saver lastiklerinde 225/45 R17 ölçülerinde lastik üretimi yapılmıyor, araştırdığım kadarıyla. Bu da demek oluyor ki, Dijon Jant ile gelen araçların Michelin lastikle gelme olasılığı yok. İşte bu ve buna benzer sonuçlara kolayca ulaşmamızı sağlardı anket.

Mesela, yaklaşık %11 orana sahip Michelin lastikler hangi ebadlarda gelmiş merak ediyorum doğrusu.

Saygılar...

Değerli @yarchi ve @Orhan Hocam, 

Anketi Lastik markası-modeli ve lastik ebadları ile birlikte oluştursaydık çok daha net ve detay bilgilere ulaşabilirdik sanki.

Örneğin Michelin-energy saver lastiklerinde 225/45 R17 ölçülerinde lastik üretimi yapılmıyor, araştırdığım kadarıyla. Bu da demek oluyor ki, Dijon Jant ile gelen araçların Michelin lastikle gelme olasılığı yok. İşte bu ve buna benzer sonuçlara kolayca ulaşmamızı sağlardı anket.

Mesela, yaklaşık %11 orana sahip Michelin lastikler hangi ebadlarda gelmiş merak ediyorum doğrusu.

Saygılar...
15 16 genelde mişlen geliyor. 

Kardeşimin golfü 4 mevsim mişlen 16 dover

kasimda ayında teslim aldigim aracimda Continental ContiEcoContact5 geldi. , daha 1000 kmde, kışlıkları taktığım için fazla kullanmadım ama 1000 kmlik kullanımda ıslak zemin perfonması pek hoşuma gitmemişti
sessizlik konusunda da memnun kalmadım, kışlık nokian wr d3 lastiklerim bunlardan daha sessiz, etiketlerde nokian 72 dB, continental 71 dB olmasına rağmen continentalde sesi daha fazla hissettim

Aldığımız polo da 15" Bridgestone Ep150 diye bir lastik geldi, her tarafını incelememe rağmen üretim tarihini bulamadım :D  çok garip, ayrıca bu lastikler hakkında bilgisi veya fikri olan var mıdır?  Bridgestone turanza çeşidini biliyordum ama bu yeni heralde ya da ben hiç bilmiyom :)  

Aldığımız polo da 15" Bridgestone Ep150 diye bir lastik geldi, her tarafını incelememe rağmen üretim tarihini bulamadım :D  çok garip, ayrıca bu lastikler hakkında bilgisi veya fikri olan var mıdır?  Bridgestone turanza çeşidini biliyordum ama bu yeni heralde ya da ben hiç bilmiyom :)  
Can Hocam, standartlara göre mümkün değil olmaması. Ön yanakta mutlaka belirtilmesi gerekiyor. Lastiğin net yanak fotosunu çekip koyar mısınız buraya?

4515 formatında slot çember içine alınmış olmalı. 2015 in 45. haftası gibi.

Saygılar...

@HaK Evet hocam bende yasal olarak tarihin olması gerektiğini biliyorum, ama bunda o oval çemberi bulamadım, bugün foto çekecektim ancak jant-lastik çok kirlendiği için utandım açıkçası, temiz hali ile hafta sonuna kadar bir foto çekeceğim. 

c605eeb7a3aad5dfbead77ce10911d14.jpg

13a8febaf47f11004f6a9c3838e8e887.jpg

0b4bbdbc29b058d267205143fa68e886.jpg
324de19731238cb54866c66fb4e1f8d8.jpg

@hak hocam elimden geldiğince foto çekmeye çalıştım ama üretim tarihini hala göremedim, fotolarda yazılar okunuyor mu bilmiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@enpisagor Can Hocam , 3. fotodaki kuru bölgeler çok net, ama bilgi bu bölgelerde görünmüyor. Diğer ıslak bölgeler, ve ıslak bölgelerin hakim olduğu diğer fotolar hemen hemen hiç okunmuyor. Bir şey diyebilmek zor yani. Ben de merak ettim doğrusu. 

Saygılar...

@HaK Hasan hocam bugün yetkili servise gittim ve tahmin ettiğim gibi lastikler fabrika da ters takılmış bu nedenle tarihi göremedik, inside outside yazmıyor ancak dış tarafta üretim tarihleri yer almalı diye biliyorum, serviste onayladı ve değişim sağlandı. Lastiklerimiz 2016 2. Hafta üretimi çıktı :)

Ilginiz için teşekkürler.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Geri
Üst Alt