3 yıllık arabanın tavanda boya çatlağı

Aynı durum bende de var. Bakalım satarken sıkıntı çıkmaz inşallah

@aaron Paslanmazlık 12 yıl derken hocam kendi kendine pas başlarsa mı o garanti ? Benim aracımda taş izlerinin olduğu yerler hep pas olmuş rütuş boyası vurulmadığı için. 

@selocan833 @VendeTTa garanti olsa ne olacak ki 5 yaşında arabayı getirin boyarız diyecekler sonra satarken taklalı güvercin hesabı olacak, servise götürdüğümde hiç elletmeyin daha kötü olur sakın lokal boya işine falan girmeyin dediler tavan işi sıkıntı. Satana söyleriz alan alır almayan kendi bilir bu kadar basit. 

Direkler de boya var mı hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
geçmiş olsun servis çare bulamaz ise rotüş ile boya sertleştiriciyi karıştırıp uygulayıp yayılmasını önleyebilirsiniz

Servisin bunu garantiye sokacağını sanmıyorum türlü bahaneler ile kullanıcı hatasına dönüştürecekler olayı. Kaldıki garantiye soksa dahi aracınızın tavanını boyayıp size geri teslim edecekler. Daha böyle bir sebep ile bayide aracını değiştirebileni duymadım. Size tavsiyem aynı boya kodu ile rutuş yaptırıp üstüne pasta cila çektirmeniz olacaktır.

@Goksu bu konuyu çok araştırdım her markada bu tarz problemler var, bu işler şans, boya işi bu memlekette namus meselesi olarak görüldüğü için dokunmamak minumum çözümlerle işi halletmek lazım bazı markalarda kronik güneş yanıkları soyulmalar saymakla bitmeyen boya kaynaklı sorunlardan dert yananlar da var. Otomotive bakış açımız seyahat etmekten ziyade yatırım amaçlı olduğu için gözümüz gibi bakar olduk. Milyon adet banttan çıkan bir üründen ne beklenir, AB ülkelerinde presle geri dönüştürülen araçlara bu ülkede artık 100 binli rakamlar isteniyor..

aynı sorun bende de var servisten randevu aldım yarın götüreceğim yalnız benim pas atan kısım ön camın tam yukarı doğru bittiği bölgede başlıyor.. sonucu buradan size ileteceğim

aynı sorun bende de var servisten randevu aldım yarın götüreceğim yalnız benim pas atan kısım ön camın tam yukarı doğru bittiği bölgede başlıyor.. sonucu buradan size ileteceğim
Cam değişimi olduysa onlar yapmıştır yapabileceğimiz bir şey yok derler ya da kalitesiz cam suyu kullanmışsınız bahane üretmekte üstlerine tanımam.

@bf417 bugün servise gittim dediğiniz gibi ilk soru cam değişim yaptınız mı oldu.. araçta daha önce ön cam hiç değiştirilmedi herhangi boya ve değişende bulunmamakta ilk olarak durumu gösterip anlattığımda taş izi sonucu böyle olduğu söylendi biraz uğraş sonucu aracımı boya expertizi yaptılar sonrasında pas alan iki bölge ve aracın tamamı fotoğraflanıp genel merkeze sunulacağı söylenildi araya haftasonu girmesinden dolayı bir hafta sürebilir biz sizi arayacağız dediler bakalım bekleyip görücez sonucu tekrar paylaşırım buradan..  bu arada aracı rötüş yapalım dediler kabul etmedim sonuç olumsuz çıkarsa üzerine rötüş boyası atılacak.

Geri
Üst Alt